Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Rolnik Roku 2014. Najlepszym gospodarzem został Maciej...

  Rolnik Roku 2014. Najlepszym gospodarzem został Maciej Woźniak

  KS, AB

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Maciej Woźniak z Kościelnej Wsi - Wielkopolski Rolnik Roku 2014
  1/4
  przejdź do galerii

  Maciej Woźniak z Kościelnej Wsi - Wielkopolski Rolnik Roku 2014

  Laureatem plebiscytu Wielkopolski Rolnik Roku 2014 został Maciej Woźniak z Kościelnej Wsi (gmina Gołuchów). Tuż za nim znaleźli się Marek Oko z Ostrówki oraz Mariusz Wiertelak z Sulisławia.
  Maciej Woźniak zdobył 4046 głosów. W Kościelnej Wsi prowadzi gospodarstwo rolno-ogrodnicze. Obecnie szuka nowych rynków zbytu pomidora - wcześniej dużą część upraw sprzedawał na rynek wschodni. W nowej rzeczywistości radzi sobie jednak bardzo dobrze. Zainwestował w przechowalnię, nawiązał współpracę z marketami i przetwórniami.

  Za pierwsze miejsce Samorząd Województwa Wielkopolskiego ufundował rozsiewacz nawozów model MS 400 produkcji Unia Group - uniwersalne urządzenie, używane w każdym rodzaju gospodarstwa bez względu na główny profil działalności. Dodatkowo zwycięzca dostanie też voucher o wartości 1500 złotych na pobyt w Hotelu Spa Sandra ufundowany przez "Głos Wielkopolski".

  WIELKOPOLSKI ROLNIK ROKU 2014 - ZOBACZ WYNIKI

  Na drugim miejscu - z 3593 głosami - uplasował się Marek Oko ze wsi Ostrówki (gmina Budzyn). Pan Marek gospodaruje na 150 hektarach, utrzymuje stado 350 macior w cyklu zamkniętym. Posiada nowoczesne budynki gospodarcze i dobrze wyposażony park maszynowy.

  Nagrodą za drugie miejsce jest stacja meteorologiczna (od Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego), a od "Głosu Wielkopolskiego" voucher o wartości 1500 złotych na pobyt w ekskluzywnym Hotelu Spa Sandra, do wyboru - w Karpaczu lub Pogorzelicy.

  WIELKOPOLSKI ROLNIK ROKU 2014 - ZOBACZ NAGRODY

  1409 głosów otrzymał Mariusz Wiertelak z Sulisławia i tym samym zajął trzecie miejsce w naszym plebiscycie. Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 100 ha. Jest jednym z największych w gminie producentów buraka cukrowego, którego do cukrowni w Miejskiej Górce odstawia około 2 tysięcy ton rocznie. Oprócz tego uprawia zboża i rzepak. Wiele czasu poświęca również hodowli bydła, w tym bydła mlecznego.

  Nagrodą za trzecie miejsce w naszym plebiscycie jest tablet 10" ufundowany przez współorganizatora plebiscytu Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Będzie on wyposażony nie tylko technicznie w stację dokującą (klawiaturę), pamięć Flash 32 GB, system operacyjny Windows 8.1, pakiet Office Home & Student, ale też w bazę wiedzy fachowej zebranej przez WODR.

  Na laureatów czeka także wycieczka do Parlamentu Europejskiego, ufundowana przez europosła Andrzeja Grzyba.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo