Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Protest przed siedzibą TVP Poznań: "Telewizja publiczna przestała być publiczna" [ZDJĘCIA]

Krzysztof Prabucki, ZSN
Protest przed siedzibą TVP Poznań
Protest przed siedzibą TVP Poznań Paweł F. Matysiak
W środę wieczorem przed siedzibą poznańskiej telewizji odbył się protest przeciwko mowie nienawiści obecnej w TVP. Wcześniej poznańscy dziennikarze i widzowie podpisywali internetową petycję w tej sprawie.

"Z szacunku do naszego zawodu, do Polski o której piszemy i o którą się spieramy, do jakości naszego publicznego języka – wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wulgarnych, agresywnych i obraźliwych słów, których użyto w materiale TVP Poznań z dnia 10 sierpnia 2018 o tęczowych flagach" - czytamy w petycji.

Organizatorzy protestu przed siedzibą TVP Poznań wyjaśniają, że akcję zorganizowano, by bronić wolności mediów. - Teraz to telewizja jednej partii, coraz bardziej przypominająca telewizję z czasów stanu wojennego. Ludzie, którzy udają tam dziennikarzy, to po prostu milicjanci PiS - tłumaczą.

Przy ulicy Serafitek zebrało się kilkadziesiąt osób.

- Telewizja publiczna przestała być publiczna. Miarka się przebrała, gdy TVP wypuściła ten materiał dotyczący Marszu Równości. Telewizja nie jest obiektywna, mimo iż płacimy za to spore pieniądze. W dodatku chcą od nas wziąć podatek audiowizualny - mówi Ola, jedna z uczestniczek środowego protestu.

- Jesteśmy tu, aby zaprotestować przeciwko kłamliwej telewizji. Telewizja państwowa przegięła - dodaje pan Zygmunt.

Krzysztof Podemski, socjolog z UAM, wyjaśnia, że obecna oferta telewizyjna jest gorsza.

- Frekwencja jest i tak dobra. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że znajdujemy się w miejscu mało wyeksponowanym. Niewiele osób wie, gdzie znajduje się siedziba TVP w Poznaniu. Informacja na temat protestu również pojawiła się późno, bo 3 dni temu. Zawsze chciałoby się, aby było więcej osób. Jeszcze dwa lata temu bywałem tu często. Nie mam zamiaru przychodzić do telewizji publicznej, bo nazywają mnie przedstawicielem Targowicy. Czy medium, które sieje nienawiść wobec obcokrajowców, osób o innym kolorze skóry, są medium publicznym? Odpowiedź wydaje mi się jasna. Nie będę apelował do przedstawicieli TVP w Poznaniu, to są dobrzy ludzie, ale chcę zaapelować do rady programowej. Przedstawicielem rady programowej jest prof. Wiesław Ratajczak. Apeluję do nich, aby się opamiętali.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski