MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Przechadzki po mieście" Marcelego Mottego ukazały się w formie audiobooka

Marek Zaradniak
„Przechadzki po mieście” Marcelego Mottego nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania ukazały się jako audiobook
„Przechadzki po mieście” Marcelego Mottego nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania ukazały się jako audiobook Archiwum Wydawnictwa Miejskiego Posnania
„Przechadzki po mieście” Marcelego Mottego to jeden z najważniejszych przewodników po stolicy Wielkopolski wydany w XIX wieku. Właśnie nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania ukazały się jako audiobook w realizacji Małgorzaty Jańczak i Jana Felcyna. Czytają Andrzej Lajborek i Marek Klupś.

Niezapomniany badacz dziewiętnastowiecznego Poznania wybitny historyk prof. Lech Trzeciakowski uważał, że „żadne z miast polskich nie doczekało się tak pięknego dowodu miłości”. Dzieło Marcelego Mottego do dziś jest znakomitym źródłem historycznym do badań nad tamtą epoką w Poznaniu. Wszak autor oprowadza po Poznaniu fikcyjną postać, jaką jest pan Ludwik, opowiadając mu o mijanych miejscach i ludziach z nimi związanych, wzbogacając opowieść o anegdoty.

Sprawdź też:

Trwająca 47 godzin i 15 minut całość zawarta jest na trzech płytach kompaktowych i podzielona na 162 odcinki, z których najdłuższy ma 25 minut. Słuchając, możemy je w dowolnym momencie przerwać. Z uwagi na czas trwania poszczególnych odcinków, rozpoczynają się one często zwrotem dodanym do słuchającego opowieści pana Ludwika i przypomnieniem osoby lub wydarzenia, o którym opowiada Marceli Motty. Każdy z nich można odsłuchać osobno.

Warto dodać, że szybko można też znaleźć we wzbogacającej płyty książeczce poszczególne ulice i części miasta. Całość wzbogaca też specjalnie przygotowany jingle.

Zobacz też:

Przedwojenny Poznań zachwycał. Nie wierzysz? Zabieramy Cię w niezwykłą podróż w czasie. Przenieś się do stolicy Wielkopolski pod koniec lat 20. i w lata 30. XX wieku i sprawdź, czy tamten Poznań był piękniejszy niż ten dzisiejszy.Na zdjęciu okolice placu Wolności - 1932 rok.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

30 zdjęć przedwojennego Poznania. Nie uwierzysz, jak pięknie...

Sprawdź też:

Co nowego w kinach, teatrach, koncertach - zobacz najnowszy przegląd kulturalny:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski