Ronaldo pogrążył Borussię, w Neapolu nie zapominają o Miliku

Cristiano Ronaldo w tej edycji Ligi Mistrzów zdobył już cztery bramki
Cristiano Ronaldo w tej edycji Ligi Mistrzów zdobył już cztery bramki Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Szlagierem wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów było starcie Borussii Dortmund z Realem Madryt. Od pierwszej minuty aktywny był Łukasz Piszczek, tak samo zresztą jak jego koledzy.

Trybuny Westfalenstadionu uciszył jednak w 18 min fantastycznym golem z woleja Gareth Bale (asystował mu Carvajal, który nieco wcześniej miał idealną sytuację). Gospodarze próbowali narzucić swoje warunki gry, ale goście grali tak jak przystało na obrońcę Pucharu Europy, czyli nie tracili piłki, płynnie wymieniali podania, byli uważni w obronie i zabójczo skuteczni w kontrach.

Na początku drugiej połowy strachu gościom napędził Andrij Jarmołenko, ale po chwili było już 2:0 dla Królewskich, bo Cristiano Ronaldo w swoim stylu wykończył akcję na skrzydle Bale. Kiedy wydawało się, że dortmundczycy definitywnie stracą zapał kontaktową bramkę strzelił Pierre-Emerick Aubamayeng po zagraniu Gonzalo Castro. Ulubiony wynik ostatnich konfrontacji obu drużyn, czyli 2:2, w tym momencie stał się więc całkiem realny. Potem była wymiana ciosów, zakończona kolejnym trafieniem piłkarskiego geniusza z Madery.

Drugim Polakiem w wyjściowym składzie był we wtorek Kamil Glik. Piłkarz będący podporą defensywy Monaco nie zawinił przy pierwszej bramce, w przeciwieństwie do lewego obrońcy Jorge, który na zbyt wiele pozwolił snajperowi Porto, Vincente Aboubakarowi. Drużyna z Księstwa w pierwszej połowie prowadziła grę, ale to goście trafili do siatki. Po zmianie stron Monaco straciło jeszcze dwie bramki i musi się już martwić o wyjście z grupy.

W podstawowej jedenastce Napoli nie pojawił się Piotr Zieliński (wszedł w 70 min), ale polski akcent mieliśmy już w 7 min. Lorenzo Insigne po zdobyciu gola podbiegł do linii bocznej i pokazał koszulkę z nr 99, solidaryzując się z poważnie kontuzjowanym Arkadiuszem Milikiem. To niezwykle sympatyczny gest. Sprawił on na pewno dużo satysfakcji naszemu snajperowi, który jest już po zabiegu rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Podobnie zresztą jak kolejne bramki kolegów z Napoli.

GRUPA E

Sevilla FC – NK Maribor 3:0 (2:0). Bramki: Ben Yedder (27, 38, 83 karny).
Spartak Moskwa – Liverpool FC 1:1 (1:1). Bramki: Fernando (23) – Coutinho (31) .
1. Sevilla FC 2 4 5:2
2. Liverpool FC 2 2 3:3
3. Spartak Moskwa 2 2 2:2
4. NK Maribor 2 1 1:4

GRUPA F

Napoli – Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:0). Bramki: Insigne (7), Mertens (49), Callejon (70) – Amrabat (90).
Manchester City – Szachtar Donieck 2:0 (0:0). Bramki: De Bruyne (48), Sterling (90).
1. Manchester City FC 2 6 6:0
2. Napoli 2 3 4:3
3. Szachtar Donieck 2 3 2:3
4. Feyenoord Rotterdam 2 0 1:7

GRUPA G
Besiktas – RB Lipsk 2:0 (2:0). Bramki: Babel (11), Talisca (43).
AS Monaco – FC Porto 0:3 (0:1). Bramki: Aboubakar (31, 69), Layun (89).
1. Besiktas 2 6 5:1
2. FC Porto 2 3 4:3
3. RB Lipsk 2 1 1:3
4. AS Monaco 2 1 1:4

GRUPA H

Borussia Dortmund – Real Madryt 1:3 (0:1). Bramki: Aubameyang (54) – Bale (18), Ronaldo (50, 79).
APOEL Nikozja – Tottenham Hotspur 0:3 (0:1). Bramki: Kane (39, 62, 67).
1. Real Madryt 2 6 6:1
Tottenham Hotspur 2 6 6:1
3. Borussia Dortmund 2 02:6
4. APOEL Nikozja 2 0 0:6

Puchar Polski (1/8 finału): Chrobry Głogów – Piast Gliwice 2:1 (1:1) .
Bramki: Machaj (42), Kaczmarek (67) – Jankowski (26).
Ostatni mecz 1/8 finału : Chojniczanka – Termalica Nieciecza (środa, godz. 15.30).
Eliminacje ME w futsalu: Polska – Węgry 6:4, pierwszy mecz 1:2 i awans Polski do finałów.