Rataje: Muszla koncertowa do remontu

  Rataje: Muszla koncertowa do remontu

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W parku nad Wartą na os. Piastowskim w latach 80. i 90. organizowane były festyny z watą cukrową i oranżadą w woreczku. Radni z Rataj chcą wrócić do tej tradycji, a początkiem tej drogi ma być remont muszli koncertowej w parku nad Wartą. Projekt zyskał wsparcie z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na ten rok.
  Muszla koncertowa znajduję się na os. Piastowskim w parku nad Wartą w pobliżu klubu kajakarskiego Energetyk oraz bliskiej odległości kościoła Nawrócenia św. Pawła i legendarnej restauracji Kasztelańska. Oprócz modernizacji samej muszli koncertowej w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego powstać ma także ścieżka pieszo-rowerowa łączącą ul. Zamenhofa z rzeką Wartą oraz parku nad Wartą z terenami nad Jeziorem Maltańskim. Z pomysłem wyszedł znany społecznik Lechosław Lerczak.

  Rada osiedla rozpoczęła właśnie konsultacje dotyczące remontu muszli koncertowej i budowy ścieżki i czeka na uwagi mieszkańców.

  - Obecnie park nad Wartą to miejsce zaniedbane, szare, ponure. Co prawda Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” organizuje w okresie letnim festyny dla mieszkańców, ale dzięki wygranemu projektowi jest szansa, aby miejsce to zrewitalizować, ożywić i nadać mu nowego charakteru - mówi Gumny. I apeluje o to, by sami mieszkańcy powiedzieli, jak widzą to miejsce.

  Propozycje można umieszczać na Facebooku rady osiedla. Tam też można zapoznać się z projektem lub przesyłać mailowo na adres: osiedle_rataje@um.poznan.pl.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo