Przyszli mieszkańcy inwestycji Panoramiqa na Starołęce zaoszczędzą 40 tys. zł rocznie

Materiał informacyjny BPI Real Estate Poland
Inwestycja Panoramiqa realizowana przez dewelopera BPI Real Estate Poland w Poznaniu
Inwestycja Panoramiqa realizowana przez dewelopera BPI Real Estate Poland w Poznaniu
Przyszli mieszkańcy inwestycji Panoramiqa, która powstaje na Starołęce w Poznaniu mogą liczyć na niemałą premię na koniec roku. Wszystko dzięki ekologicznym rozwiązaniom, które przyniosą przyszłym mieszkańcom ok. 40 tys. zł* oszczędności z tytułu niższych kosztów utrzymania części wspólnych. Nowoczesny projekt realizowany jest przez cenionego belgijskiego dewelopera - BPI Real Estate Poland.

Realne oszczędności z ekologicznych rozwiązań

Inwestycja Panoramiqa powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co poza korzyściami ekologicznymi i społecznymi, przekłada się na konkretne benefity ekonomiczne. Zastosowane w projekcie ekologiczne rozwiązania, w tym zbiornik retencyjny na deszczówkę, białe pokrycie dachu zmniejszający nagrzewanie budynku w okresie letnim, czy panele fotowoltaiczne, przełożą się na obniżenie kosztów eksploatacji części wspólnych. Energia elektryczna pochodząca z paneli fotowoltaicznych pozwoli zasilić instalacje oświetleniowe części wspólnych oraz dźwigi windowe. Zamontowane na dachach budynków panele wyprodukują ok. 46 MWh rocznie co oznacza oszczędności w wysokości ok. 40 tys. zł* w skali roku dla przyszłej wspólnoty mieszkanców, biorąc pod uwagę obecne ceny prądu. Z kolei zamontowany w inwestycji zbiornik retencyjny o pojemności 56 m3 na wodę opadową, zmniejszy zużycie i koszty wody użytkowej służącej do podlewania roślinności na terenie inwestycji. Przy założeniu, że napełni się on 6 razy w ciągu sezonu wegetacyjnego, przyniesie to oszczędności z tytułu zakupu wody na poziomie 1,7 tys. zł* rocznie. Natomiast w przypadku, gdyby naliczona została także opłata za odprowadzenie ścieków, to koszt dodatkowy będzie mniejszy o 2,5 tys. zł* rocznie.

Zasady zrównoważonego rozwoju stanowią podstawę działalności BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest strategiczne przy realizacji każdej nowej inwestycji deweloperskiej w portfolio dewelopera, który należy do międzynarodowej grupy kapitałowej CFE z siedzibą w Brukseli. Zaplanowane w projekcie Panoramiqa nowoczesne rozwiązania ekologiczne przyniosą klientom więcej korzyści finansowych. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w poznańskiej inwestycji BPI Real Estate Poland mogą w części banków uzyskać kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach.

Nowoczesność z panoramicznym widokiem

W ramach inwestycji Panoramiqa powstają dwa budynki o wysokości od 7 do 17 pięter. Na dachu wyższego z nich zlokalizowany zostanie taras ze spektakularnym widokiem na Poznań. Dwa budnki pomieszczą łącznie 272 funkcjonalne mieszkania o powierzchni od 26 do 82 mkw i strukturze pokoi od 1 do 4. W każdym mieszkaniu znajdzie się też loggia z dostępem z pokoju dziennego. Do dyspozycji mieszkańców, poza panoramicznym tarasem, będzie dziedziniec, na którym nie zabraknie małej architektury, zieleni i placu zabaw dla dzieci. Na parterze jednego z budynków znajdzie się lokal usługowy. Projekt inwestycji przewiduje powstanie również podziemnej hali garażowej, a także dodatkowo naziemnych miejsc postojowych dla samochodów.

Deweloper ceniony za wysoki standard inwestycji

BPI Real Estate Poland jest firmą deweloperską, która słynie z wysokiego standardu realizacji wszystkich swoich inwestycji. Klienci belgijskiego dewelopera podkreślają, że poza lokalizacją i ceną, to właśnie jakość, jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie mieszkania w inwestycji Panoramiqa. Wysoki, prawdziwie „europejski” standard jest w końcu tym elementem, który wpływa na jakość życia mieszkańców, zainteresowanie potencjalnych najemców oraz wzrost wartości nieruchomości w czasie. Duże grono kupujących podkreśla również doświadczenie dewelopera oraz jego międzynarodowe know-how w realizacji znaczących inwestycji w Polsce. BPI Real Estate Poland w Polsce obecne jest od 2009 roku. Przez kilkanaście lat firma w 4 polskich miastach w Polsce (w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu) zrealizowała 7 inwestycji (w Poznaniu jest to słynne osiedle Vilda Park). Poza inwestycją Panoramiqa w Poznaniu, nowymi projektami w portfolio dewelopera są Bernadovo w Gdyni, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. Dodatkowo w ramach partnerstwa joint venture z inną belgijską firmą, BPI Real Estate Poland na terenie dawnych koszar kawaleryjskich na Łazarzu realizuje obecnie wieloetapową, multifunkcyjną inwestycję Cavallia.

Postęp zgodny z harmonogramem

Prace na terenie inwestycji Panoramiqa postępują zgodnie z założonym harmonogramem budowy. Obecnie prowadzone są roboty murarskie oraz instalacyjne w garażu. W części naziemnej powstają z kolei ściany konstrukcyjne kolejnych kondygnacji, dzięki czemu inwestycja jest już wyraźnie widoczna z poziomu ulicy. Zakończenie budowy nastąpi we wrześniu 2024 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która należy do tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.

Średnia cena mieszkań w ofercie BPI Real Estate Poland dla inwestycji Panoramiqa wynosi 10 450 PLN/ mkw.

*obliczenia w oparciu o ceny prądu i wody z lutego 2023 r.

Więcej informacji na: https://panoramiqa.pl/ i www.bpi-realestate.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie