Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Robert Książkiewicz nowym dyrektorem w poznańskim Glaxo

Mateusz Pilarczyk
Robert Książkiewicz.
Robert Książkiewicz.
Zmienił się dyrektor poznańskiej fabryki międzynarodowego koncernu farmaceutycznego GlaxoSmithKline. Robert Książkiewicz zastąpił na tym stanowisku Andreę Johannes, która z Poznaniem była związana od trzech lat. Dotychczasowa dyrektor zakładu zajmie się teraz globalnym projektem związanym ze standaryzacją procesów produkcyjnych. Robert Książkiewicz z poznańską fabryką związany jest od 1997 roku.

- Dzięki nakładom inwestycyjnym oraz wysokim kompetencjom poznańskiego zespołu, konkurencyjność naszej fabryki wśród innych zakładów produkcyjnych GSK stale wzrasta - mówi Robert Książkiewicz.

Dla nowego dyrektora kluczowym zadaniem, jakie stawia też przed całym zespołem jest zapewnienie najwyższej jakości wytwarzanych leków oraz ciągłości dostaw. W fabryce mają być również wprowadzane nowoczesne rozwiązania mające zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Od 1998 roku koncern farmaceutyczny zainwestował ponad 450 mln dolarów w modernizację i rozwój poznańskiej fabryki. Jest ona jednym z głównych centrów produkcyjnych i dystrybucyjnych GSK w Europie.

W Poznaniu wytwarzanych jest ponad 170 produktów, m.in. preparaty stosowane w leczeniu migreny, WZW B, wrzodowej choroby żołądka, padaczki oraz HIV/AIDS. Są to leki w postaci tabletek, granulatów, kapsułek miękkich, płynów, maści, kremów, czopków oraz żeli. Łącznie ok. 100 mln opakowań rocznie. W fabryce pracuje ponad 550 osób.

Ostatnią inwestycją był uruchomiony w ubiegłym roku Wydział Kapsułek Miękkich Żelatynowych. Wart 75 mln złotych, był największym jednostkowym przedsięwzięciem GSK nie tylko w Polsce, ale i Europie.

Leki z nowego wydziału mają docelowo trafiać na 99 rynków całego świata, a planowana wielkość produkcji to 14 mln opakowań rocznie.

- Prowadzenie i rozwijanie działalności produkcyjnej w Polsce jest jednym z kluczowych filarów strategii firmy. Od czasu zakupy Polfy Poznań, nie tylko spełniliśmy nasze zobowiązania prywatyzacyjne, ale i znacząco je przekroczyliśmy - podkreśla Jerzy Toczyski, prezes GlaxoSmithKline w Polsce.

Bazujemy na wieloletnim dorobku polskiej fabryki, zarówno w zakresie doświadczenia w wytwarzaniu leków, jak i potencjału poznańskich specjalistów, dlatego pomimo zagranicznego kapitału, czujemy się polską firmą. Ten fakt zostaje teraz wzmocniony poprzez objęcie funkcji dyrektora fabryki przez Roberta Książkiewicza, doskonałego menedżera, od kilkunastu lat związanego z GSK - podsumowuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski