Puchar Polski: Huragan Pobiedziska gra dalej. Wyniki II rundy okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej

Dawid Dobrasz
Huragan Pobiedziska pokonał na wyjeździe Spartę Szamotuły 3:0 i przechodzi do III rundy okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej. Dawid Dobrasz
W środę rozegrano część spotkań II rundy okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej. Niespodzianek raczej nie było i silniejsze zespoły awansowały do następnej rundy. W najciekawszym spotkaniu Huragan Pobiedziska pokonał na wyjeździe Spartę Szamotuły i w następnej rundzie zmierzy się z Wartą Sieraków.

Huragan Pobiedziska w tym sezonie będzie ponownie walczył o awans do IV ligi. Organizacyjnie klub jest gotowy do gry na tym szczeblu, ale w zeszłym sezonie lepszy od ekipy trenera Pawła Kutyni okazał się TPS Winogrady. Huragan obecnie w V lidze (I grupa wielkopolska), po pięciu meczach jest na trzecim miejscu. Podobnie sprawa ma się ze Spartą Szamotuły, tylko ligę niżej. Sparta występuje w klasie okręgowej. W wielkopolskiej grupie IV zajmuję drugie miejsce, tracąc do Błękitnych Wronki jeden punkt. Obie ekipy spotkają się w następnej kolejce, a Sparta także będzie celować w awans do V ligi.

Z kolei w środę obie ekipy zmierzyły się o awans do III rundy okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej. Faworytem spotkania był oczywiście Huragan, ale do meczu przystąpił bez siedmiu podstawowych zawodników. Dało się to odczuć na boisku, chociaż na przerwę podopieczni Pawła Kutyni schodzili z prowadzeniem. Za to po zmianie stron trener gości mógł być zdziwiony obrotem spraw na placu gry. Gospodarze, grający ligę niżej, przejęli inicjatywę i stworzyli kilka okazji do wyrównania wyniku meczu. W dobrej dyspozycji był bramkarz gości i dzięki niemu Huragan przez sporą część drugiej połowy utrzymywał korzystny dla siebie wynik. Trener Sparty szybko dokonał trzech zmian, ale nie wpłynęło to na zmianę rezultatu. Huragan w końcówce meczu wykorzystał najpierw jedną kontrę, potem drugą i mecz ostatecznie skończył się wynikiem 3:0 dla ekipy gości. Sparta może być dumna ze swojej postawy, bo mimo porażki zostawiła po sobie dobre wrażenie, a trener Kutynia ma solidny materiał do analizy. W drugiej połowie przeważali gospodarze, ale to Huragan zasłużenie wygrywa i wraca do siebie z korzystnym wynikiem.

- Nie będę mówił tych sloganów, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Drużyny niżej grające zawsze mocniej się mobilizują na takie mecze, a zespoły ligi wyżej szukają mentalnie motywacji. Nie zależnie od tego, zespół z Szamotuł chciał grać w piłkę i widać, że zbierają cenne doświadczenie i są jednym z faworytów do wygrania swojej ligi. Wysoko postawili poprzeczkę. W pierwszej połowie byliśmy więcej przy piłce i mieliśmy więcej sytuacji, ale druga połowa potoczyła się inaczej, niż byśmy chcieli. Daliśmy się zepchnąć, a przeciwnik oddał trzy-cztery strzały w światło bramki, które mogły doprowadzić do remisu. Na końcu Sparta się otworzyła, my ich skontrowaliśmy i wróciliśmy do kontroli meczu - mówił po meczu szkoleniowiec Huraganu Paweł Kutynia.

- Cieszę się, bo w takich meczach możemy korzystać z naszej szerokiej kadry. Mamy 29 zawodników w pierwszym zespole, w tym sześciu z nich to juniorzy, a łącznie mamy 12 młodzieżowców. Gramy często, żeby ta kadra mogła się ogrywać, a chłopaki łapały minuty. Puchar jest fajną przygodą dla trenerów i zawodników. Podtrzymujemy passę pięciu meczów bez porażki i przechodzimy dalej - kończy trener ekipy z Pobiedzisk.

Sparta Szamotuły (klasa okr.) - Huragan Pobiedziska (V liga) 0:3 (0:1)