Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prysznice akustyczne, studio telewizyjne i drukarnia. UAP ma nowy budynek [ZDJĘCIA]

PRE
Znajdą się tu prysznice akustyczne, studio telewizyjne i drukarnia.
Znajdą się tu prysznice akustyczne, studio telewizyjne i drukarnia. Adrian Wykrota
W Poznaniu wyrósł kolejny szklany dom. Tym razem korzystać z niego będą artyści. UAP ma nowe profesjonalne pracownie i przestrzenie wystawiennicze. Studenci będą z nich mogli korzystać już za kilka tygodni.

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu właśnie zyskał nowy budynek. Mieszczą się w nim nowoczesne pracownie dydaktyczne, studia telewizyjne i filmowe, a także przestrzeń wystawiennicza z najnowocześniejszym systemem oświetlenia i nagłośnienia. Budynek wyposażono też w system komputerowy, dzięki któremu studenci będą mieli dostęp do nowoczesnych technologii z każdego miejsca na świecie.

Wielofunkcyjny, częściowo przeszklony hol to centralna przestrzeń nowego budynku UAP. To tu studenci będą mogli organizować wystawy i pokazy. Wyposażono ją w specjalne głośniki, tzw. prysznice akustyczne, dzięki którym dźwięk kierowany jest punktowo, tylko do osoby stojącej bezpośrednio pod głośnikiem.

- Studenci rozpoczną zajęcia w nowych pomieszczeniach w ciągu kilku najbliższych tygodni - zapewnia prof. Andrzej Syska, kierownik Pracowni Transformacji Przestrzeni i Mediów. - Pracownie są już w pełni wyposażone i gotowe do pracy.

W budynku dydaktycznym znalazły się też pracownia tworzyw sztucznych i lakiernia. To pierwsze w Polsce miejsce, gdzie studenci będą mogli pracować z żywicą. Jak podkreślają pracownicy uczelni, pracownie spełniają też najwyższe standardy bezpieczeństwa, są wyposażone w nowoczesne systemy wentylacji i oddymiania.

Studenci będą też mogli korzystać z ogólnodostępnej pracowni i drukarni wyposażonej w plotery i wielkoformatowe drukarki. Wprowadzono prosty system pozwalający dokonywać opłat za pomocą konta na elektronicznej legitymacji studenckiej. - Opłaty są symboliczne, pokrywają jedynie koszty materiałowe - podkreśla Syska.

Projekt budowy był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Koszt dofinansowania to ok. 35 mln zł.

Ukończony projekt rozbudowy budynku dydaktycznego B oraz Pawilonu Rzeźby to część wieloletniego planu rozwoju Uniwersytetu Artystycznego w śródmieściu Poznania. Docelowo w ciągu najbliższych kilku lat wszystkie kierunki i wydziały mają być skupione w obszarze jednego kampusu u zbiegu Alei Marcinkowskiego i ulicy 23 lutego. Pozwoli to osiągnąć efekt synergii wynikający ze wspólnego wykorzystania międzywydziałowych warsztatów, pracowni dydaktycznych i przestrzeni wystawienniczych.

ZObacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto