Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęła się akcja "Trzymaj ciepło". Zgłoś się na bezpłatne badania budynków z wykorzystaniem kamery termowizyjnej

ICH
Rozpoczęła się kolejna edycja akcji "Trzymaj ciepło", poznańskie budynki zostaną przebadane przy użyciu kamery termowizyjnej.
Rozpoczęła się kolejna edycja akcji "Trzymaj ciepło", poznańskie budynki zostaną przebadane przy użyciu kamery termowizyjnej. Urząd Miasta Poznania
Mieszkańcy Poznania mogą zgłaszać się do akcji "Trzymaj ciepło". Program zakłada bezpłatne badania budynków z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. W tegorocznej, 12. edycji zaplanowano przebadanie 350 domów jednorodzinnych i co najmniej 10 kamienic. Sprawdź, jak zgłosić się do akcji.

Na terenie Poznania ruszyła akcja "Trzymaj ciepło". Celem programu jest bezpłatne badanie budynków z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

Rośliny, które walczą ze smogiem

Akcja "Trzymaj ciepło": Kto może się zgłosić?

Jak co roku, do akcji mogą zgłaszać się osoby mieszkające w budynkach jednorodzinnych, bliźniakach i niewielkich willach miejskich z terenu całego Poznania. Przebadane w ramach programu zostaną także kamienice z mieszkaniami opalanymi węglem, przede wszystkim ze śródmieścia, Wildy, Jeżyc i Łazarza.

Mieszkania dwupokojowe cieszą się największym wzięciem wśród kupujących. Ofert nie brakuje zarówno u deweloperów, jak i na rynku wtórnym. Ale tanio nie jest. Kto dysponuje skromnym budżetem, musi z czegoś zrezygnować: albo ograniczyć metraż (zdarzają się 2-pokojowe mieszkania o powierzchni poniżej 30 mkw.), albo wybrać oddaloną od centrum lokalizację. Lokale do kapitalnego remontu kosztują mniej niż te wymagające mniej pracy, ale jeśli doliczy się konieczne nakłady, ich cena nie wydaje się już tak atrakcyjna. Zobacz 10 najtańszych 2-pokojowych mieszkań oferowanych na portalu Otodom-->

TOP 10 najtańszych dwupokojowych mieszkań w Poznaniu. Zobacz...

Ze względu na pandemię Covid-19 wprowadzono zmiany w regulaminie tegorocznej akcji. Nie będzie ona prowadzona w tzw. szeregowcach, w których do przeprowadzenia badania konieczne jest przejście przez mieszkanie na tyły budynku. Ekipy nie będą wchodzić do obiektów. Mieszkańcy, którzy chcą być obecni przy badaniu, muszą mieć założone maseczki i zachować dystans minimum 1,5-2 metry.

Akcja "Trzymaj ciepło": Jak się zgłosić?

Formularz zapisu znajduje się na stronie internetowej akcji. Podczas rejestracji mieszkańcy muszą podać adres budynku, swoje imię i nazwisko oraz telefon i adres mailowy do kontaktu.

W rankingu dzielnic Otodom sprawdziliśmy, gdzie mieszkańcy Poznania czują się najmniej bezpiecznie. Ankietowani, a było ich prawie 3300, oceniali prawdziwość zdania: "Mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać do domu po zmroku". Ocena 1 oznaczała "zupełnie się nie zgadzam", a 7 - "zgadzam się w pełni". Najlepszym z ocen daleko do ideału, a im niżej w rankingu tym gorzej.Przejdź do kolejnego slajdu i sprawdź --->Dzielnice uszeregowane są od tych bardziej bezpiecznych do tych najmniej bezpiecznych.

Oto najbardziej niebezpieczne dzielnice Poznania [RANKING]

Jeżeli pogoda na to pozwoli, pierwsze badania zostaną przeprowadzone w grudniu tego roku. Wymogiem jest, aby były one realizowane w godzinach wieczornych (między 17 a 21), przy temperaturze nie przekraczającej +3 stopni Celsjusza i braku opadów. Z każdego badania będzie przygotowany raport, który zostanie przesłany mieszkańcom w ciągu czterech tygodni od daty jego przeprowadzenia.

Wiedząc, w których miejscach budynek traci ciepło, jego właściciel może zaplanować inwestycję termomodernizacyjną, np. ocieplanie obiektu, uszczelnianie lub wymianę okien i drzwi, montaż rolet czy wymianę grzejników.

Zobaczcie, skąd się wzięły najciekawsze naszym zdaniem nazwy ulic w Poznaniu. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Czarnucha? Mylna? Sprawdź, skąd wzięły się nazwy ulic w Poznaniu

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski