Przegląd prasy 1.04.2023. Zestawiliśmy dla Ciebie najważniejsze wydarzenia z wczoraj. Zobacz naszą prasówkę

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 31.03. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak jeszcze niedawno wyglądał Poznań! Jak bardzo zmieniło się miasto w ostatnich latach? Zobaczcie zdjęcia!”?

Prasówka 1.04: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Tak jeszcze niedawno wyglądał Poznań! Jak bardzo zmieniło się miasto w ostatnich latach? Zobaczcie zdjęcia!

Remonty na każdym kroku, rozkopane centrum, rosnące ku niebu nowe wieżowce czy mnożące się kolejne osiedla apartamentowców - to teraz codzienność poznaniaków. Stolica Wielkopolski nieustannie się zmienia. Niektórzy jej dawny wygląd wspominają z nostalgią, inni się cieszą i chwalą, jak rozwija się miasto. Pamiętajcie, jak jeszcze niedawno wyglądał Poznań? Zapraszamy Was na niezwykłą podróż w czasie do 2001 roku. Jak bardzo przez te lata zmieniła się stolica Wielkopolski? Zobaczcie zdjęcia i porównajcie sami!

Nie przegap promocji!

📢 Dzikie zwierzęta żyją obok nas. Są bliżej, niż myślisz! Zobacz niesamowite zdjęcia z lasów pod Poznaniem

Sarny, jelenie, daniele, lisy czy wilki - te i wiele innych dziko żyjących gatunków możemy spotkać w lasach pod Poznaniem. Dzikie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki, czasami nawet bliżej, niż nam się wydaje. Nie trzeba jechać daleko, by móc stanąć z nimi oko w oko. Znaleźć może je tak naprawdę każdy z nas - wystarczy tylko wiedzieć jak i gdzie szukać. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia dzikich zwierząt, zrobione właśnie w podpoznańskich lasach. Robią wrażenie!

📢 Piękne dwory i pałace na sprzedaż w Wielkopolsce. Wśród nich nawiedzony pałac i zamek jak z bajki Disneya. Ile kosztują?

Są piękne, zachwycają wyglądem, mają potencjał. Wiele wspaniałych dworów i pałaców, położonych na terenie Wielkopolski, zostało wystawionych na sprzedaż. Tańsze i droższe, wymagające remontu i już po renowacji, czekają na nowych właścicieli. Wśród nich są prawdziwe perełki, m.in. nagrodzony, zabytkowy dwór pod Kaliszem, pałac, w którym według legendy pojawia się Czarna Dama, a nawet gmach wyglądający jak... wyjęty prosto z bajki Disneya.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 1.04: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Niezwykła budowla stała kiedyś w centrum Poznania. Była inspiracją dla filmu science fiction. Tak wyglądała Wieża Górnośląska

Miała 52 metry wysokości, ważyła 1375 ton i szybko stała się ówczesnym symbolem Poznania. Jej otwarcia dokonał sam następca tronu pruskiego, Fryderyk Wilhelm. Wieża Górnośląska nie przypadła jednak do gustu mieszkańcom miasta. Była za to inspiracją dla jednego z filmów science fiction. Dziś w jej miejscu znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli MTP i stolicy Wielkopolski.

📢 TOP 15 najlepszych ofert pracy w Poznaniu. Na tych stanowiskach można dobrze zarobić!

Dobrze płatna praca w Poznaniu jest na wyciągnięcie ręki i nie trzeba przeglądać wielu różnych portali ogłoszeniowych, żeby na coś trafić. Wystarczy sprawdzić oferty, publikowane przez Powiatowe Urzędy Pracy. Można tam znaleźć prawdziwe perełki, z zarobkami po kilkanaście, a nawet 30 tys. zł brutto miesięcznie. Na jakich stanowiskach można tyle zarobić i jakie wymagania mają pracodawcy? Zobacz najlepsze oferty pracy w Poznaniu.

📢 Tak żyła polska mafia w latach 90. Luksusowe życie bossów i gangsterów do dziś robi wrażenie [PRYWATNE ZDJĘCIA]

Piękne kobiety, absurdalnie drogie jak na tamte czasy samochody, luksusowe, pięknie położone rezydencje z basenami... Jednym słowem niewyobrażalne bogactwo - lecz zdobyte na haraczach. Tak wyglądało życie polskich mafiosów w latach 90. Kulisy życia gangsterów ujawnił na zdjęciach Jarosław S. pseudonim Masa, jeden z kluczowych świadków w procesach Pruszkowa.

📢 Oto lista grzechów, z których nie trzeba się spowiadać. Nie wymagają one wizyty w konfesjonale. Sprawdź koniecznie! 01.04.23

Z tych grzechów nie trzeba się spowiadać. Lista jest naprawdę długa i nie wymaga wizyty przy konfesjonale. Jednym z możliwych sposobów na uzyskanie przebaczenia i obiecanie poprawy jest spowiedź. Są grzechy, które nie naruszają naszej relacji z Bogiem i innymi ludźmi. W związku z tym nie musimy fatygować się do kościoła, aby się wyspowiadać. Zastanawiasz się z jakich grzechów nie trzeba się spowiadać? Sprawdź!

📢 Te rzadkie monety z PRL są poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdź koniecznie, które są najdroższe i ile można za nie zarobić! 01.04.23

Stare, rzadkie i najcenniejsze monety z PRL. Pieniądze z tego okresu, są teraz warte nawet kilkaset razy więcej, niż w dniu ich pojawienia się na rynku. Najczęściej poszukiwane monety przez kolekcjonerów są bardzo rzadkie i mają długą historię. Wartość kolekcjonerska niektórych pieniędzy robi ogromne wrażenie. Jakie numizmaty są teraz najcenniejsze? Aukcje z monetami z PRL z roku na rok biją kolejne rekordy popularności. Za te monety kolekcjonerzy są w stanie zapłacić krocie! Sprawdź koniecznie czy masz je w domu!

📢 Dom Leppera znów wystawiony na sprzedaż. Te wnętrza robią wrażenie! Tak wygląda w środku! Oto dom szefa Samoobrony!

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku. Okazuje się jednak, że syn tragicznie zmarłego przywódcy Samoobrony jest kompletnym bankrutem. Niedawno odbyła się aukcja komornicza ostatnich elementów własności byłego włościanina – malowniczego domu oraz przestronnej obory - położonych nieopodal wybrzeża Bałtyku. Niestety, nikt nie chciał kupić nieruchomości należących do rolnika bankruta. Zobaczcie na zdjęciach majątek Andrzeja Leppera! Zobacz, jak mieszkał!

📢 Ulicami Poznania przeszła Droga Krzyżowa w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

Droga Krzyżowa w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II przeszła ulicami Poznania. Tłum wiernych przemieścił się ze Śródki przed pomnik papieża Polaka na Ostrowie Tumskim. Modlitwie przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

📢 Oto najpiękniejsze podwórko w Poznaniu. Poznańska kamienica skrywa prawdziwy skarb! Zobacz, jak wygląda

Jedna z poznańskich kamienic przy ulicy Zielonej skrywa na podwórku baśniowy widok. Budynek porośnięty bluszczem, dziesiątki roślin doniczkowych, a na ścianie udane odwzorowanie "Pomarańczarki". Zobacz, jak tam pięknie!

📢 Tak wygląda Dariusz Pachut, chłopak Dody. Miłość kwitnie - razem prezentują się wspaniale [1.04.2023]

Doda to aktualnie jedno z najważniejszych nazwisk show biznesu. Gdy pojawia się, zawsze wzbudza zamieszanie. Nic więc dziwnego, że internauci chcą wszystko o niej wiedzieć. Od niedawna ma chłopaka i naprawdę jest zakochana. To Dariusz Pachut, podróżnik i ratownik medyczny. Poznajcie go bliżej. Zobaczcie, jak wygląda na zdjęciach.

📢 Tak wygląda dzisiaj Linda Evans, czyli słynna Krystle z serialu "Dynastia". Niedawno skończyła 80 lat. Zobaczcie zdjęcia! [1.04.2023]

Tak dziś wygląda Linda Evans, czyli Krystle z serialu "Dynastia". Niedawno skończyła 80 lat! Linda Evans w latach 80. i 90. XX wieku podbiła serca fanów na całym świecie, również w Polsce. Wszystko za sprawą serialu "Dynastia", w którym zagrała główną rolę Krystle Carrington. Wówczas urzekała pięknym uśmiechem i niezwykłą urodą. Była ikoną elegancji i luksusu. I dziś wygląda wspaniale. Zobaczcie, jak prezentuje się kobieta, którą w XX wieku kochały miliony.

📢 Tak mieszka Kamila Boś z programu "Rolnik szuka żony" [zdjęcia - 1.04.2023]

Tak mieszka i żyje na co dzień Kamila Boś z programu "Rolnik szuka żony". Królowa Pieczarek właśnie skończyła 30 lat! Kamila Boś to z pewnością jedna z najpiękniejszych uczestniczek programu "Rolnik szuka żony". Była gwiazdą ósmej edycji programu TVP 1. Mimo iż od jej udziału w "Rolniku..." minęły już 2 lata, z miesiąca na miesiąc przybywa jej fanów na Instagramie. Zobaczcie, jak mieszka i żyje rolniczka, której media nadały tytuł Królowej Pieczarek.

📢 Tak mieszkają i żyją na co dzień Izabela Macudzińska i Patryk Borowiak z programu "Królowe życia" w TTV [zdjęcia - 1.04.2023]

Izabela Macudzińska-Borowiak z Poznania to jedna z największych gwiazd programu "Królowe życie", który emitowany był w TTV. Razem z mężem Patrykiem Borowiakiem prowadzą firmę odzieżową. Dzięki udziałowi w programie zyskali ogromną popularność i sympatię. Zobaczcie, jak mieszkają i żyją i Izabela Macudzińska-Borowiak i Patryk Borowiak!

📢 W tych miastach w Wielkopolsce mieszka najwięcej kawalerów [1.04.2023]

Sprawdziliśmy, w jakich miastach w Wielkopolsce jest najwięcej kawalerów, gdzie najmniej mężczyzn decyduje się na ożenek, gdzie statystycznie jest największy odsetek singli. W naszym zestawieniu zdecydowanie lideruje Poznań. Na kolejnych miejscach są jednak głównie małe miasteczka. Zobaczcie, gdzie jest najwięcej kawalerów.

📢 Tak mieszka Iwona Żarnowiecka z Sanatorium miłości [zdjęcia - 1.03.2023]

Tak wygląda mieszkanie, które chce sprzedać Iwona Żarnowiecka z "Sanatorium miłości". Iwona Żarnowiecka to królowa ostatniego turnusu programu "Sanatorium miłości" w TVP 1. Mieszka na warszawskiej Białołęce. Ma cudowne mieszkanie, które - jak się okazuje - chce szybko sprzedać. Zamierza bowiem przeprowadzić się do Hiszpanii. Zobaczcie cudowne wnętrza mieszkania Iwony Żarnowieckiej z "Sanatorium miłości".

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Conan Kaźmierski, syn Królowej Życia. Zobaczcie zdjęcia gwiazdy TTV [1.04.2022]

Conan Kaźmierski jest synem Dagmary Kaźmierskiej, niekwestionowanej gwiazdy programu "Królowa życia" w TTV. Występował w wielu odcinkach tego kultowego reality show. Widzowie widzieli jak zmieniał się przez lata. Dziś studiuje medycynę i jest właścicielem lodziarni na Stabłowicach we Wrocławiu. Zobaczcie, jak mieszka i żyje Conan Bestia Kaźmierski.

📢 Tak dzisiaj wygląda Alicja Walczak z programu "Big Brother" w TVN. Ma już 55 lat. Zobaczcie zdjęcia! [1.04.2023]

Zobaczcie, jak dziś wygląda Alicja Walczak z Big Brothera. Ma już 55 lat. Alicja Walczak była uczestniczką kultowej, bo pierwszej edycji programu "Big Brother" w TVN w 2001 roku. Wówczas miała 35 lat. Dała się poznać, jako inteligentna, piękna kobieta z długimi czarnymi włosami i wspaniałą figurą. Od jej udziału w tamtym programie minęły już 22 lata, ale dla niej czas się zatrzymał. Zobaczcie, jak dziś wygląda Alicja Walczak z Big Brothera.

📢 Tak po metamorfozie wygląda Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi. Zobaczcie, jak dziś wygląda! [zdjęcia - 1.04.2023]

Tak zmieniła się Magda Narożna. Metamorfoza wokalistki zespołu Piękni i Młodzi. Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi na początku stycznia 2023 roku poważnie wzięła się za siebie. Dziś jest bardzo zadowolona z efektu, jaki uzyskała w tak krótkim czasie. Skąd taka szybka metamorfoza? Poznajcie tajemnicę Magdy Narożnej nie tylko na poprawę własnej sylwetki, ale i samopoczucia.

📢 Policja z Kościana poszukuje młodej kobiety. Jej zachowanie nagrał monitoring

Kamery monitoringu nagrały sprawczynię aktu wandalizmu na ulicy Świętego Ducha w Kościanie - przechodząca tu 29 marca około godz. 22.30 młoda kobieta specjalnie ostrym narzędziem rysowała lakier samochodów.

📢 Premiery na Motor Show 2023 w Poznaniu. Tych samochodów i motocykli jeszcze nie widzieliście!

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwa Motor Show 2023 - wielkie święto miłośników motoryzacji i największa w Europie Środkowo – Wschodniej wystawa motoryzacyjna. To także niepowtarzalna okazja, by zobaczyć premierowe modele samochodów i motocykli, prezentowane przez światowe matki właśnie w Poznaniu.

📢 Mieszkanka Poznania najadła się strachu. Nieproszony gość zaskoczył ją w łazience

Jak on się tam znalazł? W łazience jednej z mieszkanek Poznania pojawił się Kalifornijski wąż królewski. W odłowieniu zwierzęcia pomogli strażnicy z Ekopatrolu. Na szczęście wąż ten jest łagodny. Napędził jedynie stracha!

📢 Tak mieszka i żyje Bartosz Salamon GALERIA ZDJĘĆ. Oto jego żona! To prawdziwa włoska piękność! ZDJĘCIA 31.03.2023

Bartosz Salamon z rodziną ZDJĘCIA. Na mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią do reprezentacji Polski został powołany Bartosz Salamon. Polska wygrała w Warszawie z Albanią, a cały mecz w barwach biało-czerwonych rozegrał piłkarz Lecha Poznań.

📢 Bibeloty z PRL-u na targach i aukcjach staroci. Jedne za grosze, inne niewiarygodnie drogie. Możesz sporo na nich zarobić

Wraca moda na starocie, antyki, zabytkowe bibeloty. Kultowe przedmioty z lat 60., 70. i 80. powracają do polskich domów. Kolekcjonerzy polują na stare pieniądze, meble, sprzęt, elektronikę, kryształy, zabawki. Za niektóre gadżety są w stanie dużo zapłacić. Inne z kolei wystawiane są na sprzedaż za bezcen. Zobacz w galerii bibeloty z PRL wystawione na sprzedaż na OLX.

📢 KontenerART zmienia miejsce. Otwarcie w nowej lokalizacji zaplanowane jest na 14 kwietnia

KontenerART w tym sezonie otworzy się 14 kwietnia jednak w nieco innej przestrzeni niż wcześniej. Zmiana lokalizacji i przebudowa jest spowodowana budową kładki Mostu Berdychowskiego. Z okazji otwarcia wystąpi "Rat Kru" i MARIKA.

📢 Poznań Motor Show 2023: Tłumy na MTP! Poznaniaków przyciągnęły targi pełne luksusowych aut. Zobacz zdjęcia

Na MTP od 30 marca do 2 kwietnia trwają targi Poznań Motor Show 2023. Uczestnicy mogą zobaczyć luksosowe samochody, poznać najnowsze nowinki oraz podziwiać retro auta. Drugiego dnia wydarzenia na Międzynarodowe Targi Poznańskie przybyły tłumy miłośników motoryzacji. Zobacz zdjęcia.

📢 Wiemy, co przyciąga kleszcze. Tego trzeba unikać, gdy wybieramy się na spacer

Wzmożoną aktywność kleszczy z reguły obserwuje się w okresie wiosenno-letnim (kwiecień-czerwiec) oraz jesiennym (wrzesień-listopad). Warto się chronić przed tymi groźnymi pajęczakami, bo przenoszą poważne choroby, których konsekwencją może być nawet śmierć. Zobaczcie, czego unikać, aby chronić się przed kleszczami.

📢 Najmodniejsze paznokcie na kwiecień 2023 - stylizacje, wzory, kolory. Zobacz modny manicure na wiosnę

Róż i fiolet to zdecydowanie najmodniejsze kolory paznokci na wiosnę 2023. Zobacz najmodniejsze stylizacje paznokci na kwiecień 2023. Stylistki paznokci i salony kosmetyczne pokazują co jest na czasie.

📢 Lekarze zoperowali kolano nie temu pacjentowi. 24-latek ma teraz problemy z chodzeniem. Kuriozalna pomyłka w szpitalu w Siedlcach

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach doszło do poważnej pomyłki na bloku operacyjnym. Lekarze mieli przeprowadzić zabieg polegający na wyjęciu śruby ze skręconej kostki 24-letniego pacjenta. Okazuje się, że omyłkowo zoperowali mu kolano. Mężczyzna skarży się teraz na silny ból, który uniemożliwia mu chodzenie.

📢 Napastnik Lecha Poznań przejdzie operację. W tym sezonie już nie zagra

Dla Filipa Szymczaka, napastnika Lecha Poznań sezon się już skończył. 20-letni piłkarz przejdzie w przyszłym tygodniu zabieg chirurgiczny, po którym będzie pauzował osiem tygodni.

📢 Weekend pełen atrakcji! Sprawdź, co dzieje się w Poznaniu 1-2 kwietnia 2023 r. Koncerty, targi, jarmark i atrakcje dla dzieci

Pierwszy weekend kwietnia można spędzić wybierając się na różne koncerty i imprezy. Propozycje dla siebie znajdą miłośnicy muzyki jazzowej, klasycznej i mieszanki stylów. Ponadto całe rodziny mogą wybrać się na jarmark wielkanocny, a dla dzieci przygotowane są specjalne koncerty muzyki klasycznej. Odbywają się też wielkie targi.

📢 Przedsiębiorcy wciąż walczą w rozkopanym centrum Poznania. Niektórzy tę walkę przegrali

Ponad rok temu prezentowaliśmy reportaż o przedsiębiorcach z poznańskiego placu Wolności, do których klienci przestali docierać z powodu remontu sąsiednich ulic. Mija kolejny rok, remont dotarł już pod drzwi ich lokali, a pomoc miasta wciąż jest mizerna.

📢 Obrońca Lecha Poznań nie chce wracać do Rosji. Jest otwarty na propozycje Kolejorza

Kontrakt Filipa Dagerstala z Lechem Poznań kończy się w czerwcu. Szwed jest tylko wypożyczony do Kolejorza. Trafił na Bułgarską dzięki zmianom regulaminowym narzuconym przez FIFA, które pozwoliły mu „bezboleśnie” rozstać się z rosyjskim FK Chimki. Jego kontrakt z tym klubem jest jednak ważny do końca roku kalendarzowego. Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Szweda.

📢 Dlaczego dziś Lecha Poznań ogląda się lepiej niż reprezentację? Nasze wnioski

Porównanie drużyny klubowej z naszej ekstraklasy, nawet jak to jest mistrz Polski, do reprezentacji, to już z natury i specyfiki piłki nożnej sprawa irracjonalna. Powodów jest mnóstwo. Przede wszystkim selekcjonerzy nie mają tyle czasu co trenerzy klubowi, by popracować ze swoimi podopiecznymi nad taktyką czy boiskowymi automatyzmami. John van den Brom, w przeciwieństwie do Fernando Santosa, ma swoich zawodników na treningu praktycznie codziennie. Do znudzenia może szlifować jakieś rozwiązanie. Z drugiej jednak strony piłkarska jakość jest zdecydowanie po stronie reprezentacji, wszak w kadrze Polski występują w zdecydowanej większości piłkarze, dla których ekstraklasa od dawna była "za ciasna". Skoro jednak wiosną tylko dwie drużyny dostarczają kibicom emocji na europejskim poziomie, a są nimi Lech Poznań i reprezentacja, postanowiliśmy porównać, dlaczego dziś Kolejorza ogląda się lepiej niż ekipę "Biało- czerwonych". Oto nasze wnioski.

📢 Podejrzany o podwójne morderstwo Marcin W. usłyszał zarzuty. "Nie okazywał żadnych emocji". Motyw? Wątek urojonej miłości lub zemsta

W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu zakończyło się przesłuchanie 24-letniego Marcina W., który jest podejrzewany o zabójstwo dwóch osób: 22-letniego mężczyzny i 45-letniej kobiety z Międzychodu. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Jaki miał motyw? - Brany jest pod uwagę wątek urojonej miłości. Motywem mogła być też zemsta za składane zeznania - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

📢 Spotkanie modlitewne przy Krzyżu Papieskim w Poznaniu odwołane. Dlaczego?

Przez 26 lat przy Krzyżu Papieskim w Poznaniu organizowane były spotkania modlitewne. W tym roku spotkanie, które miało odbyć się 2 kwietnia o godz. 15.00, zostało odwołane. Dlaczego?

📢 23-latek ma nowe serce, uratowali go lekarze z Poznania. Pacjent wraca do zdrowia

Kardiochirurdzy i transplantolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego uratowali 23-letniego pacjenta przeszczepiając mu serce.

📢 Te produkty niszczą wątrobę. Lepiej jeść je jak najrzadziej. Sprawdź naszą listę!

Wątroba to największy narząd w ludzkim ciele. Odpowiada za wiele procesów metabolicznych, dlatego bardzo istotne jest dbanie o nią, by jak najdłużej pozostała w dobrej kondycji. Niestety, wiele produktów, które regularnie pojawiają się w codziennej diecie, ma szkodliwy wpływ na działanie tego organu, a nawet może doprowadzić do jego uszkodzenia. Co dobrze byłoby ograniczyć lub całkowicie wyeliminować z menu? Co szkodzi wątrobie? Przedstawiamy listę produktów, które niszczą wątrobę.

📢 Kapusta kiszona: właściwości, przeciwskazania, kto nie powinien jej jeść. Wyjaśniamy!

Jedzenie kiszonek, szczególnie zimą, gdy trudniej o świeże i dobrej jakości owoce i warzywa, powinno na stałe zagościć w naszych nawykach żywieniowych. Kiszona kapusta jest nie tylko bogata w różnorodne witaminy i składniki mineralne, ale też bardzo dobrze wpływa na organizm, a przy tym jest niskokaloryczna. Jakie są właściwości kiszonej kapusty? Kto powinien jeść ją jak najczęściej, a kto raczej unikać? Podpowiadamy!

📢 Małgorzata Rozenek-Majdan: tak mieszka i żyje na co dzień! Jej dni wypełniają rodzina, treningi i praca!

Małgorzata Rozenek-Majdan dała się poznać światu m.in. jako perfekcyjna pani domu. Swoją charyzmą i radosnym usposobieniem szybko zdobyła rzesze fanów. Prezenterka występowała w licznych programach rozrywkowych głównie na antenie TVN. Jednak jej życie wypełnione jest nie tylko pracą, ale też treningami i przede wszystkim rodziną. Jak na co dzień mieszka i żyje Małgorzata Rozenek-Majdan? Mamy prywatne zdjęcia!

📢 Od 7 zł do nawet kilkunastu tysięcy. Takie emerytury dostają gwiazdy. Mamy dokładne kwoty!

Śpiewali, występowali na scenach i przed kamerami, a dzisiaj dostają niewielkie emerytury. Polskie gwiazdy chętnie przyznają się do tego, jakie kwoty świadczenia zostały im wyliczone. Co więcej, wiele osób równie chętnie narzeka na ich wysokość. Jakie emerytury otrzymują gwiazdy? Ile dostają m.in. Maryla Rodowicz, Lech Wałęsa, Marek Piekarczyk czy Krystyna Janda? Kto może pochwalić się 11 tysiącami, a kto zaledwie 7 złotymi? Sprawdź naszą galerię! Mamy konkretne kwoty!

📢 Jajka dobre, ale nie dla wszystkich. Te osoby zdecydowanie nie powinny ich jeść!

Jajka mają wiele zalet. Między innymi korzystnie wpływają na wzrok, poprawiają pracę mózgu i stanowią źródło witamin i minerałów. Ponadto, można je przygotować na różne sposoby, przez co każdy jest w stanie wybrać takie, które zasmakują mu najbardziej. Pomimo licznych wartości odżywczych, nie wszyscy powinni jeść jajka. Kto do nich należy? Sprawdź naszą galerię!

📢 Zawodnik Lecha Poznań spędził wolne ze swoją piękną dziewczyną we Włoszech. Brytyjskie media są nią zachwycone

Piłkarze Lecha Poznań od czwartku do niedzieli włącznie otrzymali od trenera Johna van den Broma wolne. Kilku z nich postanowiło opuścić Poznań i wyjechać w nieco cieplejsze rejony. Z takiej okazji skorzystał Mateusz Żukowski, który wraz ze swoją nową dziewczyną, Olą Mizgalską (która jest siostrą Ady Mizgalskiej, dziewczyny Michała Skórasia) wybrali się do Rzymu. Kilka dni temu o partnerce obrońcy Kolejorza w superlatywach rozpisywał się brytyjski dziennik "The Sun".

📢 Podwójne morderstwo w Wielkopolsce. Zatrzymany Marcin W. jest już w prokuraturze w Poznaniu. Dziś usłyszy zarzuty

W piątek, 31 marca, tuż przed godziną 8.30 podejrzewany o podwójne morderstwo w Wielkopolsce został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 24-letni Marcin W. usłyszy zarzuty i najprawdopodobniej trafi do aresztu.

📢 Nowy terminarz PKO BP Ekstraklasy na sezon 2023/24. Liga rozpocznie zmagania w środku wakacji

Ekstraklasa SA opublikowała ramowy terminarz na sezon 2023/24. Nowe rozgrywki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, na które zaplanowano 34 kolejki, rozpoczną się w weekend 22-23 lipca, natomiast ostatni ligowy mecz zaplanowano na 25 maja 2024 roku. Najwcześniej rozgrywki zainauguruje przyszły mistrz Polski, który sezon rozpocznie od gry w europejskich pucharach.

📢 Z tych grzechów też trzeba się spowiadać, a mało kto o tym wie. Niektóre są bardzo "nowoczesne"

W czasie Wielkiego Postu większość katolików przystępuje do sakramentu pokuty. W parafiach odbywają się rekolekcje, podczas których jeden dzień poświęcony jest na spowiedź. Z czego należy się spowiadać? Na co zwrócić uwagę w czasie rachunku sumienia? Cenne podpowiedzi przekazali duchowni z jednej z kieleckich parafii, którzy wyliczają wszystkie, również te "nowoczesne" grzechy.

📢 Tak wygląda gigantyczna budowa na granicy Poznania. Oto zdjęcia z lotu ptaka!

Trwa wielka budowa na granicy Poznania i Plewisk. Powstaje tam zintegrowany węzeł transportowy. Już niedługo kierowcy będą mogli korzystać z bezkolizyjnego przejazdu pod torami, a pasażerowie z węzła przesiadkowego. Sprawdziliśmy, co aktualnie dzieje się na wielkim placu budowy. Zobaczcie imponujące zdjęcia z lotu ptaka.

📢 Arsenał to kultowa księgarnia w Poznaniu. Działa już ponad 28 lat. "Kiedyś był sukces, teraz czujemy rzeczywistość"

Rozmowa z Jakubem Marciniakiem, który razem z żoną Anną w 1995 roku założył kultową księgarnię "Arsenał" na Starym Rynku w Poznaniu. Od 28 lat razem z synem i córką prowadzą to znane poznaniakom miejsce.

📢 Podwójne morderstwo w Wielkopolsce. Policja ma podejrzanego! Marcin W. sam zgłosił się na policję

Jak poinformowała wielkopolska policja, 24-letni Marcin W. podejrzany o zabójstwo dwóch osób na terenie Wielkopolski został zatrzymany w czwartek o godzinie 20. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Przebywa w izbie zatrzymań w KPP Międzychód. W piątek zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Dziennikarze Gloswielkopolski.pl relacjonują tę sprawę od środy, 29 marca.

📢 Nie tylko efektowne samochody. Na Poznań Motor Show uwagę przyciągają piękne hostessy! Zobacz zdjęcia

Tradycją targów motoryzacyjnych, a poznańskich w szczególności, jest udział pięknych kobiet reklamujących samochody i przyciągających wzrok nieraz skuteczniej niż błyszczące karoserie najnowszych aut. Spójrzcie, kto znalazł się w obiektywie aparatu naszego fotoreportera...

📢 Czas powrotów? Zawodnicy bez kontraktu z przeszłością w PKO BP Ekstraklasie. Czy Legia Warszawa znalazła zastępstwo za Josue?

Tego lata polskie kluby będą mogły skorzystać z usług wielu piłkarzy bez kontraktu, którzy w poprzednich sezonach pokazywali swoje umiejętności na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Dla wielu z nich to szansa na udowodnienie, że zasługują na stały angaż w klubie. Zobacz, którzy piłkarze są obecnie bez kontraktu i w naszej ocenie mogą liczyć na zatrudnienie.

📢 Trwają targi motoryzacyjne. Na Motor Show Poznań nie brakuje pojazdów służb ratunkowych

Poznań Motor Show to najważniejsze targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Przez weekend można podziwiać samochody i motocykle. Wśród nich są także pojazdy ratunkowe.

📢 Dwa razy ukradł perfumy w tej samej drogerii. Policja z Konina publikuje jego wizerunek. Widziałeś go?

Policjanci z Konina poszukują mężczyzny, który dwa razy ukradł markową wodę toaletową z drogerii w Galerii nad Jeziorem. Mundurowi publikują wizerunek sprawcy i proszą o pomoc w jego znalezieniu.

📢 Tak Dorota Szelągowska urządziła kuchnie. Zobacz modne kuchnie znanej projektantki

Skandynawska, loftowa, a może glamour? - zastanawiasz się jakie kuchnie są teraz modne. Zobacz jak kuchnie urządziła znana polska projektantka Dorota Szelągowska.

📢 Lekarze z Poznania wszczepili endoprotezę wydrukowaną w 3D. Implant "szyty na miarę" to przełom

Endoproteza szyta na miarę - tak można powiedzieć o innowacyjnym zabiegu, jak został przeprowadzony w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu. Specjaliści z ul. Szwajcarskiej po raz pierwszy wszczepili endoprotezę wydrukowaną w technologii 3D, która była specjalnie dedykowana pacjentce. Jak sami mówią, to ogromny przełom.

📢 Kampery, czyli domy na kółkach. Często droższe od mieszkania, ale możesz je zabrać na wakacje! Zobacz modele z Poznań Motor Show

Na Poznań Motor Show 2023 swoich bacznych widzów znajdują kampery i przyczepy kempingowe. W poprzednich edycjach targów motoryzacyjnych wystawiane w Poznaniu pojazdy pozwalające na podróżowanie z własnym dachem nad głową, znajdywały na miejscu nabywców - w tym roku również Strefa Caravaningu w pawilonie 7A ma szanse stać się miejscem, gdzie zapadać będą poważne decyzje finansowe, bo te pojazdy do najtańszych nie należą...

📢 Zobacz jakie są ceny ubrań w butiku Izabeli Macudzińskiej. "Królowa życia" z Poznania projektuje m.in. sukienki, komplety i płaszcze

Związana z Poznaniem bizneswomen z branży modowej Izabela Macudzińska zyskała popularność dzięki programowi "Królowe życia". Celebrytka projektuje, produkuje i sprzedaje ubrania. Ma sklep internetowy i atelier w Poznaniu. Zobacz w galerii ile kosztują spodnie, komplety, sukienki, płaszcze od "Królowej życia".

📢 Wróżka Parisa ma horoskop na najbliższe dni. Zobacz co Cię czeka w weekend 31 marca - 2 kwietnia 2023

Wiemy co będzie się działo w życiu znaków zodiaków w najbliższych dniach. Wróżka Parisa ujawnia co wydarzy się w najbliższy weekend [31 marca - 2 kwietnia 2023].

📢 Rozpoczął się Jarmark Wielkanocny w Poznaniu! Jakie są ceny? Zobacz zdjęcia i dowiedz się co można tam kupić

Haftowana biżuteria, ręcznie wyrabiana ceramika, ozdoby świąteczne, koszyki wiklinowe oraz przysmaki z całej Polski. To wszystko, a nawet więcej można kupić na poznańskim placu Wolności w ramach Jarmarku Wielkanocnego. Na zwiedzających czeka niemal 40 wystawców.

📢 Modna palma na Wielkanoc – nowoczesna czy tradycyjna, jaką wybrać? Najpiękniejsze palmy na Niedzielę Palmową

Palma wielkanocna to istotny symbol Świąt Wielkiej Nocy. Co roku w sklepach, na wielkanocnych jarmarkach i w kwiaciarniach kupujemy różnorodne gotowe wzory, które niesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową. Poznaj tradycje związane z wielkanocną palmą i zobacz, jakie rodzaje palm mamy do wyboru.

📢 Retro skarby na Poznań Motor Show 2023. Od Forda T z 1915 roku przez Malucha do Zundappa! Zobacz zdjęcia!

Nie tylko najnowsze samochody przyciągają wzrok gości na targach Poznań Motor Show 2023 w Poznaniu - w pawilonie 8 prezentowana jest kolekcja członków Automobilklubu Wielkopolskiego - Komisji Pojazdów Zabytkowych AW.

📢 Osoby o takich imionach to egoiści! Są samolubne i myślą głównie o sobie. Jesteś wśród nich? Zobacz!

Imiona niosą ze sobą pewne cechy. Coraz częściej rodzice przy wyborze imienia dla dziecka patrzą na jego znaczenie. Niektórzy z nich unikają imion, które niosą w sobie negatywne cechy. Sprawdziliśmy jakie imiona, zarówno męskie jak i żeńskie, noszą osoby o egoistycznej osobowości. Zobacz w naszej galerii imiona samolubnych osób!

📢 Uważaj! Tymi słowami możesz obrazić poznaniaka lub poznaniankę. Takie są popularne poznańskie wyzwiska! Znasz je? Zobacz!

Wyzwiska są mało kulturalne, ale większości z nas zdarza się je używać... Dlatego wyzwiska wykształciły się nie tylko w każdym języku narodowym, ale też w gwarach i językach lokalnych. W gwarze poznańskiej również nie brakuje słów, którymi poznaniacy się wzajemnie okładają, kiedy tracą do kogoś cierpliwość lub zwyczajnie chcą kogoś obrazić. Poznaj poznańskie wyzwiska! Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Zmiany w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu. Decyzja radnych oburzyła rodziców. "To będzie kolejna masakra"

Na ostatniej sesji Rady Miasta Poznania radni zagłosowali za zmniejszeniem liczby szkół, do których absolwenci szkół podstawowych będą mogli rekrutować. W tym roku w Poznaniu będzie można zgłosić się tylko do czterech szkół ponadpodstawowych, a nie jak wcześniej - do sześciu. Miasto uważa, że pozwoli to kandydatom lepiej przygotować listę preferowanych szkół oraz oddziałów, do których chcieliby złożyć wnioski o przyjęcie. Rodzice i uczniowie są jednak oburzeni i nie zgadzają się z decyzją radnych.

📢 Tego nie można trzymać w lodówce! Jakich produktów nie wolno wkładać do lodówki?

Wielu z nas uważa, że przechowywanie wszystkich produktów w lodówce pozwoli im zachować dłuższą świeżość. To błąd! Istnieje wiele produktów, którym niska temperatura i wilgoć wyjątkowo nie służą, a przechowywanie ich w lodówce może przyspieszyć ich psucie. Czego dokładnie nie wolno trzymać w lodówce? Mamy pełną listę!

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt! Stół bilardowy, instrumenty muzyczne, a nawet... chłodnia na ciała. Co można kupić na najbliższym przetargu AMW?

Agencja Mienia Wojskowego organizuje kolejny przetarg! Tym razem aukcja odbędzie się 31 marca w samo południe w Warszawie. W ofercie są różnorodne przedmioty, takie jak: stół bilardowy, samochody, instrumenty muzyczne, a nawet... chłodnie na ciała. To wyjątkowy przetarg, bowiem oferta jest bardzo bogata. Zobacz co można kupić od wojska. Mamy zdjęcia i ceny!

📢 Doszło tam do ogromnej tragedii. Ta fabryka pod Poznaniem to dziś ruina. Zobacz zdjęcia

Na terenie tej fabryki zginęło 17 osób, a 10 zostało rannych. Z Zakładami Przemysłu Ziemniaczanego w Luboniu pod Poznaniem wiąże się tragiczna historia. Kiedyś prężnie działała tam największa w Europie fabryka, dziś z budynku niewiele zostało, jest ruiną, a tuż obok powstaje nowoczesne osiedle deweloperskie. Zobaczcie zdjęcia i poznajcie mroczą historię zakładów w Luboniu.

📢 Podwójne zabójstwo w Wielkopolsce. Do akcji ruszyli nurkowie i helikopter

Od środowego popołudnia w okolicach Międzychodu trwa policyjna obława. Policja szuka 24-letniego Marcina W., który jest podejrzany o dokonanie dwóch zabójstw. Do akcji ruszył właśnie policyjny helikopter. Zadysponowano także grupy nurków.

📢 Wielkie święto miłośników motoryzacji w Poznaniu. Rusza Motor Show 2023. To największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej

Te targi co roku przyciągają tłumy! Na Międzynarodowych Targach Poznańskich rusza Poznań Motor Show 2023, wielkie święto wszystkich miłośników motoryzacji. Projekt urósł do rangi najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego, nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy, przybliżając następującą rewolucję w świecie transportu. Tegoroczna edycja targów nie bez przyczyny zorganizowana jest pod hasłem „Motoryzacja w najlepszym wydaniu”.

📢 To on jest podejrzany o podwójne zabójstwo w Wielkopolsce. Policja publikuje wizerunek

To on jest podejrzany o dokonanie zabójstw w Muchocinie i Międzychodzie. Policja publikuje oficjalnie jego wizerunek. W okolicach Międzychodu cały czas trwa policyjna obława.

📢 Tymczasem w Poznaniu... Takie są szalone memy o stolicy Wielkopolski. Z czego śmieją się internauci? Mamy najlepsze śmieszne obrazki

Internet śmieje się z Poznania! Poznań miasto doznań, herbata TeyTey, Lech Poznań, przywary poznaniaków... Zobacz szalone i śmieszne memy o stolicy Wielkopolski, które znaleźliśmy w sieci.

📢 Tak wyglądają w środku luksusowe rezydencje w Poznaniu! Oto najdroższe domy na sprzedaż. Kosztują miliony! Zobacz zdjęcia i sprawdź ceny

Przedstawiamy najpiękniejsze i zarazem najdroższe luksusowe rezydencje w Poznaniu. Zapłacisz za nie krocie! Wśród ofert są domy z tam prywatnymi basenami, ogromnymi ogrodami i niezwykłymi wnętrzami wnętrzami. Oto aktualne oferty drogich domów z rynku wtórnego na sprzedaż w Poznaniu. Oferty pochodzą z serwisu otodom.pl. Wejdź w naszą galerie i zobacz zdjęcia oraz ceny!

📢 Oto najstarsze miasta w Wielkopolsce. Nadano im prawa miejskie w XIII wieku. Warto je zwiedzić! Sprawdź ranking

Wiele miast w województwie wielkopolskim pamięta odległą historię. Które z nich najwcześniej otrzymały prawa miejskie? Oto najstarsze miasta w Wielkopolsce - zobacz je w naszej galerii.

📢 Nie żyje utalentowany sportowiec z Wielkopolski. "Jego niespodziewane odejście jest ogromną stratą"

Ta informacja wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami gminy Mieścisko i powiatu wągrowieckiego, ale także miłośnikami motocrossu z całej Polski. Zmarł Radosław Matuszczak, wybitny zawodnik, który zdobył tytuł mistrza Polski w tej dyscyplinie sportowej.

📢 Aż dwunastu piłkarzy Lecha Poznań może odejść latem z zespołu. Komu wygasa kontrakt?

Lech Poznań dzięki szerokiej kadrze zapewnił sobie Mistrzostwo Polski na stulecie istnienia klubu, a także w obecnym sezonie umiejętnie łączy grę w PKO BP Ekstraklasie z europejskimi pucharami. Kolejorz po znakomitych występach awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy, w którym zmierzy się z AFC Fiorentiną. Niestety, latem z poznańskiej lokomotywy kilku piłkarzy odejdzie. Niektórym wygasa kontrakt, a inni mają oferty z zagranicznych klubów. Zobacz w naszej galerii, kogo prawdopodobnie nie zobaczymy w barwach Lecha Poznań w następnym sezonie.

📢 Wypadek w centrum Poznania. Samochód uderzył w przystanek tramwajowy

Samochód wjechał w przystanek tramwajowy "Most Dworcowy". Do zdarzenia doszło w czwartek rano na ul. Roosevelta w Poznaniu.

📢 Oto poznańska Paris Hilton! Najpierw Hotel Paradise, później Damy i Wieśniaczki. Ania Adamczyk z Poznania wygląda olśniewająco

Ania Adamczyk z Poznania wystąpiła w pierwszej edycji "Hotelu Paradise". Po programie przeszła metamorfozę i zobaczyliśmy ją w kolejnym show! Tym razem zaprezentowała się w "Damach i Wieśniaczkach". Fani na jej punkcie oszaleli. - Ślicznie wyglądasz, cudny makijaż. Prezentujesz się jak zawsze szałowo - czytamy na jej instagramie. Zobacz, jak teraz wygląda poznanianka.

📢 Pogrzeb Adama Wize, znanego poznańskiego przedsiębiorcy i działacza. Został pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Poznański działacz i przedsiębiorca Adam Wize zmarł nagle w nocy z 23 na 24 marca. Miał zaledwie 42 lata. W środę, 29 marca został pochowany na cmentarzu na poznańskich Naramowicach. Pośmiertnie został on odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasług.

📢 Takie znaki zodiaku to najgorsi szefowie! Potrafią zamienić nasze życie w koszmar. Sprawdź, kto jest najgorszym szefem

Narzekanie na szefa to element codzienności każdego pracownika. Są jednak szefowie, z którymi dogadać się jest o wiele trudniej. Utrudniają nam życie na każdym kroku, potrafią zamienić naszą pracę w koszmar. Często jest to uwarunkowane cechami, które każdy z nas ma zapisane w gwiazdach. Sprawdziliśmy, jakie znaki zodiaku posiadają najgorsi szefowie. Tacy są najgorsi szefowie!

📢 Te rośliny przyciągają pieniądze! Chcesz być bogaty? Koniecznie postaw je w swoim domu!

Wielu roślinom przypisywane są szczególne właściwości i moce. To oczywiście przesądy, ale jak wiemy, w każdym przesądzie tkwi ziarno prawdy. Postanowiliśmy sprawdzić, które rośliny zgodnie z przesądami przyciągają pieniądze. Warto pomóc szczęściu i posiadać je w swoim domu. Sprawdź!

📢 Firma z Poznania zwolniła 150 pracowników. "Zmiany były konieczne"

Poznańska firma Netguru zwolniła 150 pracowników ze skutkiem natychmiastowym. - Zmiany te były konieczne, aby dostosować się do zmieniającego się otoczenia biznesowego i przygotować firmę na nowe wyzwania - tłumaczą przedstawiciele firmy.

📢 Poznanianka zabiła 3-letnią córeczkę ze szczególnym okrucieństwem. Jest wyrok dla morderczyni

Magdalena C. z Poznania usłyszała wyrok. W maju 2021 roku kobieta zabiła swoją córkę ze szczególnym okrucieństwem. Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał ją na dożywocie. Śledczy ustalili, że Magdalena C. najpierw próbowała udusić Zuzię, następnie zadała jej trzy ciosy nożem. Dziewczynka zmarła w szpitalu.

📢 Te zachowania na rozmowie kwalifikacyjnej przekreślą nawet najlepsze CV. Tych błędów unikaj

Idealne CV, które przyciągnęło uwagę pracodawcy, może zostać w jednej chwili przekreślone przez nieprofesjonalne zachowanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Jedna wpadka i nici z naszej wymarzonej pracy. Zobacz, czego lepiej nie mówić i robić podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Takie zachowanie nie spodoba się rekruterowi.

📢 Tak powstawała wizytówka Poznania. Zobacz wyjątkowe zdjęcia sprzed 100 lat!

Międzynarodowe Targi Poznańskie to wizytówka stolicy Wielkopolski. Istnieją od 1921 roku. Ich intensywny rozwój ukoronowała olbrzymia Powszechna Wystawa Krajowa w 1929 roku, którą zwiedziło aż 4,5 mln osób. Zobacz, jak powstawała wizytówka Poznania. Te archiwalne zdjęcia ogląda się z łezką w oku.

📢 Śmierć w Amazonie pod Poznaniem. Prokuratura odmówiła wznowienia postępowania

Prokuratura w Poznaniu odmówiła wznowienia postępowania w sprawie śmierci pracownika magazynu Amazona w Sadach. Prokuratura już raz umorzyła sprawę, ale sąd przyjął zażalenie wdowy i związku zawodowego pracowników.

📢 Dramat nauczycieli trwa nadal. Nie śpią po nocach. Nowe hity ze sprawdzianów, kartkówek i klasówek. Oglądasz na własną odpowiedzialność

Dramat nauczycieli trwa nadal. Nie śpią po nocach. Przez te prace niejeden nauczyciel płakał podczas poprawiania. Czytanie ich to istna katorga i dlatego nauczyciele powinni dostawać nagrody lub przynajmniej dodatki za pracę w ciężkich warunkach. Twórczość uczniów, którą zamieściliśmy w tym artykule, potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego. Dlatego belfrowie radzą sobie jak tylko mogą i niektórzy z nich publikują w sieci prace swoich uczniów jako hity z kartkówek, sprawdzianów i klasówek. Niestety często jest to śmiech przez łzy. Sprawdźcie jakie kwiatki lądują w pracach domowych, wypracowaniach oraz klasówkach.

📢 Niebezpieczny dla ludzi żółw jaszczurowaty znaleziony w Chynowie pod Warszawą. "Potrafi odgryźć fragment dłoni i jest bardzo agresywny"

Mieszkaniec gminy Chynów w powiecie grójeckim zauważył przy rowie melioracyjnym dużego, dziwnego żółwia. Wezwał na pomoc wolontariuszy z fundacji Epicrates, którzy go odłowili. Okazało się, że to rzadki, inwazyjny i niebezpieczny dla ludzi gatunek żółwia jaszczurowatego. Potrafi on odgryźć fragment ludzkiego ciała i jest bardzo agresywny. Nie jest to jednak pierwszy przypadek znalezienia żółwia jaszczurowatego w Polsce.

📢 W tych miastach w Wielkopolsce mieszka najwięcej osób. Oto najnowszy ranking!

W Wielkopolsce żyje około 3,5 miliona mieszkańców. W regionie znajduje się 117 miast, w których łącznie mieszka prawie 2 miliony osób. Które miejscowości są najbardziej zaludnione? Postanowiliśmy to sprawdzić. Przejdź do galerii i zobacz, w których miastach w Wielkopolsce mieszka najwięcej osób. Ranking powstał na podstawie najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. W naszym zestawieniu prezentujemy pierwszą dwudziestkę.

📢 Najwyższy budynek w Poznaniu pnie się do góry. Zobacz, jak powstaje gigantyczny wieżowiec!

Trwa budowa gigantycznego wieżowca w centrum Poznania. Silver Andersia będzie najwyższym budynkiem w mieście. Ma osiągnąć wysokość 116 metrów i składać się z 25 kondygnacji. Biurowiec będzie architektoniczną wizytówką stolicy Wielkopolski. - To aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych - zaznacza inwestor. Zajrzeliśmy na budowę najwyższego budynku w mieście. Zobacz najnowsze zdjęcia.

📢 Tak dziś wygląda Brooke Logan z serialu "Moda na sukces". Jak zmieniła się uwodzicielska blondynka?

"Moda na sukces" to amerykański serial telewizyjny, który zadebiutował w 1987 roku i był emitowany przez wiele lat. Opowiada on historię rodzin Forrestersów i ich firmy odzieżowej Forrester Creations. Serial skupia się na życiu rodzin Forrestersów i ich bliskich, a także na ich relacjach z pracownikami firmy. Głównymi bohaterami serialu są Eric Forrester i jego żona Stephanie, założyciele i właściciele Forrester Creations, oraz ich dzieci: Ridge, Thorne i Kristen. W kolejnych latach pojawiają się także inni członkowie rodziny oraz postaci związane z firmą odzieżową. Jedną z głównych postaci jest także W rolę Brooke Logan wciela się Katherine Kelly Lang. Zobaczcie, jak dziś wygląda blond piękność!

📢 Zabił ochroniarza z klubu na Starym Rynku w Poznaniu. Artur M. ps. Ogór prawomocnie skazany

Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w poniedziałek w mocy wyrok sądu I instancji skazujący Artura M., ps. Ogór na karę 25 lat za zabójstwo w 2004 r. ochroniarza klubu "Sami Swoi" Macieja K., ps. Kowal. Wyrok jest już prawomocny.

📢 Tak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Są cały czas na wolności!

Prezentujemy zdjęcia, nazwiska i listy gończe najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja opublikowała ich wizerunki i prosi o pomoc w poszukiwaniach. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 4 stycznia 2023 roku. Zobacz w galerii zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności. Uwaga: oni są bardzo niebezpieczni!

📢 Tak mieszkaliśmy w PRL-u. Zobacz wnętrza i wyposażenie pokoi, łazienek, kuchni z lat 70. i 80. XX wieku

Boazeria, przaśne tapety, wersalki, meblościanki – wielu pamięta, jaki wystrój panował w latach 70., 80. i na początku 90. w polskich wnętrzach: salonach, pokojach dziecięcych, kuchniach, łazienkach. Oto zdjęcia, które przypomną, jak mieszkaliśmy kilka dekad temu.

📢 Porcelana, kryształy i kolorowe szkło z PRL. Zobacz najdroższe kolekcjonerskie unikaty

Starocie z czasów PRL są znowu modne i wracają do łask. Kryształowe i porcelanowe naczynia, kolorowe szkło, wazony, papierośnice i inne i bibeloty schowane przez lata w kartonach i piwnicach dziś są warte krocie. Zobacz, ile kosztują te kolekcjonerskie unikaty. Oto najdroższe oferty z aukcji internetowych. Kto by pomyślał, że mogą być aż tyle warte!

📢 KOBIECA TWARZ ROKU Poznaj lepiej liderki naszej akcji

Z okazji Dnia Kobiet stworzyliśmy wielką galerię Pań z naszego regionu. Nasi Czytelnicy w głosowaniu wybiorą Kobiece Twarze Roku w trzech kategoriach pokoleniowych: Córki, Matki i Kobiety dojrzałe. Prezentujemy kandydatki do tego tytułu, które dotychczas zdobyły najwięcej głosów.

📢 Emerytura: 13. emerytura 2023 - sprawdź, ile dostaniesz na rękę [KALKULATOR]

Trzynasta emerytura to roczny dodatek przysługujący emerytom i rencistom, niezależnie od wysokości ich podstawowego świadczenia. Wypłacana jest w wysokości najniższej obowiązującej emerytury od 1 marca danego roku. W kwietniu 2023 roku, ZUS dokona wypłaty trzynastej emerytury automatycznie, bez konieczności składania wniosku. Wysokość dodatku wynosić będzie 1588,44 zł brutto, co po marcowej waloryzacji przekłada się na kwotę 1445,48 zł netto. Poznaj szczegóły.

📢 Najmodniejsze paznokcie na marzec 2023 - stylizacje, wzory, kolory na przedwiośnie. Zobacz zdjęcia

Stylistki paznokci pokazują jakie są trendy na przedwiośnie. Zobacz jakie stylizacji paznokci są modne. Prezentujemy najmodniejsze zdobienie paznokci na marzec 2023.

📢 Polscy seryjni mordercy. Nekrofil z Poznania, "Władca Much", "Skorpion"... Zabijali z zimną krwią. Ich historie mrożą krew w żyłach

Większość z nich już nie żyje, bo dostali najsurowszą z możliwych kar - karę śmierci. Seryjni mordercy, bo o nich mowa, jeszcze nie tak dawno grasowali w Polsce. Zabijali z zimną krwią nie tylko kobiety, czy mężczyzn, ale i dzieci. Znany w Poznaniu morderca-nekrofil już jako nastolatek podglądał sekcje zwłok, jego fantazja doprowadziła do okropnych czynów, jakich się dopuścił. Znany jako "Władca Much" zabijał prostytutki, których poćwiartowane ciała trzymał w domu. Zobacz najsłynniejszych seryjnych zabójców w Polsce.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkeg...

iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski