RogaLOVE: Kupując rogala świętomarcińskiego, możesz pomóc...

  RogaLOVE: Kupując rogala świętomarcińskiego, możesz pomóc fundacji Dzieciaki Chojraki

  Zdjęcie autora materiału

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W tym roku kupując rogala świętomarcińskiego przez stronę Rogalove.pl, wysyłając go w Polskę, do znajomych lub nieznajomych, przyjaciół, lub wrogów,

  W tym roku kupując rogala świętomarcińskiego przez stronę Rogalove.pl, wysyłając go w Polskę, do znajomych lub nieznajomych, przyjaciół, lub wrogów, współpracowników, podwładnych, szefów możesz pomóc fundacji "Dzieciaki Chojraki", która wspiera dzieci dotknięte chorobą nowotworową. ©Pawel F. Matysiak

  W tym roku kupując rogala świętomarcińskiego przez stronę Rogalove.pl, wysyłając go w Polskę, do znajomych lub nieznajomych, przyjaciół, lub wrogów, współpracowników, podwładnych, szefów możesz pomóc fundacji "Dzieciaki Chojraki", która wspiera dzieci dotknięte chorobą nowotworową.
  W tym roku kupując rogala świętomarcińskiego przez stronę Rogalove.pl, wysyłając go w Polskę, do znajomych lub nieznajomych, przyjaciół, lub wrogów,

  W tym roku kupując rogala świętomarcińskiego przez stronę Rogalove.pl, wysyłając go w Polskę, do znajomych lub nieznajomych, przyjaciół, lub wrogów, współpracowników, podwładnych, szefów możesz pomóc fundacji "Dzieciaki Chojraki", która wspiera dzieci dotknięte chorobą nowotworową. ©Pawel F. Matysiak

  O tradycji wypieku rogali świętomarcińskich pisaliśmy kilka dni temu. Poznańscy cukiernicy, wzorem pierwszego piekarza i Świętego Marcina co roku, przed 11 listopada dzielą się słodkim symbolem Poznania z mieszkańcami miasta.

  Michał Białek, właściciel portalu Wykop.pl wspólnie ze znajomymi z poznańskich firm (e-torty.pl, PayU, Sendit) postanowił tradycję rozszerzyć i to na cały kraj. Przed 11 listopada chce zachęcić nie tylko mieszkańców Poznania i Wielkopolski, ale wszystkich Polaków – zwykłych mieszkańców i przedsiębiorców, by propagować ideę dzielenia się, zwłaszcza z tymi, którzy pomocy potrzebują.

  Każdy może kupić rogala za pośrednictwem strony Rogalove.pl i pomóc chorym dzieciakom. Pieniądze za zakup słodkiego przysmaku zostaną przekazane fundacji Dzieciaki Chojraki, która wspiera dzieci dotknięte chorobą nowotworową. Organizacja ta od 19 lat współpracuje z Oddziałem Transplantacji Szpiku Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.

  Kupując rogala świętomarcińskiego i wysyłając go komuś bliskiemu, dawnemu znajomemu, współpracownikowi, warszawiakowi, czy krakusowi, można fizycznie wspomóc rozbudowę nowoczesnej kliniki – miejsca skutecznej profilaktyki i godnego pobytu dla dzieci i ich rodziców.

  Link do akcji:

  KUP ROGALA I POMÓŻ DZIECIAKOM CHOJRAKOM  - Naszą ideą jest nie tylko promocja rogala, by wiedziała o nim cała Polska. Chcemy również pokazać, że Dzień Niepodległości to nie tylko marsze, ale że w Poznaniu potrafimy ten dzień celebrować inaczej, pomagając innym – mówi Michał Białek.

  - Tym razem postanowiliśmy stworzyć nowe oddziały onkologiczne, tj. Klinikę Dzieciaków Chojraków, która spełniałyby Europejskie Standardy Opieki nad Dziećmi z Chorobą Nowotworową, w tym indywidualne sale chorych z możliwością całodobowego pobytu Rodziców przy dziecku, z zapleczem rehabilitacyjnym, diagnostycznym i ambulatoryjnym. Wszystko po to, by dzieci miały jak najlepsze warunki leczenia przy mamie i tacie - mówi prof. dr hab. med. Jacek Wachowiak, prezes Stowarzyszenia Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej „Dzieciaki Chojraki”.

  Początkowy pomysł na akcję był raczej skromny, ale jej inicjatorzy postanowili zainteresować nią więcej podmiotów. W efekcie włączyły się nią takie firmy jak PayU, SendIT i E-torty, a także artyści i społecznicy.

  - Santander już kupił tysiąc rogali przez naszą stronę dla swoich pracowników– opowiada M. Białek.

  Także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak postanowił włączyć się w RogaLove. Miasto zakupiło już sto rogali, by rozesłać je do innych prezydentów polskich miast.

  - Rogale są certyfikowane, w stu procentach świętomarcińskie. W ciągu dwóch dni udało nam się zebrać już 33 tysiące złotych – mówi M. Białek.

  Organizatorzy akcji zachęcają do pomocy także wszystkich Marcinów, 11 listopada świętujących swoje imieniny. Ci, którzy chcą zmotywować innych do działania, mogą zrobić zdjęcie lub video z rogalem, oznaczyć je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie hasztagami #Marcinytofajnechlopaki oraz #RogalOVE.

  - Jestem ogromnie wdzięczny za pomoc i zaangażowanie tym, którzy wspierają nas w rozbudowie kliniki i zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich, którym bliskie jest zdrowie i potrzeby dzieci z chorobą nowotworową, o wsparcie poprzez udział w akcji RogaLOVE - podziel się rogalem - dodaje prof. dr hab. med. Jacek Wachowiak.

  Link do akcji:

  ROGALOVE - KUP I POMÓŻ
  Zobacz też:

  Rogale świętomarcińskie - zobacz wideo:


  POLECAMY:


  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Jestem wstrząśnęty.

  31 węzłowy Burke

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Coś podrzucę, Pani Danielewicz.31

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo