Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Różne oblicza miasta know-how

Błażej Dąbkowski
Odcinanie ogrzewania kojarzy się jak najgorzej - z metodami stosowanymi przez „czyścicieli” kamienic. Kiedy sytuacja dotyczy zdrowych lokatorów, należy bić na alarm, ale w przypadku znacznie słabszych, niepełnosprawnych osób, można z całą śmiałością stwierdzić, że mamy bezlitosny aparat urzędniczy i rzucić wulgaryzmem w kierunku decydentów z Uniwersytetu Medycznego i Urzędu Miasta.

CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST

Kiedy podopieczni Stowarzyszenia „Iskra” muszą przesiadywać w zimnych pomieszczeniach, jedni tłumaczą się kosztami, inni wysyłają pisma, licząc, że pomoże... inny urząd. Zła wola? Brak empatii? A może zwyczajna spychologia? Wszystko razem? Nieważne, bo efekt jest i tak tragiczny świadczący o, delikatnie mówiąc, bezrefleksyjnym podejściu do niepełnosprawnych. Efekt jest taki, że do stycznia niewiele da się zrobić, bo procedury, remonty, koszty.

W tym wszystkim najbardziej przykra jest postawa Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego proponującego stowarzyszeniu zakup pieca za 10 tys. zł. Doceniam czarny humor, choć w tym konkretnym przypadku, należałoby go raczej bezczelnością nazwać. Mam tylko nadzieję, że niepełnosprawni z wyziębienia nie trafią do tej lecznicy, bo patrząc na postawę jej dyrekcji mogą dostać propozycję zapłacenia za własne leczenie. Szkoda, że w naszym, podobno otwartym mieście, z taką nonszalancją traktuje się tych, którzy powinni być otoczeni wyjątkową troską. Prawdziwe, antyhumanitarne know-how.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski