MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozwój stref przemysłowych i infrastruktury w Wielkopolsce z dofinansowaniem. Piąta edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

OPRAC.: PAA
Trzy samorządy otrzymały wsparcie finansowe z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Łącznie to około 300 mln zł.
Trzy samorządy otrzymały wsparcie finansowe z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Łącznie to około 300 mln zł. WUW Poznań
W ramach piątej edycji funduszu zostanie zrealizowana budowa północnej obwodnicy Koła, rozwój zachodniej strefy przemysłowej w Pile, w tym parku przemysłowego Piła-lotnisko oraz budowa wiaduktu drogowego wraz z siecią dróg na terenach aktywizacji gospodarczej w Przygodzicach. Łącznie wielkopolskie samorządy otrzymają blisko 300 mln zł bezzwrotnego dofinansowania.

Do samorządów w całej Polsce trafi blisko 5 mld zł na rozwój stref przemysłowych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dzięki tym środkom zostanie wsparta realizacja 52 projektów w całym kraju, w tym trzech w województwie wielkopolskim. Jego celem jest przyciągnięcie nowych inwestycji w regionie, rozwój eksportu oraz tworzenie nowych miejsc pracy.

- W Wielkopolsce jest już kilkadziesiąt inwestycji, które uzyskały dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, a są już zakończone. Duża część umów na realizację inwestycji z rządowym wsparciem w ramach programu została już podpisana i są one w trakcie realizacji – podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Strefa przemysłowa i infrastruktura z rządowym dofinansowaniem

Jak dodaje wojewoda, w ramach piątej edycji programu do Wielkopolski trafi blisko 300 mln zł bezzwrotnego dofinansowania, dzięki czemu w województwie zostaną zrealizowane trzy ważne projekty:

  • budowy północnej obwodnicy Koła w ciągu drogi powiatowej NR 3205P, na którą samorząd otrzymał 220,5 mln zł rządowego wsparcia,
  • rozwój zachodniej strefy przemysłowej w Pile, w tym parku przemysłowego Piła-lotnisko, wsparty kwotą 58,6 mln zł,
  • Gmina Przygodzice dostała 19,2 mln zł na budowę wiaduktu drogowego wraz z siecią dróg na terenach aktywizacji gospodarczej w Przygodzicach.

Nabór wniosków w ramach V edycji programu trwał od 21 czerwca 2022 r. do 26 lipca 2022 r. Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to program kompleksowego wsparcia samorządów. Rządowe środki dla miast, gmin, powiatów i województw dają szanse na kolejne inwestycje, które przyśpieszą rozwój całego kraju. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego samorządu wynosi 2 proc.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski