Przespaliśmy drugą połowę. Remis młodzieżówki z Izraelem

DW
Wojciech Matusik
To miał być idealny scenariusz na awans. Dla reprezentacji Polski mecz z Izraelem był niezwykle ważny w kontekście bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Europy U-21. Każdy inny wynik niż zwycięstwo mocno komplikowało naszą sytuację. I mimo prowadzenia już w 10. minucie zespół Macieja Stolarczyka przespał niemal całą drugą połowę i wywalczył punkt.

Znakomicie rozpoczęło się wyjazdowe spotkanie z Izraelem. Polska przeprowadziła szybki atak po wrzucie z autu. Kacper Kozłowski poradził sobie z przeciwnikiem i płaskim dośrodkowaniem obsłużył swojego byłego kompana z Pogoni Szczecin. Adrian Benedyczak wszedł w piłkę wślizgiem i wepchnął ją z bliska do bramki. Na ten moment mieliśmy 16 punktów i byliśmy liderem grupy B.

Po zmianie stron nie było już tak kolorowo. Trener gospodarzy dokonał kilku zmian i postawił na kilku napastników w pierwszej linii. Efektem tego jest postawiony przez naszą kadrę autobus, który wytrzymał zaledwie pięć minut naporu. Polska nie radziła sobie z dośrodkowaniami, które były niezdarnie i za lekko wybijane. Uderzenie z linii pola karnego i Cezary Miszta był bezradny.

W 73. minucie gospodarze prowadzili już 2:1. Omri Galdelman wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.

Nie minęła chwila i Polacy przejęli inicjatywę, wracając do tego, co grali na początku spotkania. Szybki atak, zagranie piętą do Benedyczaka, który idealnie w tempo zagrał do wybiegającego Jakuba Kamińskiego. Skrzydłowy Lecha Poznań ustawił się do płaskiego uderzenia na dalszy słupek i właśnie w taki sposób umieścił futbolówkę w siatce.

Końcówka meczu też należała do nas. Dużo od siebie dał Mariusz Fornalczyk. Zawodnik Pogoni miał szansę na zdobycie trzeciej dla Polski bramki. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła uderzył głową prosto w bramkarza.

Remis komplikuje naszą sytuację w grupie.

Izrael U-21 - Polska U-21 2:2 (0:1)

Bramki: 50. Liel Abada, 73. Omri Galdelman – 10. Adrian Benedyczak, 78. Jakub Kamiński

Izrael U-21: Peretz – Jaber, Blorian (63. Morgan), Cohen (46. Davida), Shahar, Gandelman – Podgoreanu, Leidner, Karzev, Kanaan (87. Elmkies) – Abada.

Polska U-21: Miszta – Gruszkowski (80. Białek), Piątkowski, Mosór, Kiwior, Zalewski (69. Fornalczyk) – Kozłowski (80. Żurawski), Poręba (89. Lederman), Karbownik (69. Skóraś), Kamiński – Benedyczak.

REPREZENTACJA w GOL24

Przed Czesławem Michniewiczem najważniejszy mecz w trenerskiej karierze. Finał baraży to zaledwie jedno spotkanie, które w dodatku rozegramy u siebie. Selekcjoner słynie z rzetelnego podejścia do taktyki. Co takiego wymyśli? Mamy sześć różnych ustawień z innymi jedenastkami* i taktyką.* - przyjmujemy, że w bramce za każdym razem stanie Wojciech Szczęsny

Michniewicz ma dużo możliwości. Jak zagramy w finale baraży?...