Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Red Park: Pierwszy etap już oddany do użytku

Monika Kaczyńska
Przy ul. 28 czerwca 1956 r., w bezpośrednim sąsiedztwie Lasku Dębieckiego powstaje osiedle, w którego skład wejdą cztery budynki
Przy ul. 28 czerwca 1956 r., w bezpośrednim sąsiedztwie Lasku Dębieckiego powstaje osiedle, w którego skład wejdą cztery budynki Red Park
Budowa pierwszego bloku na osiedlu Red Park zlokalizowanego w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956 r. została zakończona terminowo, a niedawno deweloper RED-Real Estate Development dostał pozwolenie na użytkowanie. Ponad 80 osób spędziło święta w swoich nowych mieszkaniach.

W ramach pierwszego etapu budowy powstał 13-piętrowy blok o podwyższonym standardzie wykończenia składający się z 130 mieszkań o powierzchniach od 30 do 72 mkw. (od kawalerek po trzypokojowe). Wszystkie, z wyłączeniem najmniejszych lokali, posiadają balkony lub tarasy. Ponad 60 proc. mieszkań znalazło już swoich właścicieli. Na parterze dostępne są też lokale usługowe o powierzchniach 105,96 oraz 123 mkw.

W najwyższym z nowych budynków mieszkają już nowi lokatorzy

Klatki schodowe oddzielone są od części mieszkalnej dźwiękoszczelnymi ścianami, co zapewnia dodatkowy komfort. Do dyspozycji lokatorów są dwie szybkobieżne windy, zaś cały budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W podziemiu powstała jednopoziomowa hala garażowa z 73 miejscami postojowymi. Bezpieczeństwo lokatorów zapewnia całodobowy monitoring i ochrona, a także możliwość zamontowania wideo-domofonu. Niecodzienną zaletą mieszkań w Red Parku jest również perspektywa podziwiania panoramy miasta z ostatnich pięter. Widać nawet Dziewiczą Górę w podpoznańskiej puszczy Zielonka.

W trzynastopiętrowym budynku powstało 130 mieszkań

- Na wyższych kondygnacjach tarasy mają metraż aż do 60 mkw. - wyjaśnia Roma Pikulska, marketing manager w firmie Red Park. - Widok jest naprawdę wyjątkowy. Można wtedy w pełni zrozumieć określenie "Zielony Dębiec" nadane dzielnicy przez jej mieszkańców - nadmienia.

Lokalizacja to niewątpliwy atut inwestycji. Dojazd na węzeł autostrady A2 trwa 3 minuty, a niecałe 10 min. do oddalonego o cztery kilometry Starego Rynku. Tuż obok inwestycji znajduje się przystanek autobusowy, a w pobliżu zlokalizowana jest pętla tramwajowa. Z kolei Lasek Dębiecki i park Dębina umożliwiają relaks na świeżym powietrzu.

Wiele z mieszkań kwalifikuje się do programu dopłat rządowych Mieszkanie dla Młodych. Co ważne, deweloper oferuje również możliwość zakupu mieszkania wraz z wykończeniem zawartym w cenie. Docelowo inwestycja będzie liczyć cztery budynki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski