MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do przedszkoli: ogłoszone listy zakwalifikowanych kandydatów. Gdzie znaleźć wyniki rekrutacji do przedszkola w Poznaniu?

Anastazja Bezduszna
9 kwietnia ogłoszono listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów do przedszkoli. W tym roku lepiej je sprawdzić online na stronie www.
9 kwietnia ogłoszono listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów do przedszkoli. W tym roku lepiej je sprawdzić online na stronie www. Pixabay
Rekrutacja do przedszkoli: 9 kwietnia o godz. 12.00 podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przedszkoli. Gdzie szukać wyników? W czasie padnemii koronawirusa przedszkola są zamknięte i w większość z nich wywiesza listy nie w placówce tylko na swojej stronie internetowej. Miejsce na ten moment ma zapewniona 4115 maluchów, starających się o przyjęcie. Do żadnego przedszkola nie zakwalifikowało się 764 dzieci. Nadal czeka jednak na nie 1406 wolnych miejsc.

Rekrutacja do przedszkoli w Poznaniu w związku z kwarantanną w placówkach oświatowych przeniosła się do internetu. Większość przedszkoli przyjmowało wnioski wraz z dokumentami pocztą elektroniczną. Tak samo listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, w większości przypadkach, są "wywieszone" na stronach internetowych placówek. Dodatkowo, warto pamiętać - że wyniki swojego dziecka można sprawdzić na stronie Nabór po zalogowaniu się na konto kandydata.

Rekrutacja do przedszkoli: ile jest miejsc?

Miasto Poznań zadbało o to, by zapewnić opiekę wszystkim chętnym dzieciom w wieku 3-6 lat. Przygotowano aż 17 376 miejsc:

  • 14 025 w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Poznań,
  • 2296 w przedszkolach prowadzonych przez inny organ
  • 1055 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Rekrutacja do przedszkoli Poznań: listy zakwalifikowanych

Prawie 12 tys. rodziców (11 855) zadeklarowało, że ich dziecko będzie kontynuować naukę w obecnej placówce. Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wpłynęło 4881 wniosków o przyjęcie nowego kandydata. Liczba zakwalifikowanych wyniosła 4115. To 84 proc. wszystkich dzieci, biorących udział w rekrutacji.
9 kwietnia po godz. 12.00 zostanie zmieniony status kandydata. Pojawią się wtedy obok wybranych placówek status zakwalifikowany czy niezakwalifikowany. W tym samym miejscu można elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia. Na to rodzice mają czas do 16 kwietnia. Informację można także zeskanować i przesłać na adres mailowy przedszkola lub szkoły. Wzór oświadczenia oraz instrukcja wysłania dokumentu drogą elektroniczną dostępne są na stronie Nabór.

Rekrutacja do przedszkola Poznań: dziecko nie zakwalifikowało się do żadnego przedszkola. Co dalej?

Do żadnej placówki, na ten moment, nie zakwalifikowało się 764 dzieci:

  • 675 do przedszkoli samorządowych,
  • 28 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych,
  • 61 do przedszkoli prowadzonych przez inny organ.

Na te dzieci nadal czeka 1406 wolnych miejsc: 733 w przedszkolach samorządowych, 332 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz 341 w przedszkolach prowadzonych przez inny organ. 20 kwietnia przedszkola ogłoszą listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Po upływie 7 dni od opublikowania wyników rekrutacji rozpocznie się procedura odwoławcza.

W przypadku, gdy kandydat nie zostanie zakwalifikowany i przyjęty do żadnej placówki rodzic otrzyma imienne skierowanie dla swojego dziecka do przedszkola, szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi lub przedszkola publicznego prowadzonego przez inny organ, które dysponuje wolnymi miejscami. Skierowania będą sporządzane od 19 maja do 19 czerwca.

Oprócz sztandarowych budynków na szafkach uczniów znalazły się grafiki pokazujące układ słoneczny, Bolesława Chrobrego, czy mapę świata. Najmłodsi mogą też korzystać z szafki "literackiej", na której można zobaczyć wizerunki Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza.

Okrąglak, Chrobry i Wenus - niezwykłe szafki w Zespole Szkół...

ZOBACZ TEŻ:

1 kwietnia w Polsce weszły w życie kolejne ograniczenia i zasady w związku z epidemią koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.Przejdź dalej i sprawdź, co się zmieniło  --->

Koronawirus: Nowe zakazy i zasady. Musisz je stosować!

Największym sprzymierzeńcem koronawirusa jest bez wątpienia ludzka głupota i nieodpowiedzialność. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe przykłady bezmyślnych zachowań, które sprzyjają rozwijaniu się epidemii. Zobaczcie przykłady ---->

10 dowodów na to, jak ludzka głupota pomaga koronawirusowi. ...

Koronawirus w Poznaniu - wyludnione centrum miasta

od 16 lat

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski