Rugbyści Posnanii po raz piąty zdobyli Puchar Polski. Podopieczni Dominika Machlika wygrali wszystkie mecze na stadionie Posnanii

Krzysztof Maciejewski, Radosław Patroniak
Rugbyści Posnanii w czasie pandemii koronawirusa nie stracili formy. Na swoim stadionie pokazali wielką klasę i zdobyli po raz piąty Puchar Polski w "7" Fot. Archiwum Posnanii
Drużyna Posnanii powtórzyła sukces sprzed roku i po raz piąty w historii zdobyła Puchar Polski w rugby 7. W finałowym turnieju, który został rozegrany w sobotę na boisku Posnanii, Muszkieterowie prowadzeni przez trenera Dominika Mach-lika, nie mieli godnych siebie rywali wszystkie pięć spotkań wygrywając zdecydowanie.

W finale poznaniacy rozgromili Kaskadę Szczecin 52:5. Na najniższym stopniu podium stanęli rugbiści Tytana Gniezno, którzy pokonali Rugby Wrocław 33:14, a dalsze miejsca zajęły: 5. Arka Rumia, 6. Wiara Lecha Rugby Poznań, 7. Rugby Team Olsztyn (Wataha Piotrków Trybunalski nie dojechała do Poznania).

Na inaugurację turnieju Posnania zwyciężyła Rugby Team Olsztyn 45:5, następnie w grupie wygrała jeszcze z Kaskadą Szczecin 43:14 i z Arką Rumia 73:0, w półfinale pokonała Rugby Wrocław 45:0, a w finale ponownie nie dała szans Kaskadzie.

Tytan Gniezno najpierw pokonał w grupie Wiarę Lecha Rugby Poznań 38:0, a następnie Rugby Wrocław 26:12, by w półfinale dość niespodziewanie, ale zdecydowanie ulec Kaskadzie Szczecin 7:45. Nas osłodę gnieźnianom pozostało trzecie miejsce, po ponownym pokonaniu Rugby Wrocław.

Wiara Lecha Rugby oprócz porażki z Tytanem, w grupie uległa Rugby Wrocław 5:15, a w meczach o lokaty 5-7 zremisowała z Rugby Team Olsztyn 19:19 oraz przegrała z Arką Rumia 0:21, w końcowej klasyfikacji wyprzedzając tylko ekipę z Olsztyna.

Najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego uznany został Bartosz Kubalewski, najlepszym zawodnikiem atakującym Daniel Trybus, najlepszym zawodnikiem młyna Hugon Noszczyk (wszyscy Posnania).

Oprócz tej trójki w Posnanii występowali jeszcze: Daniel Gdula, Oskar Dębiński, Maciej Paluch, Adam Matuszewski, Dawid Najdul, Dawid Kinast, Dominik Machlik junior, Michał Hebda oraz Michał Wrona. Trenerem jest Dominik Machlik, a trenerem przygotowania fizycznego Maciej Bandurski.

W sobotę 5 lipca, również na boisku przy ul. Słowiańskiej 78 odbędzie się turniej finałowy mistrzostw Polski R7. Tytułu również bronić będą rugbiści Posnanii.