MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przez sport do praworządności. Premiera filmu „Młodość, prawo i odpowiedzialność.pl!"

Redakcja
23. września o godz. 20:00 w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „ Młodość, prawo i odpowiedzialność.pl!”.
23. września o godz. 20:00 w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „ Młodość, prawo i odpowiedzialność.pl!”. materiały prasowe
23. września o godz. 20:00 w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „ Młodość, prawo i odpowiedzialność.pl!”. Film ukazuje sylwetki młodzieży polskich miast i miasteczek przebywających w zakładach poprawczych i ośrodkach wychowawczych. Młodzieży często wykluczonej społecznie, która dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji, a także pomocy wybitnych przedstawicieli sportu i kultury przełamuje bariery na drodze do innego, lepszego życia. Takiego, w którym nie trzeba ryzykować własną wolnością, by zaspokoić podstawowe potrzeby i stać się częścią świata, gdzie nie ma nieustannego strachu przed kolejnym dniem.

Dokument, zrealizowany przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka w ramach projektu „My wskazujemy ścieżki, wy wybieracie drogę – STOP PRZESTĘPCZOŚCI”, współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, przedstawia portret trudnego pokolenia złożony z elementów jego codziennej rzeczywistości – spotkania z bliskimi, treningi, wyzwania, kłopoty… Kłopoty także z prawem, prowadzące niejednokrotnie do zakładów poprawczych.

Materiał przybliża sytuację młodych ludzi, którzy popełniwszy błąd, szukają swojej drogi. Co w ich życiu poszło źle? Jak widzą swoją przyszłość? Czy można im pomóc? Gdzie szukają swoich wzorców i autorytetów?

Z podopiecznymi zakładów poprawczych i ośrodków wychowawczych spotyka się m.in. Artur Siódmiak, jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy ręcznych. Zadaje niełatwe pytania, rozmawia, doradza, pokazuje, że życie może być inne. W spotkaniach biorą udział także inne znane postaci świata kultury i sportu, które również wzięły udział w filmie: Tomasz Oświeciński, Olga Bołądź, Michał Koterski, Michał Karmowski, Patryk Zaborowski, Paweł Mateńczuk, Dariusz Strzelczyk czy Ireneusz Żak. Każdy z nich dzieli się swoimi doświadczeniami, każdy z nich przekazuje swój sposób na przetrwanie, sukcesy, wychodzenie z kryzysów.

Przełamując stereotypy w postrzeganiu poprawczaków i ich podopiecznych, autorzy wychodzą naprzeciw tym, którzy nie zawsze z własnej woli tkwią w pułapce skutków swoich postępków.

„ Nie poddajemy się i zwyciężamy, ale nie kosztem krzywdy innych” – to myśl według której goście i eksperci zaproszeni przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka odwiedzają zakłady poprawcze i młodzieżowe ośrodki wychowawcze w ramach projektu. Ludzie, którym w życiu udało się zrealizować swoje plany i marzenia, czasem zrodzone już we wczesnej młodości, przychodzą do młodych wychowanków, których życie znalazło się właśnie na ostrym zakręcie. Czy po wyjściu z tego wirażu podopieczni zakładów poprawczych podążą prostą drogą?

Warto obejrzeć dokumentalny zapis spotkań prelegentów zaproszonych do projektu przez Artura Siódmiaka z młodzieżą osadzoną w poprawczakach i ośrodkach wychowawczych. Obraz pozwala zrozumieć, jak ważnym elementem procesu wychowawczego są dobre wzorce. Jak wiele może zepsuć w człowieku brak punktu odniesienia do patologicznej rzeczywistości naznaczonej przemocą i nałogami już od najmłodszych lat.

Jeżeli wasze wyobrażenie o młodych ludziach z poprawczaków sprowadza się do przekonania, że siedzą tam „sami źli i zepsuci” i że na pewno „dostali to, na co zasłużyli”, koniecznie obejrzyjcie film.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przez sport do praworządności. Premiera filmu „Młodość, prawo i odpowiedzialność.pl!" - Portal i.pl

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski