Restauracja Młyńskie Koło po pożarze wyłączona z użytkowania

  Restauracja Młyńskie Koło po pożarze wyłączona z użytkowania

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Młyńskie Koło po pożarze wyłączone z użytkowania

  Młyńskie Koło po pożarze wyłączone z użytkowania ©Łukasz Gdak

  W czwartek nad ranem ostatnia jednostka straży pożarnej opuściła teren gospody Młyńskie Koło, gdzie od środy walczono z pożarem.
  Młyńskie Koło po pożarze wyłączone z użytkowania

  Młyńskie Koło po pożarze wyłączone z użytkowania ©Łukasz Gdak

  - Większość dachu została spalona, jednak pożar ostatecznie nie przedostał się na dolną kondygnację - informuje Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskich strażaków.

  Jeszcze w środę na ul. Browarną, gdzie znajduje się lokal, udali się inspektorzy nadzoru budowlanego. Wiadomo już, że obiekt został całkowicie wyłączony z użytkowania, odłączono w nim również wszystkie media.

  Zobacz też: Antoninek: Pożar restauracji Młyńskie Koło

  - Zobowiązaliśmy właściciela do przedstawienia nam protokołu bezpiecznego użytkowania - mówi Paweł Łuka-szewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

  Właściciel musi więc teraz zlecić wykonanie oceny technicznej budynku, wskazać PINB, jakie elementy zostały uszkodzone, i które z nich ewentualnie nadają się do odbudowy. - Pożar strawił znaczną część więźby dachowej, zwłaszcza od strony ogrodu. Dodatkowo budynek trzeba będzie osuszyć, ponieważ podczas akcji strażaków drewniane elementy stropu mogły mocno nasiąknąć wodą - wyjaśnia P. Łukaszewski.

  Przyczyny pożaru nadal nie są znane, choć w rozmowie z „Głosem” współwłaścicielka Młyńskiego Koła w środę sugerowała, iż mogło dojść do podpalenia obiektu. Sprawę bada policja oraz powołany biegły.

  Przypomnijmy, że w akcji gaśniczej brało udział kilkudziesięciu strażaków. W szczytowym momencie na terenie gospody pracowało aż 17 jednostek straż pożarnej.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Haracz

  Tommy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Pewnie nie zapłacił haraczu chłopakom z miasta.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo