Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu rozpocznie się 16 maja 2022 r.
Harmonogram rekrutacji znajdziesz tutaj:
Tradycyjnie najwięcej absolwentów podstawówek wybierze się do liceów ogólnokształcących. Wśród poznańskich ogólniaków jest XX LO im. K. I. Gałczyńskiego z klasami takimi jak: teatralna z tańcem współczesnym, kryminalistyczno-resocjalizacyjna z rozszerzeniem językowym czy też social media z rozszerzeniem językowym.
Klasę teatralno-filmową oferuje także V LO im. Klaudyny Potockiej, ale znajdzie się również klasa politechniczna z treściami przydatnymi na studiach politechnicznych oraz klasa europejska dla pragnących zdobyć doświadczenia na wymianach międzynarodowych.
Sprawdź też:
W I LO im. Karola Marcinkowskiego czekają klasy o nazwie Abakus, słynny Columbus, Lex, Medicus, Vita, Sigma i Galia. Natomiast w III LO im. św. Jana Kantego klasy akademickie: PITAGORAS, VESPUCCI, LINUX, DA VINCI, LINNEUSZ, AVICENNA.
Natomiast II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej, najlepszy ogólniak w województwie w rankingu Perspektyw, oferuje program Międzynarodowej Matury.
W miejskiej ofercie edukacyjnej znajdują się także szkoły i klasy dla sportowców, jak LO Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków i Sportowe LO w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr 1. Klasę sportową można wybrać również w XX LO.
Zobacz też: Studniówka 2022 Liceum Ogólnokształcącego Marii Magdaleny w Poznaniu
Rekrutacja do szkół średnich 2022/2023 w Poznaniu: programiści, informatycy, ale i budowlańcy
Jeśli chodzi o szkoły kształcące w zawodzie, trend podczas ubiegłorocznej rekrutacji się nie zmienił. Nadal najwięcej młodych ludzi chce zostać informatykami, ekonomistami i programistami.
Wśród techników prym wiedzie najlepsza placówka w Wielkopolsce, Technikum Komunikacji (w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego) z technikiem programistą i technikiem informatykiem na czele. W Technikum Łączności (w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika) poza powyższymi czeka także technik robotyk czy fotografii i multimediów.
W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego uczniowie - jako pierwsi w Europie - będą mogli nauczyć się dwóch nowych zawodów: monter konstrukcji targowo-wystawienniczych i technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego.
W mieście funkcjonuje także Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego, który jako jedyny w stolicy Wielkopolski kształci dekarzy. Jest to istotny zawód z punktu widzenia znalezienia przyszłej pracy. Znajduje się wśród 28 zawodów, na które ministerstwo edukacji i nauki prognozuje największe zapotrzebowanie w kraju. Jedna trzecia z nich dotyczy tych związanych z budownictwem mieszkaniowym.
Pełna oferta edukacyjna poznańskich szkół znajduje się na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolaponadpodstawowa/.
Najlepsze memy na Dzień Nauczyciela - bawią nie tylko ucznió...
Dlaczego dzieci nie lubią chodzić do szkoły? 10 koszmarów uc...
Sprawdź też:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?