Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przejazd kolejowy w Dopiewie. Pociągi przejeżdżają przy otwartych rogatkach?

JP
Przejazd kolejowy w Dopiewie. Pociągi przejeżdżają przy otwartych rogatkach?
Przejazd kolejowy w Dopiewie. Pociągi przejeżdżają przy otwartych rogatkach? archiwum/ zdjecie ilustracyjne
Informacja o pociągach przejeżdżających przy otwartych rogatkach na przejeździe kolejowym w Dopiewie, pojawiła się w piątek rano na grupie Gmina Dopiero na Facebooku.

W piątek, 10 grudnia przed godziną 7 na grupie Gmina Dopiewo jedna z osób napisała:

– Uważajcie na przejeździe w Dopiewie! Brak sygnalizacji świetlnej i opuszczonych rogatek przy nadjeżdżającym pociągu - czytamy na grupie Gmina Dopiewo

To nie pierwsza taka sytuacja, jaka miała miejsce w Dopiewie. Mieszkańcy niejednokrotnie wskazywali na grupie, że pociągi przy podniesionych rogatkach przejeżdżały już wcześniej.

Aktualizacja
O sprawę zapytaliśmy PKP PLK.

- Urządzenia - sygnalizacja i rogatki - na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Wyzwolenia w Dopiewie (linia Poznań – Kunowice) działają prawidłowo. Dziś od ok. godz. 6:30 do 8.30 konieczna była regulacja czujnika i restart systemu sterującego urządzeniami, gdyż były problemy z działaniem rogatek. W czasie serwisu zapewnione było pełne bezpieczeństwo. Ograniczono prędkość pociągów do 20 km/h i maszyniści podawali sygnały dźwiękowe, informujące kierowców o nadjeżdżającym do skrzyżowania pociągu - mówi Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A..

W przypadku usterek urządzeń przejazdowych można skorzystać z Żółtej Naklejki. To dodatkowe oznakowanie, znajdujące się na wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Żółte Naklejki znajdują się po wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja lub przy napędzie rogatki i zawierają: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu, numer alarmowy 112, z którego należy korzystać w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, oraz numer techniczny, przeznaczony do zgłaszania ewentualnych awarii urządzeń przejazdowych.

Skorzystanie z informacji zamieszczonych na Żółtej Naklejce w kryzysowych sytuacjach umożliwia szybki kontakt z operatorem numeru alarmowego i – w razie potrzeby – sprawne wezwanie pomocy, natomiast w przypadku nieprawidłowego działania urządzeń – gdy nie ma zagrożenia życia – można uzyskać lub zgłosić informacje o awarii.

Zobacz też:

W ostatnich latach w Poznaniu i okolicach dochodziło do wielu wypadków samochodowych, w których śmierć ponosili piesi. Wśród nich były m.in. tragiczne wypadki na Dębcu, Łazarzu, Wierzbięcicach, Sołaczu, Grunwaldzie czy Murowanej Goślinie. Poznań był wstrząśnięty po tym, jak motornicza śmiertelnie potrąciła 8-letniego chłopca na przejściu dla pieszych, a kilka miesięcy później 69-letnia kobieta śmiertelnie potrąciła 8-letnią dziewczynkę, która przechodziła na zielonym świetle przez pasy. Przedstawiamy najgłośniejsze wypadki samochodowe w ostatnich latach, w których śmierć ponieśli piesi.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Poznań: Najgłośniejsze wypadki drogowe w ostatnich latach. J...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski