Rocznica chrztu Polski: Uroczystości na stadionie oficjalnie...

  Rocznica chrztu Polski: Uroczystości na stadionie oficjalnie rozpoczęte

  KARC

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rocznica chrztu Polski: Uroczystości na na stadionie oficjalnie rozpoczęte
  1/34
  przejdź do galerii

  Rocznica chrztu Polski: Uroczystości na na stadionie oficjalnie rozpoczęte ©Łukasz Gdak

  Na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu tuż przed godz. 11 oficjalnie rozpoczęło się Jubileuszowe Świętowanie. To centralne uroczystości 1050. rocznicy chrztu Polski. Na stadionie są tłumy, ale wiele miejsc jest wciąż wolnych.
  To trzeci i ostatni dzień jubileuszowych obchodów. Na stadionie są goście z całej Polski. Spotkanie otworzył metropolita poznański abp Stanisław Gądecki oraz marszałek województwa Marek Woźniak.

  Zobacz też: Rocznica chrztu Polski: Tłumy na stadionie


  - Po dwóch dniach poświęconych uroczystościom liturgicznym oraz Zgromadzeniu Narodowemu teraz spotykamy się w warunkach bardziej nieoficjalnych.
  Jesteśmy tu by wyrazić wdzięczność za Chrzest Polski i tych, którzy do tego doprowadzili: za biskupa Jordana, Mieszka, a najbardziej za Dąbrówkę. Decydującą rolę przy chrzcie Polski miała kobieta. Podobnie było w przypadku innych krajów. To z ręki kobiety wyszła ta propozycja, którą przyjął Mieszko – mówił abp Stanisław Gądecki. - Jeśli mamy mężczyzn stojących na dwóch nogach, to zasadniczo jest to dzieło kobiety – dodał.

  Zebranych powitał także marszałek województwa. - Witam gości z całego kraju. Od Bałtyku po Tatry, od Odry aż do Bugu. Jesteśmy dzisiaj dumną wspólnotą, szczególnie my Wielkopolanie, jesteśmy dumni, że możemy być kustoszami tej wspanialej historii, Jak mówił Jan Paweł II w Poznaniu, jesteśmy stąd, gdzie wszystko się zaczęło, tu Gnieźnie, tu w Poznaniu. Po latach widać, że powstał z tego wspaniały gmach, Polska. Wiara chrześcijańska zawsze była spoiwem i opoką tego gmachu.

  Zobacz też: Rocznica chrztu: W sobotę kolejne utrudnienia


  Legat Papieski Pietro Parolin oraz nuncjusz apostolski Celestino Migliore przyjadą na stadion o godz. 12. O godz. 14 rozpocznie się tu eucharystia pod przewodnictwem legata papieskiego.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie idź tą drogą!

  Pelagia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Musical poprzedziło wystąpienie Jacka Jaśkowiaka. Prezydenta Poznania przywitały gwizdy. I tak będzie do końca jego kariery. Ten facet wstydu nie ma ale ma za to tupet.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szajba pospolita

  alex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Ten facet jest inteligetny.W przeciwieństwie do Ciebie ciemny ludzie...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gradacja

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Jacek Jaśkowiak znowu zachował się jak świrus. Zamiast podejmować zacnych gości,najwyższe władze państwowe, jak dobry gospodarz miasta, poleciał na demonstrację KOD-u , by wykrzykiwać demagogiczne...rozwiń całość

  Jacek Jaśkowiak znowu zachował się jak świrus. Zamiast podejmować zacnych gości,najwyższe władze państwowe, jak dobry gospodarz miasta, poleciał na demonstrację KOD-u , by wykrzykiwać demagogiczne hasła rzekomo w obronie demokracji przeciwko legalnie wybranej władzy.
  Po roku hucpy w UMP widzimy jaki z niego .niedouczony demokrata za pieniądze podatnika. Nierząd ma u siebie w urzędzie.,Coraz bardziej UMP przypomina gangsterską melinę niż urząd publiczny.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brak słów

  alex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 16

  To jest jakaś paranoja.Co oni zrobili że stadionu?!Ci ludzie wyglądają jak by było obłąkani.Są w jakimś trasie.Średniowiecze wita...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo