Reprezentacja U-20 zakończyła „jesienny” etap Elite League na piątym miejscu

AIP
K_kapica_afk
Zwycięstwo ze Szwajcarią 5:1 sprawiło, że reprezentacja Polski do lat 20 przed zimową przerwą zajmuje piąte miejsce w Elite League. Po pięciu meczach Biało-Czerwoni mają sześć punktów i z takim dorobkiem podejdą do marcowego meczu z Czechami.

Czwartkowy mecz w Chojnicach ułożył się po myśli reprezentacji Polski do lat 20. W pierwszej połowie rozgrywane o godzinie 16 na stadionie pierwszoligowej Chojniczanki spotkanie należało do wyrównanych, po przerwie inicjatywę w całości przejęli Biało-Czerwoni. Końcowy wynik 5:1 był po prostu zasłużony, bo podopieczni Jacka Magiery byli lepsi od swoich rówieśników ze Szwajcarii. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Na poziomie międzynarodowym to duża sprawa. Chciałbym pogratulować moim piłkarzom konsekwencji i gry do przodu – mówił po zakończeniu tego spotkania Jacek Magiera.

Golami dobrą formę całej drużyny udowodnili Mateusz Bondarenko, Tomasz Makowski, Aron Stasiak, Łukasz Poręba i Jakub Bednarczyk. Dla pierwszego z nich, stopera występującego na co dzień w Skrze Częstochowa, to pierwsze trafienie w tej kategorii wiekowej. - Dobre zawody rozegrali Puchacz, Bednarczyk, Makowski, Bondarenko, Kurminowski – pochwalił go sam delekcjoner. - Po przerwie pokazaliśmy poziom, jaki nas zadowala. Cieszymy się, że zrealizowaliśmy cel sprzed meczu. Chcieliśmy odrobić straty ze Szwajcarii. Odrobiliśmy je z nawiązką.

Bondarenko to były zawodnik m.in. Legii Warszawa, który w reprezentacji Polski U-20 debiutował we wrześniu, w pierwszym meczu nowej edycji Elite League U-20. Tym razem w towarzyskim turnieju mogą brać udział zawodnicy urodzeni od 1 stycznia 1999 roku, a Polaków prowadzi nadal Jacek Magiera. Za Biało-Czerwonymi już pięć spotkań – po jednym z każdym z rywali: Włochami, Portugalią, Niemcami, Holandią oraz Szwajcarią i jak na razie mogą mieć mieszane uczucia.

Wygrany mecz ze Szwajcarią był ostatnim w ramach tych rozgrywek w 2019 roku. Biało-Czerwoni będą zimować na piątym miejscu na osiem zespołów. Na swoim koncie mają sześć punktów, bo wcześniej pokonali jedynie Niemców w szalonym spotkaniu zakończonym wynikiem 4:3. Kolejne spotkanie podopiecznych Magiery w ramach tych rozgrywek odbędzie się 30 marca 2020 roku. Polacy zagrają na wyjeździe z Czechami.

Wcześniej Biało-Czerwonych czeka jeszcze towarzyskie spotkanie z rówieśnikami z Norwegii. Odbędzie się ono 18 listopada na stadionie drugoligowej Bytovii Bytów.

Elite League U-20: Reprezentacja Polski pokonała Szwajcarię 5:1

źródło wideo: PressFocus / x-news