Allegro i Philips Lighting pokazują licealistom, jak wykorzystują kompetencje cyfrowe pracowników i jakie ścieżki kariery proponują W kolejnej edycji programu eSkills for Jobs rozpoczęły się spotkania dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, wspierające młodych ludzi w budowaniu ścieżki kariery w oparciu o kompetencje cyfrowe. Tym razem biorą w nich udział także uczniowie z Wielkopolski. W ubiegłym tygodniu licealiści z Piły mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy w Philips Lighting, w przyszłym tygodniu uczniowie z Poznania odwiedzą Allegro.

Takie spotkania to okazja do zapoznania się zarówno z realizowanymi w firmach projektami, jak i ścieżkami kariery, które one oferują.

Szkoły chętne do udziału w programie mogą się zgłosić za pośrednictwem strony eskills4jobs.pl

- Licealiści stoją u progu decyzji, które wpływają na ich zawodową przyszłość - podkreśla Krzysztof Chełpiński, przewodniczący Komitetu Wspierania e-Umiejętności, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.- Warto uświadamiać im, jak ważne dla ich przyszłości stają się obecnie kompetencje cyfrowe- dodaje.