Przebudowa Gdyńskiej: Nie ma, że boli. Poznań powinien...

  Przebudowa Gdyńskiej: Nie ma, że boli. Poznań powinien wywiązać się z obietnic

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przebudowa Gdyńskiej w Poznaniu
  1/11
  przejdź do galerii

  Przebudowa Gdyńskiej w Poznaniu ©Łukasz Gdak

  Miasto powinno wywiązać się z obietnic, dotyczących przebudowy ul. Gdyńskiej w Koziegłowach. Tak uważają poznańscy politycy oraz radni zarówno Platformy, jak i PiS. Podobne stanowisko w tej sprawie zajęła w środę komisja polityki przestrzennej Rady Miasta Poznania.
  Ma to być jasny sygnał dla prezydenta Jacka Jaśkowiaka, który w czwartek spotka się z Jackiem Sommerfeldem, wójtem gminy Czerwonak. – Domagamy się wywiązania z obietnic. Nie chcemy konfliktu. Stawiamy na dialog, by w zgodzie budować aglomerację – podkreśla J. Sommerfeld. I dodaje, że w czwartek przekaże prezydentowi apel w sprawie modernizacji Gdyńskiej, podpisany przez 21 gmin oraz starostę poznańskiego.

  W środę w posiedzeniu komisji polityki przestrzennej wzięli udział wójt oraz radni z gminy Czerwonak. Poznańscy radni chcieli poznać ich argumenty i opinię na temat przebudowy Gdyńskiej.

  Przypomnijmy, że budowę dróg do spalarni podzielono na trzy etapy. Pierwszy, obejmujący bezpośredni dojazd do instalacji już został zrealizowany. Drugi, przewidujący m.in. modernizację Bałtyckiej i Gdyńskiej do granic miasta jest w trakcie budowy. W trzecim etapie miasto zobowiązało się do przebudowy Gdyńskiej od granic miasta do oczyszczalni ścieków. Mają powstać po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz dwa ronda na skrzyżowaniu Gdyńskiej z Poznańską oraz z Piaskową. W lutym władzom Czerwonaka przedstawiono nową propozycję, która zakłada po jednym pasie ruchu w każdym kierunku (tak jest obecnie) oraz zastąpienie rond sygnalizacją (na jednym ze skrzyżowaniu już są światła). ZDM twierdzi, że będzie to lepsze rozwiązanie i powołuje się na nowe analizy ruchu.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Droga to mały pikuś

  Pelagia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Jaśkowiak nie POwinien iść śladami Grobelnego i ujawnić na reszcie umowę na budowę tej spalarni, i to w pełnym zakresie. Czy, ta utajniona umowa jest mniej szkodliwa od budowanej spalarni?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wizerunek JJ

  mario (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Teraz JJ wyroluje Czerwonak, a później wymyśli połączenie z Poznaniem za jakieś obietnice. Jak inni mają mu wierzyć??? Mistrz budowania wizerunku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Spalarnia potrzebuje

  ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  ogromnych ilości smieci . Mają byc dostarczane z różnych kierunków, również od strony Czerwonaka, dlatego ta droga musi powstać. Zakładając, że nie dojdzie do porozumienia, a gmina Czerwonak...rozwiń całość

  ogromnych ilości smieci . Mają byc dostarczane z różnych kierunków, również od strony Czerwonaka, dlatego ta droga musi powstać. Zakładając, że nie dojdzie do porozumienia, a gmina Czerwonak wyjdzie z GOAP-u, mogą to zrobić np. solidarnie inne gminy aglomeracji, to wszyscy odczujemy to, co będzie się działo w finansach miasta. Media donosiły o kwotach dopłat miasta dla spalarni, jesli nie będzie odpowiedniej ilości śmieci. Treść umowy jest utajniona, ale o wielkich pieniądzach dla tej firmy było głośno w swoim czasie. Czy Poznań na to stać?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brak kasy na....

  Chłopiec z Łazarza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  Jaka musi być determinacja i parcie rowerowego środowiska,że te indywidua "rządzące" Poznaniem zapominają że "pacta sum servanta". O honorze nie wspomnę. Kłamstwo i oszustwo że jedna jezdnia jest...rozwiń całość

  Jaka musi być determinacja i parcie rowerowego środowiska,że te indywidua "rządzące" Poznaniem zapominają że "pacta sum servanta". O honorze nie wspomnę. Kłamstwo i oszustwo że jedna jezdnia jest lepsza od podwójnej świadczy są zdolni do wszystkiego. Za kasę zaoszczędzona na Czerwonaku za orają nam Grunwaldzką która była wybudowana za nasze pieniądze. Bo tak im się podoba. Oszczędzą na rondzie Rataje i wystawia jeszcze więcej stacji rowerowych. Ile dopłacamy do tych stacji rowerowych z budżetu miasta. Może już czas aby przy najbliższym wiecu KODu uzmysłowić Jaśkowiakowi że go nie chcemy na tym wiecu. Niech zorganizuje demokrację rowerową zobaczymy ilu ich jest.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dyzma

  bravo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

  panie prezydencie J., proponuje przeanalizować znaczenie słów: mataczenie, kombinowanie, oszustwo. kompromitacja i draństwo!! Z tęczowo-kodziarskim pozdrowieniem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z lewakami tak zawsze

  adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 3

  Z lewakami takim jak Jaskowiak sawsze tak samo.
  Obiecają nie dotrzymają, kłamią, kręcą,wiją się i zwodzą, odwaracja kota ogonem, potem się łaszą a jednosześnie telefonują do chłopców z bejsbolami...rozwiń całość

  Z lewakami takim jak Jaskowiak sawsze tak samo.
  Obiecają nie dotrzymają, kłamią, kręcą,wiją się i zwodzą, odwaracja kota ogonem, potem się łaszą a jednosześnie telefonują do chłopców z bejsbolami po pomoc.
  W ani jedno słowo nie można takim wierzyć.
  zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY