Przyjemna ochłoda, dzięki… energii słonecznej?

Artykuł sponsorowany GET FREE Spółka z o.o.
Światowa energetyka w końcu zaproponowała rozwiązanie, dzięki któremu potencjał drzemiący w energii słonecznej znalazł się w zasięgu prywatnego odbiorcy. Rozwój fotowoltaiki to jeden z najważniejszych trendów ostatnich lat i kierunek potężnej zmiany w sposobie, w jaki produkujemy prąd – na tani i ekologiczny. Ale fotowoltaika to też sposób na poprawę komfortu cieplnego w naszych domach – w połączeniu z pompą ciepła i klimatyzatorem zapewnia ciepło i chłód w zależności od potrzeb.

Fotowoltaika - standard przyszłości

Odejście od paliw kopalnych to najważniejszy kierunek zmian w światowej energetyce. Zmiany te coraz mocniej widać także na polskim rynku. Programy wsparcia inwestycji w panele fotowoltaiczne, rosnąca świadomość konsumentów i w końcu zwiększający się udział odnawialnych źródeł energii w systemie energetycznym kraju - to nie jedyne elementy, które składają się na obraz przemian dokonujących się w Polsce. Fotowoltaika stała się rozwiązaniem na tyle popularnym, że można zaryzykować stwierdzenie, iż lada chwila będzie już standardem. W ubiegłym roku na dachach polskich domów zamontowano około 7 milionów 700 tysięcy paneli fotowoltaicznych. Za zmianami podążają także przedsiębiorcy i rolnicy. Te grupy coraz chętniej spoglądają w kierunku odnawialnych źródeł energii mając na uwadze oszczędności, rozwój technologiczny i troskę o środowisko. Nic dziwnego - fotowoltaika to najefektywniejsze i najtańsze źródło bezemisyjnej energii.

Odnawialne źródła energii - w trosce o klimat

Tempo zmian dokonujących się w Polsce może napawać optymizmem. Coraz lepiej wykorzystujemy potencjał drzemiący w słońcu, a tego jest w naszym kraju coraz więcej. Z każdym rokiem przybywa słonecznych dni, co jest następstwem zmian klimatycznych. Rozwój odnawialnych źródeł energii pozwala zahamować ich negatywne skutki, lecz już dziś musimy zrobić o jeden krok więcej. – Prócz produkcji prądu przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych, należy skupić się na rozwoju elektrycznej motoryzacji, bezemisyjnego ciepłownictwa i nowoczesnych systemów chłodzenia. Każdy z tych sektorów może rozwijać się jeszcze szybciej, dzięki wsparciu ze strony fotowoltaiki – mówi Bartosz Woźniak z firmy GetFree Fotowoltaika Wielkopolska.

Ratunek przed upałami? Fotowoltaika i klimatyzacja

Jak prognozują synoptycy, nadchodzące lato może pobić kolejne rekordy wysokich temperatur. Zarówno w domach, jak i w biurach czy halach, potrzebujemy rozwiązań, które pozwolą nam chronić zdrowie przed negatywnymi skutkami upałów. Z ratunkiem znów przychodzi fotowoltaika. - Nowoczesne systemy klimatyzacji mogą być zasilane energią produkowaną przez panele fotowoltaiczne. Dzięki temu wykorzystujemy moc słońca, by filtrować i produkować zimne powietrze, które nie tylko przynosi ulgę, lecz pozwala funkcjonować i dbać o zdrowie w czasie największych upałów – wyjaśnia Bartosz Woźniak z GetFree Fotowoltaika Wielkopolska. Obecność klimatyzatora w domu czy biurze oznacza nie tylko niższą temperaturę w pomieszczeniach. To także zapobieganie wilgoci i poprawa jakości powietrza.

Kompleksowe rozwiązania - maksimum korzyści

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w instalacjach fotowoltaicznych, dostarczają czasem rozwiązania związane z klimatyzacją. Przykładem jest GetFree Fotowoltaika Wielkopolska, renomowana firma pochodząca z podpoznańskiego Suchego Lasu, na której stale wydłużającej się liście zadowolonych klientów znajdują się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. GetFree dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie fotowoltaiki, ciepłownictwa i klimatyzacji. Oferta firmy obejmuje m.in. najnowszej generacji klimatyzatory, które mogą być zasilane energią produkowaną przez panele fotowoltaiczne. Co więcej, obecnie GetFree proponuje promocję, w ramach której przy zakupie instalacji fotowoltaicznej, najwyższej klasy klimatyzatory klienci mogą nabyć jedynie za złotówkę.

Rosnąca świadomość Polaków

O potencjale drzemiącym w fotowoltaice przekonują nas kampanie edukacyjne, oferty firm i liczne publikacje. Także osoby ze świata sportu czy rozrywki starają się zachęcać Polaków do postawienia na odnawialne źródła energii, zwracając uwagę nie tylko na korzyści finansowe, ale przede wszystkim na kwestie ekologiczne i zdrowotne.

Jacek MEZO Mejer już w zeszłym roku zdecydował się na instalację fotowoltaiczną z getfree.pl Kiedy Twoja kolej?

Lato pod znakiem korzyści

Nadchodzące miesiące mogą nie tylko przynieść więcej słońca i wyższe temperatury. Przede wszystkim mogą być czasem mądrych decyzji i dużych oszczędności. – Fotowoltaika oraz oparte na niej systemy klimatyzacyjne i ciepłownicze to standardy przyszłości. Warto pomyśleć o nich już dziś, by nie tylko wcześniej zacząć czerpać korzyści, ale i zatroszczyć się o środowisko - przekonuje Bartosz Woźniak z GetFree Fotowoltaika Wielkopolska. Polacy doskonale zdają sobie z tego sprawę - w naszym kraju funkcjonuje już ponad 400 tysięcy instalacji fotowoltaicznych, co jasno pokazuje, że to rozwiązanie czeka świetlana przyszłość, a jego użytkowników lata korzyści i spokoju.

Wideo

Dodaj ogłoszenie