Dwa dni darmowych warsztatów z projektowania oraz kodowania aplikacji pod okiem wykwalifikowanych instruktorek i instruktorów. By wziąć udział w kolejnej edycji Rails Girls w Poznaniu, wystarczy własny laptop, chęć do nauki i… to, że jesteś kobietą.

- Chcemy promować kobiety w świecie nowych technologii. Rails Girls to nie tylko okazja do tego, by otworzyć się na nowe umiejętności. Nasze warsztaty mogą być również pierwszym krokiem do zmiany zawodu i zdobycia zatrudnienia w branży IT. Kilka spośród naszych uczestniczek z powodzeniem rozpoczęło karierę programistek - mówi Marta Wojciechowicz, jedna z organizatorek tegorocznych warsztatów.

Impreza pod hasłem „Dziewczyny programują” odbędzie się w dniach 21-22 września, jednak zapisy na nią ruszają już od poniedziałku, 20 sierpnia.

Historia Rails Girls sięga 2010 roku, kiedy w Helsinkach zorganizowano pierwsze warsztaty pod tym szyldem. Ideą było otwarcie kobietom dostępu do wiedzy programistycznej i ułatwienie im rozwoju zawodowego w branży IT, która uchodzi za zdominowaną przez mężczyzn.

Dziś społeczność Rails Girls, której nazwa wywodzi się od środowiska, w którym tworzy się aplikacje w języku Ruby on Rails, liczy ponad 200 wydarzeń na wszystkich kontynentach i co roku się rozrasta.

Od 2013 roku, do tego grona należy Poznań. We wszystkich dotychczasowych edycjach imprezy w stolicy Wielkopolski udział wzięło 180 kobiet. Wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu programowania w Ruby on Rails przekazywać będą programiści z poznańskich software house’ów. Udział w warsztatach odbywających się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest całkowicie darmowy.

Rejestracja na warsztaty rusza w poniedziałek. Zapisywać można się za pośrednictwem strony internetowej Railsgirls.com/poznan.

CZYTAJ: Dziewczyny, do klawiatur - komentarz Moniki Kaczyńskiej

Programowanie nie tylko dla mężczyzn. W Poznaniu odbyły się warsztaty "Rails Girls" - zobacz wideo:

źródło: TVN24/x-news.pl.

POLECAMY: