Przeboje Krzysztofa Krawczyka

  Przeboje Krzysztofa Krawczyka w Sali Ziemi

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Krzysztofa Krawczyka słuchamy już ponad pół wieku. W piątek wieczorem zaśpiewa on w Sali Ziemi.

  Krzysztofa Krawczyka słuchamy już ponad pół wieku. W piątek wieczorem zaśpiewa on w Sali Ziemi. ©Archiwum

  W piątek w Sali Ziemi swoje największe przeboje zaśpiewa Krzysztof Krawczyk
  Krzysztofa Krawczyka słuchamy już ponad pół wieku. W piątek wieczorem zaśpiewa on w Sali Ziemi.

  Krzysztofa Krawczyka słuchamy już ponad pół wieku. W piątek wieczorem zaśpiewa on w Sali Ziemi. ©Archiwum

  Krzysztof Krawczyk to jeden z najdłużej funkcjonujących wokalistów na polskim rynku muzycznym. Jego przebojów słuchamy już ponad pół wieku, a w tym roku artysta świętować będzie swoje 70. urodziny. Najbliższa okazja do usłyszenia go w Poznaniu nadarzy się w pątek wieczorem w Sali Ziemi. Będzie to sentymentalna podróż przez pół wieku polskiej piosenki.

  Krzysztof Krawczyk wylansował m.in. takie przeboje jak „Jak minął dzień?”, „Za tobą pójdę jak na bal”, „Dziewczyny, które mam na myśli”, którą wykonywał razem z Bohdanem Smoleniem, „Parostatek”, „Rysunek na szkle” czy „To co dał nam świat”. Krawczyk ma swoim repertuarze od lat piosenki Elvisa Presley’a, a w ubiegłym roku zaskoczył nagraną po wielu latach przygotowań płytą z jego własnymi interpretacjami szlagierów Leonarda Cohena.

  Popularność Krzysztof Krawczyk zdobył najpierw śpiewając przez 10 lat z Trubadurami. W 1973 roku postawił na karierę solową. Powstały wtedy płyta „Kochałem panią” i program „Byłaś mi nadzieją”. W 1977 roku piosenkarz zagrał w poznańskim Teatrze Polskim w sztuce Aleksieja Arbuzowa „Staroświecka komedia” i od tej chwili rozpoczęła się jego współpraca najpierw z Estradą Poznańską, a potem z tutejszym oddziałem Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych.

  Zresztą, powiedzmy szczerze, dla Krzysztofa Krawczyka Poznań to spora część jego życia, gdyż spędził tu dzieciństwo, mieszkając na Wildzie, gdy w latach 1949-56 jego ojciec był aktorem tutejszych teatrów i tu chodził do szkoły muzycznej przy ulicy Zwierzynieckiej. Sporą część bogatej, bo liczącej ponad sto albumów dyskografii artysty, także powstała w Poznaniu. Płyty Krawczyka od lat nagrywane są w tutejszym studio K&K.

  Pół wieku Krzysztofa Krawczyka, Sala Ziemi (ul. Głogowska 14, wejście od ul. Śniadeckich), 29 kwietnia, godzina 19 bilety: 50-130 zł

  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo