Od piątku do niedzieli Poznań znów będzie polską stolicą fantastyki. Zobaczcie, jakie magiczne stworzenia pojawią się na MTP.

Pyrkon 2016 ma być imponujący. Odbywająca się na MTP impreza zajmie dziewięć budynków a swoją ofertę przedstawie 200 wystawców. Jak zapewniają organizatorzy, przygotowano 17 bloków tematycznych i aż 700 punktów programu, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno konwentowi weterani, jak i osoby, które chcą zobaczyć o co w całym tym szaleństwie chodzi. Nie zabraknie też atrakcji dla całych rodzin.

Dla tych ostatnich przygotowano między innymi powstały we współpracy z Cartoon Network blok dziecięcy. Starsi będą mogli wziąć udział w licznych prelekcjach i warsztatach czy pograć w gry planszowe i komputerowe - także te z epoki Commodore i Amigi.

Zobacz też: Pyrkon 2016 startuje 8 kwietnia: Zobacz najlepsze przebrania z poprzednich lat! [ZDJĘCIA]

Wśród gości, którzy pojawią się na 16. edycji poznańskiego zlotu fanów fantasy i fantastyki znaleźli się między innymi David Weber, Oksana Pankiejeva, Andrzej Pilipiuk i Małgorzata Saramonowicz. Gratką dla miłośników literatury będzie nie tylko możliwość spotkania z autorami, zdobycia autografów i nabycia nowych książek, ale też wymiana posiadanych tytułów na inne.

Na Pyrkonie 2016 nie zabraknie też Maskarady, czyli konkursu na najlepsze przebranie. O tym, jaką kreatywnością w tworzeniu strojów mogą pochwalić się fani fantastyki, przekonacie się w naszej galerii, gdzie znajdziecie najdziwniejsze przebrania z Pyrkonu oraz innych konwentów.

Zobacz też: Pyrkon 2016: Wielki konwent fantastyki coraz bliżej [BILETY, CENY, GOŚCIE, PROGRAM]