Rezerwy Lecha wygrywają w ostatnim meczu jesieni. W tabeli trzeciej ligi zajmują dziewiąte miejsce

Udanie zakończyli jesienne występy ligowe piłkarze Lecha II Poznań. W sobotę rezerwy Kolejorza, bez zawodników pierwszej drużyny, pewnie pokonały we Wronkach najlepszego z beniaminków Spartę Brodnica, z nawiązką rewanżując się rywalom za sierpniową porażkę 0:1 na inaugurację rozgrywek. Podopieczni Patryka Kniata na zimową przerwę udają się na dziewiątej. pozycji w tabeli ze stratą dziewięciu punktów do prowadzącego Sokoła Kleczew.

Poznaniacy od początku spotkania przejęli inicjatywę i w 14. minucie objęli prowadzenie. Szymon Sanocki został sfaulowany w polu karnym przez przez Tomasza Wojtkiewicza i sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Grzegorz Rogala. Lechici nie zadowolili się minimalnym prowadzeniem, cały czas dyktowali warunki na murawie, ale dopiero po przerwie zdobyli jeszcze dwa gole pieczętując zwycięstwo.

Goście śmielej zaatakowali dopiero na początku drugiej połowy i jeszcze przy stanie 1:0 tylko doskonała interwencja Mateusza Lisa uchroniła zespół Lecha II przed stratą gola.po strzale Adriana Bieńkowskiego. Przyjezdni nie wykorzystali tej świetnej okazji, a poznaniacy po kontratakach podwyższyli rezultat. Pewni już wygranej lechici w końcówce mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji strzeleckich mogli wygrać jeszcze wyżej, ładnym akcjom zabrakło jednak wykończenia

– Chcieliśmy udanie zakończyć jesienne zmagania ligowe i to nam się udało. W pierwszej połowie nieco brakowało nam jakości. W szatni padło kilka mocniejszych słów i w drugiej odsłonie graliśmy lepiej. Wygraliśmy w pełni zasłużenie – ocenił sobotnie spotkanie trener Lecha II Patryk Kniat.

W czwartek o godzinie 19 .Lech II w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zmierzy się we Wronkach z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

– Będziemy chcieli potwierdzić dobrą formę – powiedział po meczu ze Spartą Brodnica trener Patryk Kniat.

Lech II Poznań – Sparta Brodnica 3:0 (1:0)