Rezerwy Lecha Poznań znokautowane przed własną publicznością przez KKS Kalisz. Szansa na baraże znacznie się oddaliła

Maksymilian Dyśko
Rezerwy Lecha Poznań przegrały drugi mecz z rzędu w Ewinner 2. lidze.
Rezerwy Lecha Poznań przegrały drugi mecz z rzędu w Ewinner 2. lidze. Adam Jastrzebowski
Tydzień temu podopieczni Artura Węski przegrali na wyjeździe z Motorem Lublin 1:5. Tym razem, w ramach 28. kolejki eWinner 2. Ligi rezerwy Kolejorza podejmowały KKS Kalisz. Młodzi lechici przegrali w tym spotkaniu (0:4) i tym samym przerwali passę sześciu spotkań bez porażki na własnym terenie. Warto dodać, że przed rozpoczęciem meczu została wręczona nagroda w ramach „Piłkarskich Orłów” dla najlepszego strzelca marca w Wielkopolsce. Został nim Filip Wilak, który w poprzednim miesiącu wpisywał się czterokrotnie na listę strzelców.

Nokaut w pierwszej połowie

Lepiej w mecz weszli podopieczni trenera Artura Węski. Już w 4. minucie spotkania groźny strzał zza pola karnego oddał Szymon Pawłowski, ale piłka zatrzymała się na słupku gości. Kolejne akcje to wymiana ciosów z obu stron. W 11. minucie golkiper KKS Kalisz pod presją Norberta Pacławskiego popełnił błąd, tracąc piłkę na 20 metrze. Szymon Pawłowski przejął ją, korzystając z błędu Macieja Krakowiaka i uderzył na pustą bramkę, lecz strzał był niedokładny i nadal mieliśmy bezbramkowy remis . W drugim kwadransie gry to podopieczni Bartosza Tarachulskiego przejęli inicjatywę. Mateusz Mędrala musiał kilkukrotnie ratować swój zespół przed utratą bramki.

W 25. minucie Piotr Giel pięknym podaniem uruchomił Kamila Koczego, który wyszedł sam na sam z Mateuszem Mędralą i po strzale w lewy róg bramki pokonał młodego golkipera Lecha Poznań. Piłkarze KKS Kalisz po strzelonym golu chcieli szybko zdobyć drugą bramkę. Kapitalnym uderzeniem popisał się Mateusz Wysokiński, lecz Mędrala sparował piłkę na rzut rożny. Obrońcy rezerw Lecha Poznań w pierwszej części spotkania byli bardzo bierni. Efektem tego była druga i trzecia bramka dla KKS Kalisz, którą zdobył Nestor Gordillo i Piotr Giel. Do przerwy lechici przegrywali z półfinalistą Pucharu Polski 0:3.

W drugiej połowie bez zmian

W drugiej części spotkania piłkarze Lecha Poznań ruszyli do ataku, ale akcje były niedokładne i nie sprawiały większych trudności defensorom gości. Po kontrze w 56. minucie KKS Kalisz dołożył czwartą bramkę. Jej autorem był Daniel Kamiński. Po tym golu, trener rezerw Kolejorza dokonał dwóch zmian. Na boisko weszli Oskar Tomczyk oraz Maksymilian Dziuba, a plac gry opuścili Bruno Żołądź oraz Norbert Pacławski. Zmiany niewiele dały. Gra nieco się zaostrzyła i toczyła się w środkowej części boiska. Do końca meczu nie padło już więcej bramek i rywalizacja zakończyła się wysoką porażką rezerw Lecha Poznań 0:4. W następnej serii gier młodzi lechici zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

Lech II Poznań – KKS Kalisz 0:4 (0:3)

Bramki: Koczy 24., Gordillo 42., Giel 45., Kamiński 56. - KKS Kalisz

Lech II: Mędrala – Zagórski, Tomaszewski, Gurgul, Kukułka – Żołądź (57. Dziuba), Pawłowski, Amaral (46. Cywka), Tsitaishvili (46. Sanocki) – Antczak (60. Wolski) , Pacławski (57. Tomczyk)

KKS Kalisz: Krakowiak – Gawlik, Lipkowski, Giel (67. Staszak) , Smoliński – Borecki (82. Putno), Głaz (60. Smajdor), Wysokiński (60. Łuszkiewicz), Koczy – Kamiński, Gordillo (67. Wilczyński)

Żółte kartki: Pacławski 29., Żołądź 48. - Lech II Poznań, Głaz 15., Łuszkiewicz 66. – KKS Kalisz

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

Frekwencja: 301

Oceny zawodników Lecha II Poznań: Mędrala (5) – Zagórski (3), Tomaszewski (2), Gurgul (3), Kukułka (3)– Żołądź (2), Pawłowski (5), Amaral (3), Tsitaishvili (2) – Antczak (3), Pacławski (2), Cywka (6), Sanocki (2), Wolski (3), Tomczyk (4), Dziuba (3)

W najbliższy poniedziałek w Kinie Muza w Poznaniu będzie można zobaczyć film dokumentalny o Robercie Ivanovie

Historia Roberta Ivanova z Warty Poznań na dużym ekranie. Bę...