PZU GO - technologia, która ratuje zdrowie i życie

Materiał informacyjny PZU
To zdarzenie sprzed kilku tygodni wyglądało naprawdę groźnie. Młoda mama prowadziła auto. W foteliku na tylnym siedzeniu jechał jej dwuletni synek. Nagle chłopiec zaczął płakać, kobieta odwróciła się i straciła panowanie nad kierownicą. Uderzyła w przydrożny znak drogowy. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Wprawdzie rozbity samochód nie nadawał się do dalszej jazdy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało.

Łatwo jednak wyobrazić sobie inne scenariusze – kobieta mogła uderzyć się w głowę i stracić przytomność. Do kolizji mogło dojść na mało uczęszczanej drodze i nikt nie wezwałby pomocy. Właśnie na wypadek takich sytuacji PZU opracował innowacyjne rozwiązanie dla kierowców – PZU GO. Jest to niewielkie urządzenie, montowane na przedniej szybie samochodu, połączone z aplikacją w smartfonie kierowcy. Gdy wyczuje duże przeciążenie – charakterystyczne przy wypadku – w ciągu sekundy przekazuje informacje o zdarzeniu do Centrum Alarmowego PZU. Wszystko po to, aby pomoc przyszła jak najszybciej.

Tylko w ostatnim czasie PZU GO wiele razy ratowało kierowców z opresji. System zadziałał bez zarzutu. Już kilka sekund od momentu wykrycia niebezpiecznego zdarzenia do kierowcy dodzwonił się konsultant PZU z propozycją pomocy. Na szczęście w większości przypadków wystarczyło jedynie odholowanie auta i zapewnienie samochodu zastępczego.

W sytuacji, gdy kierowca nie odbiera telefonu od konsultanta PZU, od razu zawiadamiane jest Centrum Powiadamiania Ratunkowego wraz ze wskazaniem ostatniej lokalizacji GPS. Dzięki temu na miejsce wypadku natychmiast są wysyłane służby ratunkowe. Eksperci podkreślają, że automatyczne powiadamianie o zdarzeniu może skrócić czas reakcji ratowników nawet o 40 proc., gdy do zdarzenia dojdzie w terenie zabudowanym i o 50 proc., gdy wypadek ma miejsce na obszarze wiejskim.

– PZU GO pozwala zyskać cenny czas, momentalnie alarmując o wypadku służby ratunkowe. Do dziś klienci PZU przejechali łącznie kilka milionów kilometrów z zamontowanym czujnikiem, a PZU GO sprawdził się wielokrotnie, niosąc pomoc w awaryjnych sytuacjach na drodze. Bezpieczeństwo naszych klientów jest naszym priorytetem. – mówi Paweł Lewandowski, Dyrektor ds. Analiz i Wsparcia Narzędziowego PZU.

PZU GO przychodzi z pomocą nie tylko w razie wypadku, ale także w sytuacji zagrożenia zdrowia prowadzącego czy poważnej usterki auta. Jeśli kierowca źle się poczuje, uszkodzi samochód lub nie wie, gdzie się znajduje, w każdej chwili może użyć przycisku SOS i w szybki sposób skontaktować się z Centrum Alarmowym PZU. Wówczas przesyłana jest lokalizacja pojazdu, co ułatwia pomocy drogowej, np. holownikowi dotarcie do unieruchomionego samochodu.

Wariant PZU GO obejmuje również dodatkowe świadczenia, takie jak przewóz ubezpieczonych do szpitala, umówienie konsultacji lekarskiej, wizyty pielęgniarskiej lub spotkania z psychologiem, czy dostarczenie leków we wskazane miejsce. Rozwiązanie ubezpieczyciela działa na terenie całej Polski.

Materiał oryginalny: PZU GO - technologia, która ratuje zdrowie i życie - Polska Times

Dodaj ogłoszenie