Przystanek jak malowany: Przystanek tramwajowy z Chrztem...

  Przystanek jak malowany: Przystanek tramwajowy z Chrztem Polski w tle

  MRT

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Akcja Przystanek jak malowany

  Akcja Przystanek jak malowany ©Paweł Miecznik

  Już po raz trzeci będą zmieniać wygląd poznańskich przystanków tramwajowych i autobusowych. Rusza akcja „Przystanek jak malowany”.
  Akcja Przystanek jak malowany

  Akcja Przystanek jak malowany ©Paweł Miecznik

  Każdego roku dzięki pomocy młodych poznaniaków udaje się pomalować i odświeżyć kilkanaście wiat przystankowych w stolicy Wielkopolski. Do tej pory nowe oblicze zyskało 14 wiat tramwajowych i 8 przystanków autobusowych. A w tym roku dojdą kolejne! Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego i MPK już wytypowali kolejne wiaty i przystanki, które zostaną uszykowane do pomalowania. To: Robocza, Bergera, Cieszyńska, Śmiełowska, Orle Gniazdo (2x), Leśnowolska, Kołobrzeska, Trójpole, Ziemowita i Światopełka.

  W tym roku reprezentanci ponad 20 placówek oświatowo-wychowawczych i kulturalnych przygotowują projekty na poszczególne przystanki. A 20 maja ruszy głosowanie na najlepsze prace. Internauci wytypuje te projekty, które znajdą się 4 czerwca na wytypowanych wiatach.

  Akcję „Przystanek jak malowany” rozpoczęła Grupa Inicjatywa Mieszkańców „Przystanek Folwarczna” jako element nietypowej walki z wandalizmem. Dzięki temu organizatorzy chcą nauczyć młodsze pokolenie dbałości o wspólne dobro.

  Tegoroczna odsłona akcji zainicjowanej w 2013 roku, ma jednak podwójne znaczenie. Jej twórcy z okazji obchodów 1050 -lecia Chrztu Polski chcą na siedmiu przystankach tramwajowych, które znajdują się w obrębie węzła Kórnicka chcą wymalować nowe projekty związane z hasłem „1050 lat historii Państwa Polskiego”.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ręce opadają...

  wars (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Straszne bohomazy....ratunku...............................................................

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo