Lech II Poznań kompletnie rozczarował na inaugurację sezonu przegrywając z Radunią Stężyca 0:1. Kolejorz zaprezentował się mizernie

Jakub Kowalski
Piłkarze drugiego zespołu Lecha Poznań kompletnie rozczarowali na początku nowego sezonu. Kolejorz poległ w starciu z Radunią Stężyca 0:1. Krzysztof Kapica
W 1. kolejce eWinner II ligi rezerwy Lecha okazały się gorsze od Raduni Stężyca. Kolejorz wyglądał gorzej od swojego rywala i ostatecznie przegrał na inaugurację ligi 0:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Deja.

Już w pierwszych minutach meczu refleksem musiał wykazać się bramkarz rezerw Lecha, Miłosz Mleczko. Radunia dobrze rozegrała stały fragment gry i uderzeniem głową jednego z zawodników, mogła błyskawicznie otworzyć wynik tego spotkania.

Kolejorz odpowiedział w ten sam sposób, szukając okazji z rzutu rożnego. Efekt okazał się jednak mizerny. Tak, jak cała pierwsza odsłona spotkania, w której lechici nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką Tułowieckiego. Poznaniacy zasłużyli z kolei na pochwałę za dobrą organizację w defensywie, gdyż skutecznie powstrzymywali ataki gospodarzy.

Po przerwie tempo zdecydowanie wzrosło, a obie drużyny weszły do gry na dużo większej intensywności. W 54. minucie podopiecznych trenera Węski uratowała poprzeczka, co napędziło piłkarzy Raduni do ataku. Dobrym uderzeniem odpowiedział Kriwiec, ale nieomylny okazał się 31-letni golkiper beniaminka.

Bardzo dobre zawody rozgrywał Miłosz Mleczko, który wielokrotnie wykazywał się sporymi umiejętnościami. Nie wystarczyły one jednak, by powstrzymać zespół ze Stężycy. Za dużo miejsca w polu karnym zostawili gracze w niebieskich strojach, co bez skrupułów wykorzystał Sebastian Deja.

Po strzelonym golu gospodarze wycofali się i liczyli na wyjścia z kontratakiem. Kolejorz nie potrafił zorganizować się w ataku pozycyjnym i pomimo przewagi w posiadaniu piłki, nie stworzył żadnej dogodnej okazji do wyrównania. W samej końcówce rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z przeciwników zmarnował Jakub Karbownik. Lechici wracają ze Stężycy na tarczy i otwierają nowy sezon tak samo, jak poprzedni - od porażki.

Kolejne spotkanie rezerwy Lecha Poznań rozegrają już w najbliższą środę. W ramach rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski, Kolejorz podejmie Znicz Pruszków. Początek meczu o godzinie 16 na stadionie we Wronkach.

Radunia Stężyca - Lech II Poznań 1:0
Bramki: 63. Deja

Radunia:Kacper Tułowiecki - Jan Kopania, Przemysław Szur, Dmytro Baszlaj, Kuba Lizakowski - Sebastian Deja, Jakub Letniowski, Wojciech Łuczak - Michał Miller (66. Wojciech Fadecki), Dawid Retlewski, Paweł Wojowski (66. Damian Piotrowski)

Lech II: Miłosz Mleczko - Filip Borowski, Adrian Laskowski, Maksymilian Pingot, Krystian Palacz - Łukasz Norkowski, Antoni Kozubal, Siergiej Kriwiec (68. Eryk Kryg) - Tymoteusz Klupś, Norbert Pacławski (53. Łukasz Spławski), Jakub Karbownik

Lech Poznań WAGs. Piękne żony i partnerki piłkarzy Kolejorza...

Wielkopolska skrywa w sobie wiele wyróżniających się obiektów piłkarskich zachwycających m.in. świetnym położeniem czy nowoczesną infrastrukturą. Stadiony w małych miejscowościach posiadają również ciekawą historię, którą postanowiliśmy przybliżyć w zestawieniu najlepiej położonych obiektów piłkarskich w naszym regionie. To nasz subiektywny ranking.Zobacz najładniejsze obiekty piłkarskie w Wielkopolsce ---->

10 najładniejszych i najlepiej zlokalizowanych stadionów pił...