Rekrutacja w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu już ruszyła!

Artykuł sponsorowany Materiał informacyjny

Marzysz, aby zmienić coś w swoim życiu? A może kończysz szkołę średnią i zastanawiasz się, jaką wybrać drogę? Jeżeli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiesz twierdząco, to znaczy, że jesteś we właściwym miejscu! Miejscem tym jest Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Jakie kierunki studiów oferuje Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa?

Uczelnia na Wydziale Studiów Społecznych w Poznaniu oferuje studia I oraz II stopnia a także szeroką ofertę studiów podyplomowych. Rozpoczynając studia licencjackie na poznańskim wydziale możesz wybrać jeden z pięciu ciekawych i praktycznych kierunków:

1. Bezpieczeństwo narodowe

Jeżeli interesuje Cię problematyka bezpieczeństwa zarówno w wymiarze międzynarodowym, krajowym jak i lokalnym to ten kierunek jest dla Ciebie! Dużym atutem kierunku jest bogata i dająca wiele możliwości zatrudnienia oferta specjalności, które są realizowane już od drugiego roku studiów, są to m.in. specjalność policyjna, detektywistyka, zarządzanie kryzysowe.

2. Bezpieczeństwo zdrowotne

Jeśli bliskie są Ci zagadnienia związane z edukacją, ochroną oraz profilaktyką zdrowotną, rozpocznij studia na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne. Współcześnie bardziej niż kiedykolwiek rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu prognozowania i diagnozowania stanu systemu ochrony zdrowia oraz świadomości prozdrowotnej społeczeństwa. Specjalności? I tutaj jest z czego wybierać, m.in. psychologia zdrowia, komunikacja i opieka nad osobą starszą, zarządzanie w instytucjach służby zdrowia.

3. Pedagogika

Myślisz o zdobywaniu doświadczenia zawodowego w obszarze działań edukacyjnych oraz wychowawczych? Wybierz pedagogikę! W ramach kierunku możesz realizować jedną z wielu praktycznych specjalności, zgodną z kręgiem Twoich zainteresowań. Logopedia, terapia zajęciowa, animacja rozwoju osobistego a może pedagogika zdrowia?

4. Psychologia

Chcesz pracować z drugim człowiekiem, pomagać mu rozwiązywać problemy i być wsparciem? Nurtują Cię pytań dotyczące natury człowieka, jego emocji, lęków? Chciałbyś się dowiedzieć jakie elementy ludzkiej psychiki wykorzystują do manipulacji ludzie zajmujący się reklamą? Jeżeli tak to wybierz psychologię na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. W ramach kierunku będziesz mógł zrealizować kilka specjalności, m.in.: psychologia emocji, neuropsychologia, psychologia w biznesie i zarządzaniu.

5. Zarządzanie

Jest to kierunek dla osób, które w przyszłości chcą odpowiadać za organizację oraz podejmowanie działań strategicznych lub promocyjnych. Absolwenci kierunku zarządzanie to samodzielne, kreatywne i odpowiedzialne osoby, które posiadają duże kompetencje społeczne. Doskonale odnajdują się na kierowniczych stanowiskach w dużych korporacjach oraz mniejszych przedsiębiorstwach. Możesz stać się jednym z nich! Kierunek zarządzenie daje możliwość realizowania kilku specjalności, m.in. coaching i przywództwo w biznesie, audyt, marketing i zarządzanie sprzedażą, zarządzanie kadrami.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa daję Ci także możliwość ukończenia studiów II stopnia i zdobycie tytułu magistra na kierunkach:

1. Bezpieczeństwo narodowe, gdzie masz do wyboru kilka specjalność m.in.: kryminalistyka śledcza, detektywistyka i wywiad, bezpieczeństwo portów lotniczych.

2. Psychologia, specjalności jakie możesz realizować na tym kierunku to m.in.: psychoekologia, seksuologia społeczna, neuropsychologia.

Studia podyplomowe? Tutaj wybór jest ogromny. Wejdź na stronę internetową Uczelni i zapoznaj się z pełną ofertą specjalności i wybierz idealne studia dla siebie!

A jak wygląda proces rekrutacji w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa?

- Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 prowadzona jest zdalnie poprzez stronę internetową Uczelni, dokładniej za pomocą zakładki rekrutacja, a całość zajmuje dosłownie kilka minut – tłumaczy specjalista ds. rekrutacji. Wystarczy wejść w zakładkę rekrutacja, wybrać odpowiedni dla siebie kierunek studiów i postępować zgodnie z instrukcję dotyczącą rejestracji. Wykaz wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie internetowej w zakładce rekrutacja - https://www.wsb.net.pl/rekrutacja/

Co jeszcze oferuje swoim przyszłym studentom WSB w Poznaniu?

Uczelnia wie jak ważne dla młodych ludzi jest wsparcie finansowe, dlatego też Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu wprowadziła szereg korzystnych rozwiązań – bonifikat obniżających czesne nawet do 50 procent!

- Uczelnia w swojej ofercie wsparcia finansowego posiada szereg możliwości, z których studenci mogą korzystać już od pierwszego roku studiów. Bonifikaty przygotowane są z myślą o naszych absolwentach, jak i kandydatach, którzy po raz pierwszy ubiegają się na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu – tłumaczy Monika Przybył specjalistka ds. informacji i rekrutacji.

W WSB w Poznaniu zdobędziesz nie tylko cenną i ciekawą wiedzę, ale przede wszystkim umiejętności praktyczne, dzięki którym szybko zdobędziesz wymarzoną pracę. A co najważniejsze nie będziesz się nudzić!