Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rogale świętomarcińskie z dostawą do domu: Zobacz piekarnie i cukiernie, w których zamówisz rogale z certyfikatem i bez

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Rogal świętomarciński to tradycyjny smakołyk z Wielkopolski, którym zajadamy się w okolicach 11 listopada. I choć te z certyfikatem wypiekać mogą konkretne piekarnie w naszym regionie - spróbować go można i w Warszawie i w Krakowie i w każdej innej miejscowości w Polsce. Wystarczy zamówić paczkę z rogalami przez internet lub telefonicznie z dostawą pod wskazany adres. Zebraliśmy dla was piekarnie i cukiernie, rogale których można zamówić na sztuki czy hurtowo, na wynos i z dostawą.Sprawdź, gdzie zamówić rogale --->
Rogal świętomarciński to tradycyjny smakołyk z Wielkopolski, którym zajadamy się w okolicach 11 listopada. I choć te z certyfikatem wypiekać mogą konkretne piekarnie w naszym regionie - spróbować go można i w Warszawie i w Krakowie i w każdej innej miejscowości w Polsce. Wystarczy zamówić paczkę z rogalami przez internet lub telefonicznie z dostawą pod wskazany adres. Zebraliśmy dla was piekarnie i cukiernie, rogale których można zamówić na sztuki czy hurtowo, na wynos i z dostawą.Sprawdź, gdzie zamówić rogale --->Szymon Starnawski
Przez epidemię koronawirusa, 11 listopada nie odbędzie się tradycyjne świętowanie imienin ul. Św. Marcin. Przez epidemię koronawirusa nie będziemy mieli możliwości zakupienia rogali prosto ze straganów podczas uroczystości. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zajadać się tego dnia głównym smakołykiem. Rogale świętomarcińskie i te bez certyfikatu na maśle czy też wegańskie nawet w czerwonej strefie można zjeść. Gdzie je znaleźć i bezpiecznie zamówić pod swoje drzwi, nawet jak nie mieszkasz na terenie Wielkopolski? Sprawdzamy.

Rogal świętomarciński co to za deser?

Rogale świętomarcińskie od wielu lat produkowane są specjalnie na 11 listopada. Chociaż w niektórych cukierniach można je kupić przez cały rok, na imieniny św. Marcina zawsze są smaczniejsze. Tradycja tego słodkiego wypieku sięga XIX wieku. Dziś, by rogal mógł nazywać się świętomarcińskim, musi być wypiekany według specjalnej receptury. Co więcej, każda cukiernia, która chce posługiwać się tą nazwą, musi uzyskać prawo do wytwarzania produktu regionalnego chronionego prawem Unii Europejskiej (co więcej, dostać taki certyfikat mogą cukiernie i piekarnie tylko z Poznania i wyznaczonych powiatów Wielkopolski).

Rogal świętomarciński z certyfikatem ma składać się m. in. z:

  • półfrancuskiego ciasta,
  • białego maku,
  • wanilii,
  • mielonych daktyli lub fig,
  • śmietany,
  • rodzynek,
  • masła (chociaż oficjalnie teraz podają margarynę)
  • skórki pomarańczowej.

Ile kosztuje rogal świętomarciński?

W Poznaniu certyfikowany rogal świętomarciński sprzedaje się najczęściej na wagę. Ceny za kilogram zaczynają się od 35 zł. Za te, z najbardziej popularnych cukierni, w zeszłym roku trzeba było oddać nawet 50 zł za kilogram.

Trwa głosowanie...

Ile rogali świętomarcińskich zjadłeś w tym roku?

Rogale świętomarcinskie to też tradycja dzielenia się

Caritas Poznań co roku sprzedawał rogale 11 listopada, a cały dochód wykorzystywany był na organizację największej w Polsce Wigilii pod dachem dla ubogich, bezdomnych, samotnych, starszych i chorych ludzi. Niestety, w tym roku długoletnią tradycję rozprowadzania rogali świętomarcińskich przez Caritas Poznań mocno komplikuje aktualna sytuacja epidemiologiczna. Jednak pomagać można i na odległość. Caritas Poznań zachęca jednak do pozyskania hurtowych ilości rogali świetomarcińskich.
Można to zrobić do czwartku 5 listopada, a następnie świeże i pachnące rogale zostaną dostarczone pod wskazany adres.
Minimalne zamówienie wynosi 50 rogali. - Już kilka firm złożyło hurtowe zamówienia na ten poznański smakołyk. Istnieje również możliwość zamówienia rogali przez osoby prywatne, a Caritas je dostarczy - komentuje Marek Misiek, z Caritas Poznań. - Caritas wyszedł również z inicjatywą sprzedaży e-Rogala - dodaje.

Została uruchomiona symboliczna zbiórka, w której kupując wirtualnego rogala świętomarcińskiego wspierasz przygotowanie świątecznych posiłków dla potrzebujących w ramach tegorocznej Wigilii Caritas. Posiłki i świąteczne paczki dla ubogich będą w tym roku wydawane na wynos każdej potrzebującej osobie w 4 poznańskich jadłodajniach.

Rogal bez certyfikatu, ale nie mniej smaczny?

Są też tacy producenci, którzy już nie występują o certyfikat, ale walczą o jakość. Dodając do rogala masło zamiast margaryny, czy też wyrabiając ciasto według własnej receptury. W Poznaniu serwują też rogale wegańskie.
Wiele z nich też można zamówić przez internet czy też telefonicznie.

Gdzie zamówić rogale? Sprawdź w galerii zdjęć:

Rogal świętomarciński to tradycyjny smakołyk z Wielkopolski, którym zajadamy się w okolicach 11 listopada. I choć te z certyfikatem wypiekać mogą konkretne piekarnie w naszym regionie - spróbować go można i w Warszawie i w Krakowie i w każdej innej miejscowości w Polsce. Wystarczy zamówić paczkę z rogalami przez internet lub telefonicznie z dostawą pod wskazany adres. Zebraliśmy dla was piekarnie i cukiernie, rogale których można zamówić na sztuki czy hurtowo, na wynos i z dostawą.Sprawdź, gdzie zamówić rogale --->

Rogale świętomarcińskie z dostawą do domu: Zobacz piekarnie ...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski