Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Psychoterapia wyleczy problemy z erekcją

Artykuł partnera zewnętrznego
Problemy z erekcją u mężczyzn to jedno z tych schorzeń, o którym nie chce się mówić, mimo że istnieje i dotyczy wielu osób. Prawie każdy mężczyzna doświadcza go w jakimś momencie swojego życia, a powody mogą być bardzo różne, od przebytych chorób, po stres i monotonię w związku. Jednak uważa się, że większość przypadków słabej potencji ma podłoże psychiczne, dlatego terapia psychologiczna w wielu przypadkach może być najlepszym, a może nawet jedynym rozwiązaniem tego problemu.

Jak działa psychoterapia?
Psychoterapia w walce z zaburzeniami erekcji to bardzo kompleksowy, zwykle długotrwały proces. Celem terapeuty jest znalezienie prawdziwych przyczyn problemów i doprowadzenie do ich zrozumienia przez pacjenta. Pacjent powinien być gotowy na trudne rozmowy oraz starać się być otwartym i szczerym, bo tylko to gwarantuje sukces terapii. Psycholog na początku zwykle stara się uświadomić pacjenta, na czym polega istota problemu, a potem pracuje z nim nad redukcją lęków związanych z seksem i modyfikacją negatywnych przekonań, które powodują zaburzenia. Często terapia zawiera w sobie elementy radzenia sobie z konfliktami w związku i budowania silniejszych relacji, bo poczucie zrozumienia przez partnerkę jest podstawowym warunkiem zwalczenia problemów z erekcją. Z tego powodu niektórzy terapeuci decydują się na przeprowadzenie terapii w parze, szczególnie jeśli to nieporozumienie w związku wydaje się być przyczyną problemu. Inną opcją jest terapia grupowa, która jest zalecana w przypadku poczucia odrzucenia i niskiej samooceny.

Skuteczność psychoterapii
Skuteczność psychoterapii w leczeniu zaburzeń erekcji jest trudna do oszacowania. Nie ma również na ten temat żadnych statystyk. Z pewnością zależy ona od nastawienia pacjenta, od jego otwartości i stopnia zaufania, jakim darzy terapeutę. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku problemów z potencją powodowanych przez czynniki psychologiczne, jest to jedyny sposób leczenia, który dociera do źródła problemu, podczas gdy inne znane sposoby ograniczają się do leczenia objawowego, jak to się dzieje w terapii farmakologicznej (czyli za pomocą leków, np. Viagry). Dobrze przeprowadzona psychoterapia ma efekt długotrwały i zapobiega nawrotom problemu. Pozytywnie wpływa też na związek i prowadzi do lepszego zrozumienia między partnerami oraz buduje silniejsze poczucie własnej wartości. Problemem jest, że na ten efekt trzeba długo poczekać, a to wymaga dużej dozy cierpliwości. Jej brak, podobnie jak brak otwartości i szczerości, lub źle przeprowadzona terapia mogą osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego i tylko pogłębić problemy psychiczne, jeśli pacjent uzna, że jego schorzenie jest niemożliwe do wyleczenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski