Ranking 100: Elektronika napędza przychód - firmy z...

  Ranking 100: Elektronika napędza przychód - firmy z największą dynamiką przychodów [TABELA]

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ranking 100: Elektronika napędza przychód - firmy z największą dynamiką przychodów [TABELA]
  Ktoś ma wątpliwości, gdzie lokować pieniądze? Podpowiemy: spółki związane z elektroniką rosną i ten trend raczej się nie zmieni.
  Ranking 100: Elektronika napędza przychód - firmy z największą dynamiką przychodów [TABELA]
  Lekarstwo na globalny kryzys dla firm? Takie nigdy nie powstanie. Można tylko leczyć objawy choroby. Wydaje się jednak, że część wielkopolskich firm znalazła szczepionkę, która mocno ogranicza skutki infekcji.

  Telekomunikacja i elektronika to branże, w których działają spółki, które w ubiegłym roku najszybciej rosły w Wielkopolsce. Dzięki zastrzykowi unijnych pieniędzy i technologicznym zacofaniu Polski jeszcze przez długie lata spółki te będą mogły się dynamicznie rozwijać na przekór złej sytuacji w innych sektorach.


  HFC Systems jest poznańską firmą z pogranicza telekomunikacji i branży IT. Spółka działa na rynku od 20 lat, a ostatnie 16 to intensywny rozwój. HFC system zajmuje się projektowaniem i budową sieci telekomunikacyjnych. Spółka zaczynała od sieci w technologii hfc, czyli hybrydowych rozwiązań związanych z telewizjami kablowymi. Jednakże w ostatnich latach firma, trochę naprzekór nazwie, zaczęła specjalizować się w nowocześniejszych sieciach opartych o światłowody. Spółka wykonywała prace dla firm takich jak: UPC Polska, Inea, Aquanet, Telewizja Polska oddział Poznań.

  - Informacja o zajęciu pierwszego miejsca w jednej z kategorii prestiżowego Rankingu 100 to powód do zadowolenia i satysfakcji zarówno dla nas, jak i dla kilkudziesięciu podwykonawców współpracujących z nami każdego dnia. Dotychczas rozwijaliśmy się głównie w Wielkopolsce, ale w przyszłości chcielibyśmy pozyskiwać zlecenia z innych regionów. Dla czytelników "Głosu Wielkopolskiego" mamy dobrą informację - cały czas szukamy specjalistów z naszej branży, więc zapraszamy do kontaktu - zachęca Anna Kosińska, prezes HFC Systems.

  Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy "ATE" to jedna z najdynamiczniej rozwijających się spółek w Wielkopolsce. ATE w tegorocznej edycji Rankingu 100 zajęło drugie miejsce wśród firm o największej dynamice zysków. Rok wcześniej firma mająca siedzibę w Zbąszyniu w tej samej kategorii była na szycie podium. Zajęła też pierwsze miejsce wśród spółek o największej dynamice zysku. Takie efekty udaje się osiągnąć na styku telekomunikacji, automatyki i energetyki.

  - Obecny rok jest dla nas słabszy w porównaniu z poprzednimi. Trochę nas kryzys dopadł, w pierwszym półroczu było źle, ale drugie półrocze jest już o wiele lepsze. Na przyszły rok też mamy podpisane już kilka kontraktów, więc 2014 powinien być znacznie lepszy - opowiada o obecnej sytuacji spółki prezes Mirosław Ludwiczak, z którym rozmawiamy chwilę podczas trwających właśnie w Gdańsku targów kolejowych Trako.

  Innowacyjność i ciągły proces inwestycyjny charakteryzuje spółki, które chcą zarabiać na elektronice i telekomunikacji

  Firmę w przyszłym roku czekają również inwestycje. Nowoczesne technologie wymagają zmiany sprzętu. Firma nie chce też pozostać w tyle i stawia na innowacyjne rozwiązania.

  - Toczymy na targach rozmowy z dwoma firmami, które mają ciekawe pomysły. My mamy trochę pieniędzy i spróbujemy to połączyć - śmieje się prezes Ludwiczak.

  ATE rozpoczęła działalność w styczniu 1997 roku, powstała z przekształcenia sekcji po-miarowo-naprawczej służby automatyki i telekomunikacji PKP. Spółka nadal wykonuje zlecenia na rzecz kolei, a dokładnie Polskich Linii Kolejowych. W swoim portfolio ma także współpracę z Telekomunikacją Polską, Netią i grupą energetyczną Enea.

  Na najniższym stopniu podium wśród spółek o największej dynamice przychodu znalazła się firma z Wolsztyna. Kaczmarek Electric to rodzinne przedsiębiorstwo zajmująca się hurtową sprzedażą elektroniki - głównie automatyki przemysłowej oraz produktów elektrycznych, takich jak np. kable i przewody. Firma powstała w 1997 roku i od tego czasu rozrosła się do 41 oddziałów znajdujących się w całej Polsce. Spółka zatrudnia ponad 150 osób i sześciokrotnie otrzymała prestiżową Gazelę Biznesu. Jest też najdynamiczniej rozwijającą się firmą w branży.

  - Od 1997 r. prowadzę firmę, stawiając sobie i współpracownikom wysokie wymagania. W naszej branży jest wiele przedsiębiorstw mających potencjał, wiedzę i fachowców. Czym się różnimy od konkurencji? Zawsze pamiętamy, że współpracujemy z ludźmi. W agresywnych czasach traktujemy klientów, dostawców i pracowników przyjaźnie. Partnerstwo to dobry początek każdej pracy - przekazuje na firmowej stronie Cezary Kaczmarek, prezes spółki.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (2)

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo