Pucharowy triumf Polonii Środa. Trzy gole Krzysztofa Bartoszaka [ZDJĘCIA]

Lech II Poznań  – Polonia Środa Wielkopolska 3:5
Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 3:5 Adrian Wykrota
Nie będzie jednak w kończącym się sezonie trofeum dla poznańskiego Lecha. Szansę miały rezerwy Kolejorza, ale przegrały w finale Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej z Polonią Środa Wielkopolska 3:5 (2:3). Lechowi II nie udał się więc rewanż za finałową porażkę z Polonią poniesioną w poprzedniej edycji rozgrywek.

Spotkanie finałowe rozegrane na stadionie przy ul. Bułgarskiej było nadzwyczaj emocjonującym widowiskiem, zwłaszcza z uwagi na dużą liczbę bramek, zmieniających się akcji ofensywnych oraz dobre tempo akcji. Katem lechitów i bohaterem Polonii okazał się Krzysztof Bartoszak, który zdobył trzy bramki. Przyznać trzeba, że podopieczni trenera Mariusza Bekasa wygrali jak najbardziej zasłużenie. Wprawdzie przez większą część meczu optyczną przewagę posiadali lechici, ale kontry gości ze Środy były wręcz zabójcze.

Na pierwszą bramkę Krzysztofa Bartoszaka poznaniacy zdołali jeszcze odpowiedzieć, na krótko sami objęli nawet prowadzenie po dwóch golach Niklasa Zulciaka, ale później trzy razy do siatki trafili poloniści. Kluczowe było chyba szybkie doprowadzenie do remisu 2:2 przez Jakuba Solarka, a zwłaszcza gol na 3:2 dla Polonii zdobyty niemal "do szatni". Po długim wybiciu piłki przez bramkarza Polonii i nieporozumieniu między bramkarzem Lecha II a kapitanem zespołu Tomaszem Dejewskim, ten ostatni interweniował tak niefortunnie, że uderzeniem głową przelobował Adama Makuchowskiego. Futbolówka być może nie wpadłaby do bramki, ale nim opuściła boisko dopadł do niej Bartoszak, lokując piłkę w siatce.

Kiedy krótko po przerwie Krzysztof Bartoszak skompletował hat tricka losy meczu były raczej rozstrzygnięte. Lechici mieli wprawdzie kilka okazji, żeby przynajmniej doprowadzić do dogrywki, ale generalnie Polonia kontrolowała w końcówce wydarzenia na murawie. Gol Partryka Janasika w przedostatniej minucie niczego już nie odmienił, a Krystian Pawlak w ostatniej sekundzie przypieczętował sukces swojej drużyny.

Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 3:5 (2:3)
Bramki:
0:1 Krzysztof Bartoszak (6), 1:1 Nikalas Zulciak (12), 2:1 Zulciak (29), 2:2 Jakub Solarek (32), 2:3 Bartoszak (43), 2:4 Bartoszak (53, 3:4 Patryk Janasik (89), 3:5 Krystian Pawlak (90+3).

Lech II: Makuchowski – Orłowski. Dejewski (74. Roszczyk), Cernomordijs, Szubertowski – Rymar żk (46. Tomasik) , Guedes żk (46. Mielcarek), Sanocki (56. Pawlicki), Zulciak, Kurbiel, Tomczyk.

Polonia: Lis – P. Przybyłek (69. Grzelak), Barabasz, Borucki (46. Pluciński żk), Buczma – Jurga żk, Ł. Przybyłek (88. Giczela), Solarek, Stańczyk, Pawlak – Bartoszak (63. Witek).

Materiał oryginalny: Pucharowy triumf Polonii Środa. Trzy gole Krzysztofa Bartoszaka [ZDJĘCIA] - Głos Wielkopolski