PŚ w biegach. Krueger najszybszy na 50 km w Oslo. Dziesięciu Norwegów w TOP 10!

OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Norwegowie nie dość, że zajęli całe podium w rywalizacji na 50 kilometrów, to na dodatek w czołowej dziesiątce znalazły się nazwiska zawodników wyłącznie z tego kraju! Geir Olsen NORWAY OUT/PAP/EPA
Norweski biegacz narciarski Simen Hegstad Krueger wygrał w Oslo rywalizację na 50 km zaliczaną do Pucharu Świata. Lider klasyfikacji generalnej cyklu Johannes Hoesflot Klaebo zajął siódmą pozycję. W czołowej dziesiątce znalazło się dziesięciu reprezentantów gospodarzy! Polacy nie startowali.

Norwegowie tradycyjnie zdominowali rywalizację - reprezentanci tego kraju zajęli dziesięć pierwszych lokat!

Krueger pokonał trasę w czasie 1:55.01,5 i był szybszy od drugiego na mecie Hansa Christera Holunda o 5,7 s. Trzeci miejsce wywalczył Martin Loewstroem Nyenget - 12,6 s.

Mistrz świata z Planicy w tej konkurencji Paal Golberg zajął dziewiąte miejsce i nadal prowadzi w klasyfikacji biegów dystansowych. W generalnej prowadzenie powiększył jednak Klaebo, który jest coraz bliższy czwartej w karierze Kryształowej Kuli.

Na niedzielę planowana jest w Oslo rywalizacja kobiet na tym dystansie.(PAP)