Remis pucharowego rywala Lecha Poznań

KM
Zagłębie zremisowało w weekend z Arką 2:2 (1:1)
Zagłębie zremisowało w weekend z Arką 2:2 (1:1) Tomasz Bol
W weekend pucharowy rywal Kolejorza - Zagłębie Sosnowiec - zremisował w meczu na szczycie I ligi z Arką Gdynia 2:2 (1:1).

Zagłębie prowadziło 1:0 po samobójczym golu Krzysztofa Sobieraja w 8 min, jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Paweł Abbott (25 min). Na kwadrans przed końcem meczu gola na 2:1 strzelił Michał Fidziukiewicz ale ostatnie słowo należało do gdynian. W 90 min do siatki trafił wypożyczony z Kolejorza Dariusz Formella. Były zawodnik Lecha, dziś grający w Zagłębiu, Jakub Wilk na boisku pojawił się w 77 min.

Choć przyjezdni gola stracili w ostatniej chwili, nie narzekali na wynik. - Mieliśmy w tym meczu furę szczęścia, ale w ostatnich minutach tego szczęścia nam zabrakło, dlatego ten punkt doceniamy i szanujemy, bo graliśmy z bardzo wymagającym przeciwnikiem na bardzo trudnym terenie - stwierdził po meczu Artur Derbin, trener Zagłębia Sosnowiec.