Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przetarg na przebudowę kolejowej obwodnicy Poznania unieważniony. Z jakiego powodu?

Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
Budowa kolejowej obwodnicy Poznania pod znakiem zapytania. Przetarg został unieważniony.
Budowa kolejowej obwodnicy Poznania pod znakiem zapytania. Przetarg został unieważniony. Adam Jastrzębowski
Towarowa obwodnica Poznania na razie nie powstanie. Projekt nie otrzymał dofinansowania z instrumentu CEF 2021-2027 w ramach pierwszego naboru. PKP Polskie Linie Kolejowe informują o unieważnieniu postępowanie przetargowego na realizację inwestycji w związku z brakiem zapewnienia finansowania. Projekt będzie ubiegał się o dofinasowanie w kolejnym konkursie unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Projekt dotyczy budowy łącznicy Poznań Strzeszyn – Poznań Piątkowo, co ma usprawnić podróże w poznańskim węźle kolejowym. Zaplanowano kompleksową modernizację m.in. ponad 70 km torów i sieci trakcyjnej. Dzięki temu pociągi pasażerskie pojadą szybciej - nawet z prędkością 100-120 km/h. Jak na razie modernizacja będzie musiała jeszcze poczekać.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unieważniły postępowanie przetargowe na opracowanie projektów wykonawczych i wykonanie robót budowlanych dla projektu pn.: „Prace na obwodnicy towarowej Poznania". W dokumencie przetargowym PLK zawarły możliwość unieważnienia przetargu, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane - poinformowała Magdalena Janus, rzeczniczka prasowa PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak wyjaśniła, projekt będzie ubiegał się o dofinasowanie w kolejnym konkursie unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Ogłoszenie kolejnego konkursu zaplanowano na przełom września - października z przewidywanym terminem na złożenie aplikacji w grudniu lub styczniu 2023 roku.

- Obecnie nie ma możliwości finansowania inwestycji ze środków własnych, jak również pozyskania środków na jego sfinansowanie z innych źródeł - zaznaczyła Magdalena Janus.

Celem projektu jest przystosowanie linii do kolejowych połączeń aglomeracyjnych. Aktualnie linia wykorzystywana jest głównie do przewozu ładunków.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Złodzieje samochodów w Polsce kradną najczęściej auta wprost z ulic, niestrzeżonych parkingów oraz placów przy centrach handlowych. Oszuści są coraz bardziej pomysłowi i wykorzystują coraz to nowsze patenty, ale jest też wiele złodziejskich metod, które - choć stosowane od lat - nadal są skuteczne. Niektórzy złodzieje improwizują, ale są i tacy, którzy wcześniej dokładnie planują swoje działanie.Złodzieje samochodów mają wypracowane i opanowane do perfekcji różne techniki kradzieży. Ich łupem padają samochody a czasem tylko pieniądze i rzeczy pozostawionych w autach. Jakie są teraz ulubione metody złodziei samochodów? W jaki sposób kradną auta? Jakie triki wykorzystują, by włamać się do samochodu? Poznajcie sposoby złodziei i oszustów w naszej galerii >>>>>

Metody złodziei samochodów. Uważaj, w taki sposób teraz najc...

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski