MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rolnictwo: ARiMR przyjmuje wnioski o pomoc

MON
Do 1 czerwca rolnicy, którzy ubiegłej zimy stracili uprawy z powodu mrozów mogą składać do Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o udzielanie jednorazowej pomocy finansowej (de minimis).

W ramach pomocy rolnik, który stracił uprawy może uzyskać 100 zł na każdy hektar takich upraw jak żyto, jęczmień, pszenżyto, pszenica, rzepak lub rzepik, a także trwałych użytków zielonych oraz ozimych upraw nasiennych.
Wnioski o pomoc należy składać w Biurach Powiatowych ARiMR.

Do takiego wniosku rolnik dołącza swoje oświadczenie o powierzchni upraw rolnych wymagających ponownego obsiania lub protokół z oszacowania strat. Oświadczenie musi być potwierdzone przez komisję powołaną przez wojewodę.

Do wniosku trzeba także dołączyć wszystkie zaświadczenia o pomocy de minimis w rolnictwie, jaką rolnik otrzymał w tym roku oraz w dwóch latach poprzednich, oświadczenia o wielkości pomocy de minimis w rolnictwie otrzymanej w tym okresie albo oświadczenia o nieotrzymaniu takiej pomocy. Wraz z wnioskiem rolnik starający się o pomoc musi przedstawić informacje dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej oraz wielkości i przeznaczenia pomocy publicznej otrzymanej w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą, na pokrycie których ma być przeznaczona pomoc, o którą stara się obecnie.

Ustalona stawka 100 zł przysługuje na każdy hektar utraconych upraw, pod warunkiem jednak, że w ciągu ostatnich trzech lat obrotowych pomoc de minimis nie przekroczyła kwoty 7500 euro, czyli nieco ponad 32 tysiące złotych.
Aby wypełnić wniosek, nie trzeba osobiście fatygować się do biura ARIMR. Jego formularz można pobrać ze strony Agencji (www. arimr.gov.pl). Tam także można znaleźć wzór oświadczenia o powierzchni upraw wymagających ponownego obsiania.

Pobierz wniosek o pomoc

Wypełniony i podpisany wniosek wraz z załącznikami można dostarczyć do biura powiatowego ARiMR osobiście lub wysłać pocztą. W tym ostatnim przypadku za datę dostarczenia wniosku będzie uznawana data stempla pocztowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski