Rezerwy KKS Kalisz spadają do V ligi! Poznaliśmy finalistów, którzy powalczą o Artbud IV ligę

Piłkarze Meblorza Swarzędz mają ogromną szansę, aby rok po roku awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Swarzędzanie w finale spotkają się z Victorią Skarszew Meblorz Swarzędz/Facebook
Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w meczach barażowych o wielkopolską Artbud IV ligę. W środę, 29 czerwca poznaliśmy drużyny, które zawalczą w wielkim finale o awans. W najbliższy weekend w decydującym meczu spotkają się Victoria Skarszew oraz Meblorz Swarzędz. Oznacza to, że rezerwy KKS Kalisz po dwóch sezonach żegnają się z IV ligą.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu, kibice mieli okazję obserwować bardzo emocjonujące widowiska, a także grad bramek. W każdym półfinale padło ich aż sześć.

Pierwszy pojedynek rozpoczął się w Kaliszu. Tam rezerwy KKS-u, które zajęły 16. miejsce (miejsce barażowe) w Artbud IV lidze, zmierzyły się z wicemistrzem V ligi grupy II, Meblorzem Swarzędz. Od początku spotkania goście pokazali, że bardzo mocno zależy im na kolejnym awansie z rzędu - sezon wcześniej awansowali z klasy okręgowej do V ligi. Już w 8. minucie bramkę w sytuacji sam na sam wykorzystał Mikołaj Remlein.

W drugiej połowie swarzędzanie potwierdzili swoją wyższość. W 52. minucie wynik na 2:0 podwyższył Michał Nowak, a kolejną bramkę dla gości dołożył w 68. minucie Krystian Skórczyński. Chwilę później gola dla gospodarzy strzelił Mateusz Molek, jednak to trafienie na nic się zdało, bowiem po trzech minutach gry Meblorz ponownie wyszedł na trzybramkowe prowadzenie po trafieniu Mikołaja Remleina. Wynik na 4:2 w 89. minucie strzałem z rzutu karnego ustanowił Kacper Dudek.

Tym samym kaliszanie wypisali się z gry o IV ligę, spadając z niej po dwóch sezonach.

W drugim półfinale Victoria Skarszew na własnym boisku (wicemistrz V ligi grupy III) zmierzyła się z Wiarą Lecha Poznań (wicemistrz V ligi grupy I). Mecz był iście podobny do pojedynku, który odbył się chwilę wcześniej. Już w 10. minucie spotkania na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce Patryka Palata. Po zmianie stron wystarczył Victorii zaledwie kwadrans, aby zdeklasować swoich przeciwników. A konkretnie uczynił to Mateusz Stefaniak (41 bramek w poprzednim sezonie), który po golach w 53., 59. oraz 61. minucie ustalił wynik na 4:0.

Wiara Lecha Poznań próbowała odrobić straty, jednak zdecydowanie zabrakło czasu. Oba gole dla niebiesko-białych zdobył Błażej Telichowski. Najpierw w 64. minucie po uderzeniu głową, a następnie w doliczonym czasie gry po rzucie karnym.

Finał odbędzie się w sobotę lub niedzielę (2-3 lipca) na boisku w Skaryszewie.

Ewa Pajor zdobyła gola, utrzymywała się przy piłce i nie bała się pojedynków "1 na 1", ale często była osamotniona w ofensywie polskiego zespołuZobacz kolejne zdjęcia z meczu --->

Piłkarska reprezentacja kobiet przegrała z Islandią. Dwa obl...