Roland Garros. Hubert Hurkacz awansował do III rundy

Polskie Radio 24/SM
hubert hurkacz
hubert hurkacz Przemyslaw Swiderski
Hubert Hurkacz rozprawił się z kolejnym Włochem w trzech setach i pewnie awansował do III rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa.

Hubert Hurkacz (13 ATP) awansował do trzeciej rundy tenisowego wielkoszlemowego turnieju French Open. W meczu II rundy rozstawiony z "dwunastką" Hurkacz wygrał z Włochem Marco Cecchinato (132 ATP) 6:1, 6:4, 6:2. Mecz trwał godzinę i 29 minut.

W spotkaniu o 1/8 finału rywalem Polaka będzie David Goffin (48 ATP). Belg w II rundzie wygrał z Amerykaninem Francesem Tiafoe (27 ATP) 3:6, 7:6 (7-1), 6:2, 6:4.

Do 1/8 finału debla awansował Jan Zieliński. W meczu II rundy Polak i reprezentant Monako Hugo Nys pokonali Francuza Benoîta Paire'a i Hiszpana Alberta Ramos-Viñolasa 6:2, 6:3. Następnymi rywalami Zielińskiego i Nysa będą Urugwajczyk Ariel Behar i Ekwadorczyk Gonzalo Escobar lub Brytyjczyk Lloyd Glasspool i Fin Harri Heliovaara.