Rugbiści Posnanii rozpoczęli rundę rewanżową w ekstralidze od porażki. W starciu z liderem zabrakło silnego młyna. Panie grały towarzysko

Rugbiści Posnanii nie radzili sobie z rywalami w formacji młyna, zwłaszcza w drugiej połowie Waldemar Wylegalski
Początek rundy rewanżowej nie jest życzliwy dla Posnanii. W sobotę ekipa ze Słowiańskiej podejmowała lidera, za tydzień gra z mistrzem kraju. W meczu z Budowlanymi Lublin „Muszkieterowie” ze Słowiańskiej postawili się rywalowi, ale ostatecznie przegrali 22:48, do przerwy 10:20. Komplet punktów pojechał więc do Lublina, ale zgodnie z zapowiedzią trenera Dominika Machlika jego podopieczni podjęli walkę.

Długo z porażką nie mógł się pogodzić kapitan Posnanii, Dawid Gdula. – Zabrakło nam atutów w stałych fragmentach gry i w młynie, który jest sercem każdej drużyny rugby. W otwartej grze to my wypadliśmy lepiej, ale cóż z tego, skoro nie przełożyło się to na końcowy wynik. Jeżeli w piłce nożnej ktoś nie trafia do pustej bramki, to nie może oczekiwać, że strzeli gola z połowy boiska.

Denerwuje mnie to, że nawiązujemy walkę, a i tak przegrywamy. Dość już mam pięknych porażek – mówił w rozmowie z Telewizją WTK, Daniel Gdula.

Wysiłki poznaniaków docenił rugbista Budowlanych, Oskar Rudziński, który przyznał, że nie spodziewał się, że gospodarze zdobędą 20 punktów.

– To był twardy mecz. Chłopakom z Posnanii należy się szacunek, bo praktycznie wykorzystali wszystkie nasze błędy. Z drugiej strony plan był taki, żeby wyjechać z Poznania z pięcioma punktami i zrealizowaliśmy go w stu procentach. Jestem przekonany, że nasza gra z każdym tygodniem będzie wyglądała lepiej i na pewno włączymy się do walki o medale – podkreślił Oskar Rudziński.

Przed i w przerwie spotkania kibice mogli obejrzeć kobiece rugby w wydaniu Black Roses Posnania i Budowlanych Łódź.

Ekstraliga: Posnania – Budowlani Lublin 22:48 (10:20)
Posnania: Gdula 12, Canizales 5, Kinast 5.
Budowlani: Ndlovu 18, Maarman 10, Kelberashvili 5, Bobruk 5, Musur 5, Węzka 5.
Inne wyniki Ekstraligi: Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk 27:24, Master Pharm Rugby Łódź – Awent a Pogoń Siedlce 30:10, Orkan Sochaczew – UP Fitness Skra Warszawa 16:7,Arka Gdynia – Juvenia Kraków 27:8.
Kolejność: 1. Budowlani Lublin 32 pkt, 2. Ogniwo 30 pkt, 3. Orkan 30 pkt..., 4. Lechia 30 pkt, ...9. Posnania 6 pkt.