Słaba skuteczność

GW
Wczoraj piłkarze Unii Tarnów sprawdzali swoją formę w Zabrzu. Pojedynek z Górnikiem zakończył się zwycięstwem pierwszoligowców 3-1 (3-0). Gole dla Górnika zdobyli: Kompała 5, Gierczak 20 i Sobczak 32, dla Unii Prokop 65.

Górnik Zabrze - Unia Tarnów 3-1 (3-0)

Unia: Stawarz - Dzięciołowski, Kijowski, Mikołajczak - Brożek, Szczepański, Wstępnik, Klich, Radliński - Jasiak, Palej oraz Dariusz Popiela, Prokop, Ropski, Węc i Kędzior.
W pierwszej połowie zabrzanie posiadali lekką przewagę i potrafili skutecznie wykorzystać błędy tarnowian. Gole dla Górnika padały po kontratakach, inicjowanych po stracie piłki przez zawodników Unii. Przed przerwą tarnowianie mieli jednak trzy okazje do zdobycia gola, ale strzały Jasiaka i Brożka były niecelne, a uderzenie Klicha obronił Bledzewski.
Po przerwie na boisku, po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją, pojawił się Dariusz Popiela i Unia zaczęła grać na czterech obrońców. Tarnowianie uzyskali wyraźną przewagę; Górnik nie wypracował w tym czasie praktycznie żadnej okazji bramkowej. Przy odrobinie szczęścia Unia mogła nawet zremisować to spotkanie. Dość powiedzieć, że Prokop, mając przed sobą pustą bramkę, zbyt długo zwlekał ze strzałem, a Palej na 10 minut przed końcem nie wykorzystał rzutu karnego; Warzecha, który zastąpił Bledzewskiego popisał się udaną interwencją. Honorowego gola dla tarnowian uzyskał Prokop posyłając z bliska piłkę do siatki, po akcji Jasiaka.
W sobotę Unia rozegra w Dębicy sparing z Aluminium Konin. (GW)