Radny Kania: Chcę zmieniać oblicze osiedli peryferyjnych

  Radny Kania: Chcę zmieniać oblicze osiedli peryferyjnych

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Radny Kania: Chcę zmieniać oblicze osiedli peryferyjnych

  Radny Kania: Chcę zmieniać oblicze osiedli peryferyjnych ©Adrian Wykrota

  Z Henrykiem Kanią, radnym Zjednoczonej Lewicy, który objął mandat po Tomaszu Lewandowskim, rozmawia Bogna Kisiel.
  Radny Kania: Chcę zmieniać oblicze osiedli peryferyjnych

  Radny Kania: Chcę zmieniać oblicze osiedli peryferyjnych ©Adrian Wykrota

  Czy po raz pierwszy zasiada Pan w Radzie Miasta?
  Henryk Kania: Tak, chociaż już dwukrotnie startowałem do Rady Miasta. Zawsze osiągałem drugi wynik wyborczy w okręgu. Nie dawał mi on jednak mandatu.

  Proszę powiedzieć kilka słów o sobie. Czym się Pan zajmuje?
  Henryk Kania: Jestem szefem Rady Osiedla Głuszyna. To już moja czwarta kadencja w tej radzie. Jestem osobą 60 plus.
  Skończyłem UAM, a także studia podyplomowe m.in. na Akademii Rolniczej we Wrocławiu na kierunku kształtowanie i ochrona środowiska oraz szkołę wojskową. Jestem żołnierzem w stanie spoczynku, podpułkownikiem. Doszedłem do stanowiska zastępcy dowódcy jednostki. Nadal prowadzę działalność gospodarczą, zajmuję się ubezpieczeniami. Działam w Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

  Zobacz też: Radny Henryk Kania złożył ślubowanie

  Czy ma Pan czas na hobby?
  Henryk Kania: Lubię czytać książki. Towarzyszą mi one od lat. Książka to jeden z najlepszych moich przyjaciół. Interesuje mnie literatura popularno-naukowa. Nie lubię kryminałów. Drugie hobby to sport. Kiedyś pracowałem w klubie sportowym. Propagowałem piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży. Ta dyscyplina sportu jest mi bliska i oczywiście żużel. Jak był w Poznaniu klub żużlowy, to nie było meczu, który bym opuścił. Inną dziedziną, którą się interesuję, mam z niej ukończone studia podyplomowe, jest filozofia współczesna i antyczna.

  W jakich komisjach Rady Miasta będzie Pan pracował?
  Henryk Kania: W czterech: gospodarki komunalnej i polityki mieszkaniowej, kultury fizycznej i turystyki, samorządowej oraz bezpieczeństwa i porządku. Myślę, że w tych komisjach mam możliwości działania z tytułu posiadanej wiedzy i doświadczenia. Zostałem też przedstawicielem miasta w związku GOAP.

  Jaki cel stawia sobie Pan, jako radny?
  Henryk Kania: Chcę działać na rzecz osiedli peryferyjnych. Sam się z takiego osiedla wywodzę, znam problemy tych rejonów Poznania. Nie zawsze są one dostrzegane. Zamierzam zabiegać o zmianę oblicza tych małych ojczyzn. Moją zasadą jest działanie pro publico bono. Mam nadzieję, że przy pomocy mieszkańców będę dobrze sprawował mandat radnego.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POMYSLY

  Anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Panie drogi i szanowny radny mam ogromna prośbę do Pana : nie zmieniaj pan osiedli peryferyjnych w drugie centrum Poznania . Niech Pan weźmie pod uwagę ,że ludzie po wyprowadzali sie na peryferia...rozwiń całość

  Panie drogi i szanowny radny mam ogromna prośbę do Pana : nie zmieniaj pan osiedli peryferyjnych w drugie centrum Poznania . Niech Pan weźmie pod uwagę ,że ludzie po wyprowadzali sie na peryferia żeby mieć zieleń , czyste powietrze , tereny rekreacyjne .Zdaję sobie sprawę,że na tych osiedlach mieszkają też ludzie , ktorzy chcieliby mieć wszystko wyasfaltowane , drogi jak w centrum......... To po co oni w ogóle zamieszkali na peryferiach ??? Ludzie potrzebują zieleni . Tam gdzie są naturalne lasy nie wycinajmy ich , nie niszczmy asfaltem . Zostawmy naturę nienaruszoną .Nie zwiększajmy zabudowy na osiedlach peryferyjnych . Niech te osiedla i okolica będą dla ludzi prawdziwym miejscem wypoczynku . Niech do tych naturalnych miejsc przychodzą ludzie równiez z innych osiedli by odpocząć i uprawiać sport . zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  peryferia to też miasto

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Peryferia to też Poznań i należy je ucywilizować oraz rozbudować.Chcesz mieć cisze spokój i zieleń wyjedż 15 km.od miasta.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj bo będzie kara

  cenzor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  A gdzie dopisek "Audycja zawiera lokowanie produktu"?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dokładnie

  r (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Sam wszystko zmieni, czy on czasem nie myśli, że zastępuje Jaśkowiaka?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo