Ręka znaleziona w Warcie: Śledczy przesłuchują bezdomnych

  Ręka znaleziona w Warcie: Śledczy przesłuchują bezdomnych

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rękę z Warty wyłowiono pod koniec listopada ubiegłego roku

  Rękę z Warty wyłowiono pod koniec listopada ubiegłego roku ©Łukasz Gdak

  Śledczy są krok dalej ws. fragmentu ręki znalezionej w Warcie. Wcześniej ustalono, że ręka należała do około 40-letniego bezdomnego mężczyzny. Niedawno, jak się dowiedzieliśmy, ślady jego krwi odnaleziono w domu na poznańskim Grunwaldzie.
  Rękę z Warty wyłowiono pod koniec listopada ubiegłego roku

  Rękę z Warty wyłowiono pod koniec listopada ubiegłego roku ©Łukasz Gdak

  - Nie wiemy jednak, w związku z jakim zdarzeniem ta krew się pojawiła. W tej chwili trwają przesłuchania świadków, którzy mogli znać bezdomnego i przebywali w tej nieruchomości – mówi Mateusz Pakulski, szef Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto.

  Dom na Grunwaldzie, gdzie odnaleziono krew, był miejscem, w którym zbierali się bezdomni. Trwały tam libacje i być może podczas jednej z nich doszło do tragedii.
  Jednak, choć odcięta ręka wskazuje na zabójstwo, nadal nie wiadomo czy doszło do zbrodni. Badania odnalezionej w Warcie ręki jednoznacznie nie odpowiedziały czy odcięto ją przed, czy po śmierci. Wiadomo, że leżała w wodzie kilka dni, a odcięto ją kilka dni przed wrzuceniem do rzeki. To, że należy do bezdomnego, potwierdziły linie papilarne z dłoni. Bezdomny był w przeszłości notowany przez policję i jego odciski trafiły do bazy danych.

  Kilka dni temu „Gazeta Wyborcza” podała, że śledczy z prawdopodobnym zabójstwem bezdomnego łączą Marcina K. To kolejny bezdomny, który w listopadzie miał grozić nożem jeszcze innemu bezdomnemu. Ugodził go nożem w udo, kopał w głowę. Był znany z bardzo agresywnych zachowań. Co ważne, Marcin K. i właściciel odciętej ręki również mieli znać i przebywać w tym samym środowisku bezdomnych.

  Marcin K. pod koniec ubiegłego roku, za atak na innego bezdomnego, trafił do aresztu. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, zmarł w celi. Był chory. Poznańscy śledczy liczą jednak, że inni bezdomni wniosą istotne informacje do sprawy.

  Przypomnijmy, że odciętą rękę - dłoń z fragmentem przedramienia – wyłowiono z Warty pod koniec ubiegłego roku. Znaleźli ją pracownicy Krzysztofa Rutkowskiego, którzy w Poznaniu brali udział w poszukiwaniach zaginionej Ewy Tylman.

  Początkowo Krzysztof Rutkowski, detektyw bez licencji, twierdził, że ręka może należeć do zaginionej kobiety. Gdy okazało się, że to ręka mężczyzny, Rutkowski wskazywał, że to prawdopodobnie fragment ciała Adama F. z Bydgoszczy. Mężczyzna zaginął, prowadził podejrzane interesy, miał mieć na pieńku z grupami przestępczymi z Poznania i Bydgoszczy. Jednak i ta wersja dość szybko upadła, gdy poznańska policja ustaliła, że ręka z Warty należy do bezdomnego. Reszty jego ciała do dzisiaj nie znaleziono.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozchorował się - czy był niewygodny

  entuzjasta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Ja się pytam, zmarł w więzieniu, bo się rozchorował? A może widział za dużo, wiedział za dużo i się go pozbyli?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głosie!

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

  czemu na serwerze wykorzystywanym do przechowywania zdjęć Głosu nadal widać zbliżenie tej ręki mimo usunięcia z artykułu? Nie można zmienić praw dostępu do pliku i będzie na zawsze w domenie...rozwiń całość

  czemu na serwerze wykorzystywanym do przechowywania zdjęć Głosu nadal widać zbliżenie tej ręki mimo usunięcia z artykułu? Nie można zmienić praw dostępu do pliku i będzie na zawsze w domenie publicznej?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ......

  Fantomas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zdjęcie ręki jest takie straszne?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo